20.7.2019 4:59:05

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 17 / 17
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 135 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 08:29:54 09:01:04
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
2. 133 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 08:35:00 09:06:10
Boman Mikko, Utter Timo, Salo Juhani
3. 130 Boogie FIN-914 H-vene 1,08 H S LPS Korhonen Tuomas 08:36:10 09:07:20
Kiilholma Heikki, Matikka Henri, Alitalo Emilia
4. 132 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene TTPS Rinne Sakari 08:38:42 09:09:52
Knihti Kalle, Kujansuu Toni, Ahonen Mikko
5. 141 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 08:43:12 09:14:22
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko
6. 134 Valentina FIN-916 H-vene 1,08 H NJK Svahnström Niclas 08:43:15 09:14:25
Lindqvist Vesa, Lindqvist Anssi
7. 136 Minna FIN-765 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 08:58:51 09:30:01
Salerto Sami, Taipale Terho
8. 143 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Kavén Jorma 09:03:28 09:34:38
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
9. 145 Sarvipää FIN-208 H-vene 1,08 H-vene S TePS Järvinen Janne 09:20:22 09:51:32
Järvinen Katariina, Järvinen Kari
10. 144 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vilppala Heikki 09:23:06 09:54:16
Valo Ensio, Valo Immo
11. 146 Kermit FIN-234 H-vene 1,08 H SF JVS Papp Zoltan 09:28:05 09:59:15
Bara Lehel, Gabor Zsolt
12. 142 Sofia FIN-490 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Jaatinen Jaakko 09:36:01 10:07:11
Jaatinen Heikki, Jaatinen Mikko, Korhonen Risto
13. 138 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 09:39:33 10:10:43
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
14. 139 Iina FIN-458 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vihijärvi Kalle 09:40:02 10:11:12
Hälinen Henri, Vihijärvi Jaakko
15. 137 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 09:44:07 10:15:17
Lahtinen Hannu, Kotisaari Jaakko, Kultalahti Jarko
DNC 140 Melinda FIN-15 H-vene 1,08 H-Vene S- SMMVK Salmi Markku DNC
Uusitalo Tero, Uusitalo Virpi
DNC 131 Typyli FIN-168 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Kari DNC
Santaholma Heikki, Kirjavainen Yrjö