16.7.2019 14:08:55

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 24 / 24
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 29 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 S- HeiPS Santala Juha 09:11:12 09:31:14
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
2. 26 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 09:45:37 09:53:52
Vuorjoki Petri, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu
3. 38 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 09:55:43 09:59:53
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
4. 23 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 GV JäPS Raami Jorma 09:50:10 10:02:25
Raami Mari, Raami Heli , Lehtonen Arttu
5. 24 Tuulia FIN-23 LYS 1 0,99 Päijännefolkkari SK LPS, KUOPS Lindström Pauli 10:08:59 10:04:44
Lindström Rami, Hillu Mikko
6. 20 Oodi-Matilda FIN-3217 LYS 1 1,01 Finnflyer 27 SV APS Harjukari Teemu 10:04:24 10:08:34
Möttönen Hanna-Leena, Ukkonen Kalle
7. 34 Sofia FIN-3419 LYS 1 1,03 Finn Express 741 SGV HVS Luomalahti Minna 09:58:24 10:10:39
Luomalahti Jussi, Keskiaho Pekka, Kukkonen Ilkka
8. 33 Nemo L-4448 LYS 1 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 10:24:46 10:20:31
Säkkinen Jenna, Eriksson Sanna, Lampola Mervi
9. 21 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SG LPS Saarinen Kalle 10:34:58 10:26:23
Blomqvist Jyri, Toivonen Ari
10. 22 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,04 Olhson 29 SGF PP-SS Salminen Pasi 10:17:54 10:34:05
Makkonen Janne, Lehtonen Riku, Mäkinen Arto
11. 35 Monkey Business FIN-6874 LYS 1 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 10:39:56 10:35:41
Kataja Aimo, Kataja Ossi
12. 31 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 10:32:45 10:36:55
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Kovanen Pauli
13. 32 Mysteeri FIN-4972 LYS 1 1,01 Päijännefolkkari (PF) SG HKvp Valto Pasi 10:36:04 10:40:14
Valto Riina, Lehtinen Marko, Karttunen Christer
14. 42 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,03 Finn 26 SV JVS Tuominen Timo 10:31:24 10:43:39
Pakoma Paavo, Pakoma Katariina, Lähteenmäki Leksa, Pakoma Lauri
15. 41 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 10:43:55 11:00:06
Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Dorch Mari, Laukkanen Essi, Pekkala Tiina
16. 40 Aquatic L-1972 LYS 1 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa 11:02:28 11:10:43
Yrjölä Raili, Yrjölä Olli-Pekka, Suhonen Heini
17. 49 Aino L-5986 LYS 1 1,06 Elan 22 SG GSF Vestala Juho 10:47:17 11:11:06
Pihlajamäki Antti, Helminen Alex
18. 39 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SGF JVS Partanen Veli-Pekka 10:58:54 11:11:09
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika, Tykkyläinen Sampo
19. 30 Hilma L-1542 LYS 1 0,99 Guy 22 SG- JäPS Sakari Vihijärvi 11:19:05 11:14:50
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Perälä Kimmo
20. 36 Blues FIN-5503 LYS 1 1,06 Dufour Arpege 30 SV HeiPS Pohjankoski Lasse 11:10:18 11:34:07
Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri, Pohjankoski Joonas
21. 28 Peppi-Lotta FIN-2355 LYS 1 1,03 Maxi 77 SGKF JVS Möttönen Timo 11:27:08 11:39:23
Puura Jouni, Moilanen Saara
22. 27 Hilu FIN-209 LYS 1 1,03 Hai SGK- SSP Kuokkanen Eero 11:41:57 11:54:12
Vainio Eija, Pehkonen Riitta
23. 37 Kessina L-407 LYS 1 1,02 Stress -29 SF LPS Kettunen Jukka 11:46:51 11:55:06
Tiippana Petteri, Kokkonen Sakari
24. 25 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SV PP-SS Kinnunen Topi 11:47:55 12:00:10
Kurkela Aaro, Laakso Seela, Lindqvist Joona