20.10.2019 18:10:55

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 40 / 40
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 81 Xardon FIN-11121 LYS 3 1,16 X-302 SV LPS Puukko Timo 08:11:46 09:09:48
Hirvonen Soili, Hirvonen Ville, Puustinen Jukka, Kantola Jaakko, Norrgård Annika
2. 76 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV JVS Hämäläinen Heikki 08:20:50 09:12:30
Ahola Kalle, Niskanen Timo, Kuustonen Juha-Pekka
3. 89 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 08:28:10 09:13:15
Mäkelä Marjo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Bo
4. 93 Picadero FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express S- APS Sipponen Jalmari 08:30:56 09:16:01
Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Jenkins Daniel
5. 95 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 08:23:20 09:18:13
Kivenniemi Antti, Karhusaari Vesa
6. 75 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 08:28:19 09:19:59
Malasto Harri, Kaijanen Sami, Ahava Pasi, Malinen Mano
7. 88 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 08:32:27 09:20:51
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka
8. 85 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S- JVS Nurmi Heikki 08:29:23 09:21:03
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik
9. 64 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV HeiPS Ojala Petri 08:29:47 09:21:27
Ojala Heli, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti, Lozano Victor, Ojala Pihla
10. 99 Ostara FIN-11445 LYS 3 1,12 Halberg Rassy 36 MK2 LPS Saarola Jari 08:37:05 09:22:10
Saarola Johanna, Lahtinen Markku, Lahtinen Päivikki
11. 78 Shamu FIN-3521 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Sinivaara Mikko 08:25:21 09:23:23
Karjalainen Antti, Kalojärvi Juha, Laiho Mikko, Tapanen Juha
12. 92 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SV TePS Hotakainen Kai 08:28:58 09:23:51
Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Yrjölä Petri, Yrjölä Maria
13. 70 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 08:29:03 09:27:05
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Heikkilä Janne, Hämäläinen Konsta
14. 65 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 08:36:37 09:28:17
Virtanen Kimi, Lingner Niklas, Poikolainen Juho
15. 69 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Vilkman Joonas 08:39:57 09:28:21
Ihatsu Esa, Piipponen Antti, Sandell Lasse, Puolanne Harri, Siltanen Ilari
16. 74 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 08:30:26 09:28:28
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Sahiluoto Ahti
17. 63 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 S- LPS Selin Jorma 08:42:50 09:34:30
Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Niemelä Simo
18. 79 Tirpukka II L-3420 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Linjama Urpo 08:39:40 09:34:33
Lehtovirta Raija , Vesamaa Erkki, Nurminen Matti, Välimäki Harri
19. 68 Onoff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje 08:47:04 09:35:28
Väänänen Kalevi, Backman Aki, Laakkonen Marko
20. 87 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 08:51:40 09:36:45
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka
21. 83 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR S G K TePS Makkonen Hannu 08:39:22 09:37:24
Reenpää Antti, Linkopuu Tom
22. 77 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SkV APS Pynnönen Olli 09:01:39 09:43:21
Pynnönen Jarkko, Pynnönen Raija
23. 71 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 08:49:28 09:44:21
Airaksinen Piia, Malinen Matti, Kuivanen Jaakko
24. 96 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 08:58:16 09:46:40
Anttinen Joonas, Ojanen Lauri, Sutinen Timo, Savikko Janne
25. 86 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 NC340rs sgv JVS Vartiainen Hannu 08:55:48 09:47:28
Haimi Paavo, Juutilainen Kimmo, Huuskonen Ulla-Maija, Eloranta Immo
26. 72 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 08:53:47 09:48:40
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Jari-Pekka
27. 91 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,13 Finnflyer 31 Cr SV LPS Lehtonen Jarmo 09:01:30 09:49:54
Lehtonen Pirjo, Lehtonen Lotta, Heikkilä Kali, Lammi Osmo
28. 67 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SV LPS Hannu Salo 09:04:45 09:53:09
Mäkelä Esa, Salo Sampo
29. 73 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 09:05:31 09:53:55
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
30. 84 Merit L-4915 LYS 3 1,14 Guyline95 SGKV JVS Luumi Heikki 09:06:25 09:58:05
Luumi Liina, Mustonen Aaro, Mustonen Pekka , Lehtinen Hanna, Mustonen Ruben
31. 98 Delfina FIN-5855 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV JVS Jäntti Joona 09:00:10 09:58:12
Jäntti Ulla, Jäntti Juuso, Jäntti Arttu, Kuusjärvi Tero
32. 97 Karen FIN-11640 LYS 3 1,16 Bavaria 38 F LPS Unelius Mikko 09:07:12 10:05:14
Venäläinen Anne, Venäläinen Jarkko, Venäläinen Tommi, Ulmala Olli
33. 90 Paua FIN-3756 LYS 3 1,14 Guyline 95 sgv HVS Liisanantti Harri 09:13:49 10:05:29
Kylmänen Anu , Laitiola Jukka , Pitkänen Tomi
34. 82 Juusiituu 10931 LYS 3 1,16 Finngulf 36 -V LPS Sorvali Jukka 09:11:01 10:09:03
Uoti Pekka, Huhtala Keijo, Sorvali Paula, Knuuttila Jani , Nurminen Antti
35. 66 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 09:15:48 10:10:41
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka
36. 80 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Mäkelä Juuso 09:25:43 10:17:23
Korvenranta Ville, Mäkelä Joona, Nippala Antti, Viljakainen Mikko
37. 48 Blanca FIN-7551 LYS 3 1,09 Inferno 28 GV LPS Kivistö Miikka 09:55:59 10:30:43
Kivistö Teemu, Simola Valtteri, Makkula Sami, Makkula Emil
38. 60 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Savolainen Jukka 09:53:46 10:42:10
Mäkinen Antti, Hyvärinen Ville, Hautamäki Jarno
39. 61 Heilikka FIN-3368 LYS 3 1,12 NF30 SGV JVS Mäntynen Marko 09:59:05 10:44:10
Mäntynen Eric, Mäntynen Helle, Mäntynen Tomi
DNC 94 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 S- HVS Vuori Lasse DNC
Antila Tommi, Vuori Tanja