20.7.2019 5:02:39

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 17 / 17
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 107 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 07:29:22 08:50:48
Kallio Sami, Lehtinen Pekka, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
2. 112 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 WIND-328 SVG HeiPS Kanninen Kauko 07:37:58 08:50:59
Varmanen Erkki, Varmanen Esa , Varmanen Jukka, Kanninen Anne, Hillberg Ismo
3. 105 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SV JVS Nieminen Pentti 07:47:01 09:05:42
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Rajala Heikki
4. 100 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 07:37:06 09:09:08
Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Elivuo Kari, Puhalainen Erkki
5. 106 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SV JVS Pöyhönen Markku 08:08:22 09:09:30
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Kotikoski Sampo, Nieminen Risto
6. 115 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 08:08:44 09:12:55
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari , Patrikainen Erkki, Pasanen Anni, Kauko Marko
7. 101 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 08:13:25 09:14:33
Laine Petteri, Järvinen Mikko, Kettula Jari
8. 109 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SV JVS Silvonen Markku 08:10:05 09:17:16
Kilpiä Jukka, Korpela Hannu, Pyykkönen Tmo, Anttilainen Sami
9. 104 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Äijänen Jari 07:51:33 09:18:22
Nuutinen Leo, Wilhelms Martti , Wilhelms Amanda, Tyynelä Sami, Iitti Pietu , Hietanen Mikko , Kostiander Janne, Salo Jarmo
10. 103 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,23 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 08:01:01 09:19:42
Tast Tuija, Tast Jonatan, Rantanen Tea, Rantanen Jani, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
11. 111 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff 08:04:55 09:29:04
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Sankila Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
12. 102 Kummankikaa FIN-19469 LYS 4 1,20 Beneteau First 33.7 SGV JVS Hakkarainen Ville 08:19:53 09:30:00
Pälvimäki Janne, Jokinen Arttu, Kasurinen Kalle, Riihimäki Iiro, Vuori Ykä
13. 110 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 08:21:36 09:31:44
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
14. 113 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,26 Hanse 375 LPS Tommola Hannu 08:24:02 09:50:51
Tommola Raija, Saari Miia , Saari Joni, Tamminen Eija, Tamminen Jorma
15. 116 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 09:00:43 10:01:51
Lehtinen Jukka, Ylä-Rakkola Markus
16. 108 Maria FIN-11427 LYS 4 1,17 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo 09:08:03 10:09:11
Ekqvist Arttu, Piirainen Kari, Berg Jyrki, Berg Aleksi, Berg Elias
17. 114 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 A-60038 SGV TePS Junttila Hannu 09:27:55 10:29:03
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Paukku Sari, Hurskainen Hannu, Vanhala Jorma