20.10.2019 18:11:05

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Synsam Päijännepurjehdus

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 139 / 139
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 170 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 0,00 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 06:28:19 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko
2. 160 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 06:41:17 08:51:52
Nikulainen Jukka, Harka Henri, Salo Timo
3. 161 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 06:42:26 08:56:58
Lehtinen Harri , Hillberg Petri , Alitalo Tomi , Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Ruusunen Teemu , Heinonen Kim, Viren Janne, Lappalainen Tatu, Tuominen Tuukka, Honkavaara Pekka
4. 171 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 0,00 Corsair 28CC -- BSS Palva Tapio 07:22:57 --
Ryynänen Minna, Lipasti Jaakko
5. 107 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 07:29:22 08:50:48
Kallio Sami, Lehtinen Pekka, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
6. 100 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 07:37:06 09:09:08
Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Elivuo Kari, Puhalainen Erkki
7. 112 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 WIND-328 SVG HeiPS Kanninen Kauko 07:37:58 08:50:59
Varmanen Erkki, Varmanen Esa , Varmanen Jukka, Kanninen Anne, Hillberg Ismo
8. 10 Capella FIN-11602 Retkiluokka 0,00 Dehler 34 JVS Lahti Juha 07:43:10 --
Kiviniemi Ulla, Malin Aino , Varjanne Yrjö
9. 105 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SV JVS Nieminen Pentti 07:47:01 09:05:42
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Rajala Heikki
10. 104 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Äijänen Jari 07:51:33 09:18:22
Nuutinen Leo, Wilhelms Martti , Wilhelms Amanda, Tyynelä Sami, Iitti Pietu , Hietanen Mikko , Kostiander Janne, Salo Jarmo
11. 164 Tiger FIN-10738 Urheiluveneet 1,37 FT 10 m JVS Siik Olli 07:54:04 09:47:42
Lind Jorma, Kinos Jukka, Lötjönen Hannu, Puukko Pekka, Suopuro Pasi, Virtanen Pauliina
12. 14 Miranda FIN-11286 Retkiluokka 0,00 Vita Nova 402 -- VaVe Koskinen Esko 07:54:45 --
Koskinen Jesse, Koskinen Joonas, Koskinen Juho
13. 163 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 07:55:12 09:22:01
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
14. 103 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,23 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 08:01:01 09:19:42
Tast Tuija, Tast Jonatan, Rantanen Tea, Rantanen Jani, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
15. 111 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff 08:04:55 09:29:04
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Sankila Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
16. 106 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SV JVS Pöyhönen Markku 08:08:22 09:09:30
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Kotikoski Sampo, Nieminen Risto
17. 115 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 08:08:44 09:12:55
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari , Patrikainen Erkki, Pasanen Anni, Kauko Marko
18. 109 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SV JVS Silvonen Markku 08:10:05 09:17:16
Kilpiä Jukka, Korpela Hannu, Pyykkönen Tmo, Anttilainen Sami
19. 81 Xardon FIN-11121 LYS 3 1,16 X-302 SV LPS Puukko Timo 08:11:46 09:09:48
Hirvonen Soili, Hirvonen Ville, Puustinen Jukka, Kantola Jaakko, Norrgård Annika
20. 101 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 08:13:25 09:14:33
Laine Petteri, Järvinen Mikko, Kettula Jari
21. 56 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 08:18:44 08:56:59
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
22. 102 Kummankikaa FIN-19469 LYS 4 1,20 Beneteau First 33.7 SGV JVS Hakkarainen Ville 08:19:53 09:30:00
Pälvimäki Janne, Jokinen Arttu, Kasurinen Kalle, Riihimäki Iiro, Vuori Ykä
23. 76 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV JVS Hämäläinen Heikki 08:20:50 09:12:30
Ahola Kalle, Niskanen Timo, Kuustonen Juha-Pekka
24. 110 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 08:21:36 09:31:44
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
25. 95 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 08:23:20 09:18:13
Kivenniemi Antti, Karhusaari Vesa
26. 113 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,26 Hanse 375 LPS Tommola Hannu 08:24:02 09:50:51
Tommola Raija, Saari Miia , Saari Joni, Tamminen Eija, Tamminen Jorma
27. 162 Banneriina FIN-5468 Urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer S- LPS Mäkelä Pertti 08:24:41 09:37:42
Mäkelä Eetu, Virintie Pasi, Virintie Visa
28. 78 Shamu FIN-3521 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Sinivaara Mikko 08:25:21 09:23:23
Karjalainen Antti, Kalojärvi Juha, Laiho Mikko, Tapanen Juha
29. 89 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 08:28:10 09:13:15
Mäkelä Marjo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Bo
30. 75 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 08:28:19 09:19:59
Malasto Harri, Kaijanen Sami, Ahava Pasi, Malinen Mano
31. 92 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SV TePS Hotakainen Kai 08:28:58 09:23:51
Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Yrjölä Petri, Yrjölä Maria
32. 70 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 08:29:03 09:27:05
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Heikkilä Janne, Hämäläinen Konsta
33. 85 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S- JVS Nurmi Heikki 08:29:23 09:21:03
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik
34. 64 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV HeiPS Ojala Petri 08:29:47 09:21:27
Ojala Heli, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti, Lozano Victor, Ojala Pihla
35. 135 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 08:29:54 09:01:04
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
36. 74 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 08:30:26 09:28:28
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Sahiluoto Ahti
37. 93 Picadero FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express S- APS Sipponen Jalmari 08:30:56 09:16:01
Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Jenkins Daniel
38. 88 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 08:32:27 09:20:51
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka
39. 133 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 08:35:00 09:06:10
Boman Mikko, Utter Timo, Salo Juhani
40. 130 Boogie FIN-914 H-vene 1,08 H S LPS Korhonen Tuomas 08:36:10 09:07:20
Kiilholma Heikki, Matikka Henri, Alitalo Emilia
41. 65 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 08:36:37 09:28:17
Virtanen Kimi, Lingner Niklas, Poikolainen Juho
42. 99 Ostara FIN-11445 LYS 3 1,12 Halberg Rassy 36 MK2 LPS Saarola Jari 08:37:05 09:22:10
Saarola Johanna, Lahtinen Markku, Lahtinen Päivikki
43. 172 Lotten L-51 Avoin luokka 1,15 5.5 SK LPS Juhonen Roope 08:37:08 09:32:01
Nordström Kari, Tuomala Jari
44. 132 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene TTPS Rinne Sakari 08:38:42 09:09:52
Knihti Kalle, Kujansuu Toni, Ahonen Mikko
45. 83 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR S G K TePS Makkonen Hannu 08:39:22 09:37:24
Reenpää Antti, Linkopuu Tom
46. 79 Tirpukka II L-3420 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Linjama Urpo 08:39:40 09:34:33
Lehtovirta Raija , Vesamaa Erkki, Nurminen Matti, Välimäki Harri
47. 69 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Vilkman Joonas 08:39:57 09:28:21
Ihatsu Esa, Piipponen Antti, Sandell Lasse, Puolanne Harri, Siltanen Ilari
48. 153 Nikea FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning JVS Salminen Samppa J 08:40:52 08:40:52
Laitinen Seppo, Rinne Pauli
49. 12 Selena FIN-6322 Retkiluokka 0,00 Inferno28 HVS Sirviö Seppo 08:41:07 --
Sirviö Leena, Haavisto Ukko
50. 63 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 S- LPS Selin Jorma 08:42:50 09:34:30
Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Niemelä Simo
51. 141 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 08:43:12 09:14:22
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko
52. 134 Valentina FIN-916 H-vene 1,08 H NJK Svahnström Niclas 08:43:15 09:14:25
Lindqvist Vesa, Lindqvist Anssi
53. 17 Tango L-2093 Retkiluokka 0,00 Maxi84 SGV TePS Seppälä Kari 08:44:41 --
Seppälä Helena , Kostiainen Olli, Walve Janne
54. 150 Burgundy III FIN-15331 Lightning 1,00 Lightning TP Pesola Sakari 08:45:39 08:45:39
Aalto Pyry, Aalto Matti
55. 68 Onoff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje 08:47:04 09:35:28
Väänänen Kalevi, Backman Aki, Laakkonen Marko
56. 117 Ella FIN-16660 Urheiluveneet 1,22 Majestic 24 SK TePS Hinskala Juha 08:48:14 10:04:06
Hinskala Onni, Hinskala Otto, Heickell Arthur, Heickell Iivari
57. 71 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 08:49:28 09:44:21
Airaksinen Piia, Malinen Matti, Kuivanen Jaakko
58. 13 Pelagia FIN-6933 Retkiluokka 0,00 Lohi 34 SGF JVS Leinonen Seppo 08:49:52 --
Leinonen Soile, Ikkelä-Koski Tuulia, Kuntsi Petri, Marola Juha, Juntunen Lassi
59. 87 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 08:51:40 09:36:45
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka
60. 72 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 08:53:47 09:48:40
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Jari-Pekka
61. 86 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 NC340rs sgv JVS Vartiainen Hannu 08:55:48 09:47:28
Haimi Paavo, Juutilainen Kimmo, Huuskonen Ulla-Maija, Eloranta Immo
62. 96 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 08:58:16 09:46:40
Anttinen Joonas, Ojanen Lauri, Sutinen Timo, Savikko Janne
63. 136 Minna FIN-765 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 08:58:51 09:30:01
Salerto Sami, Taipale Terho
64. 45 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 08:59:30 09:30:40
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho
65. 98 Delfina FIN-5855 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV JVS Jäntti Joona 09:00:10 09:58:12
Jäntti Ulla, Jäntti Juuso, Jäntti Arttu, Kuusjärvi Tero
66. 116 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 09:00:43 10:01:51
Lehtinen Jukka, Ylä-Rakkola Markus
67. 15 My Way FIN-8624 Retkiluokka 0,00 Korneuburg 27 -- KuoPS Hakala Jussi 09:00:55 --
Väli-Torala Tapio, Gröhn Jari, Koskinen Heikki
68. 91 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,13 Finnflyer 31 Cr SV LPS Lehtonen Jarmo 09:01:30 09:49:54
Lehtonen Pirjo, Lehtonen Lotta, Heikkilä Kali, Lammi Osmo
69. 77 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SkV APS Pynnönen Olli 09:01:39 09:43:21
Pynnönen Jarkko, Pynnönen Raija
70. 143 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Kavén Jorma 09:03:28 09:34:38
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
71. 67 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SV LPS Hannu Salo 09:04:45 09:53:09
Mäkelä Esa, Salo Sampo
72. 73 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 09:05:31 09:53:55
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
73. 84 Merit L-4915 LYS 3 1,14 Guyline95 SGKV JVS Luumi Heikki 09:06:25 09:58:05
Luumi Liina, Mustonen Aaro, Mustonen Pekka , Lehtinen Hanna, Mustonen Ruben
74. 97 Karen FIN-11640 LYS 3 1,16 Bavaria 38 F LPS Unelius Mikko 09:07:12 10:05:14
Venäläinen Anne, Venäläinen Jarkko, Venäläinen Tommi, Ulmala Olli
75. 108 Maria FIN-11427 LYS 4 1,17 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo 09:08:03 10:09:11
Ekqvist Arttu, Piirainen Kari, Berg Jyrki, Berg Aleksi, Berg Elias
76. 82 Juusiituu 10931 LYS 3 1,16 Finngulf 36 -V LPS Sorvali Jukka 09:11:01 10:09:03
Uoti Pekka, Huhtala Keijo, Sorvali Paula, Knuuttila Jani , Nurminen Antti
77. 29 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 S- HeiPS Santala Juha 09:11:12 09:31:14
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
78. 52 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu 09:11:22 09:46:06
Mäkinen Eerikki, Nisula Ilkka, Nuutinen Pasi
79. 90 Paua FIN-3756 LYS 3 1,14 Guyline 95 sgv HVS Liisanantti Harri 09:13:49 10:05:29
Kylmänen Anu , Laitiola Jukka , Pitkänen Tomi
80. 154 Atsula 12258 Lightning 1,00 Lighning SK JVS Tulomäki Heikki 09:14:01 09:14:01
Tenhu Taavi, Juntunen Otto
81. 16 Henriitta FIN-8324 Retkiluokka 0,00 Sunwind 311 PPPS Wilén Jari 09:14:50 --
Hartikainen Janne, Sulkunen Jukka, Oksanen Eero
82. 66 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 09:15:48 10:10:41
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka
83. 57 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 SG- HeiPS Peltonen Juha 09:20:16 09:55:00
Könönen Rainer, Jauhiainen Hannu
84. 145 Sarvipää FIN-208 H-vene 1,08 H-vene S TePS Järvinen Janne 09:20:22 09:51:32
Järvinen Katariina, Järvinen Kari
85. 144 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vilppala Heikki 09:23:06 09:54:16
Valo Ensio, Valo Immo
86. 80 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Mäkelä Juuso 09:25:43 10:17:23
Korvenranta Ville, Mäkelä Joona, Nippala Antti, Viljakainen Mikko
87. 151 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Lehtinen Esko 09:27:02 09:27:02
Lehtinen Onni, Taavitsainen Heikki
88. 114 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 A-60038 SGV TePS Junttila Hannu 09:27:55 10:29:03
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Paukku Sari, Hurskainen Hannu, Vanhala Jorma
89. 146 Kermit FIN-234 H-vene 1,08 H SF JVS Papp Zoltan 09:28:05 09:59:15
Bara Lehel, Gabor Zsolt
90. 120 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 09:28:36 09:59:46
Castren Jonne , Väätäinen Sami
91. 121 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 09:29:08 10:00:18
Niemelä Erja, Niemelä Iiro, Niemelä Aleksi
92. 142 Sofia FIN-490 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Jaatinen Jaakko 09:36:01 10:07:11
Jaatinen Heikki, Jaatinen Mikko, Korhonen Risto
93. 138 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 09:39:33 10:10:43
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
94. 139 Iina FIN-458 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vihijärvi Kalle 09:40:02 10:11:12
Hälinen Henri, Vihijärvi Jaakko
95. 51 Albatross FIN-5954 LYS 2 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Eeva 09:41:13 10:19:28
Ristkari Yrjö, Ristkari Ulla, Ristkari Helvi-Iiris, Mantere Tuomas , Tykkä Joonas
96. 137 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 09:44:07 10:15:17
Lahtinen Hannu, Kotisaari Jaakko, Kultalahti Jarko
97. 26 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 09:45:37 09:53:52
Vuorjoki Petri, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu
98. 54 Albatross FIN -1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGKV TePs Nuutinen Pekka 09:46:04 10:24:19
Nuutinen Aarne, Lindgren Kaj, Hyvönen Sami, Görsoy Gyven, Laukkanen Jari
99. 23 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 GV JäPS Raami Jorma 09:50:10 10:02:25
Raami Mari, Raami Heli , Lehtonen Arttu
100. 60 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Savolainen Jukka 09:53:46 10:42:10
Mäkinen Antti, Hyvärinen Ville, Hautamäki Jarno
101. 53 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV PPP Lepistö Harri 09:55:33 10:30:17
Kirijatshenko Heikki, Kettunen Niko
102. 38 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 09:55:43 09:59:53
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
103. 48 Blanca FIN-7551 LYS 3 1,09 Inferno 28 GV LPS Kivistö Miikka 09:55:59 10:30:43
Kivistö Teemu, Simola Valtteri, Makkula Sami, Makkula Emil
104. 123 Merengue L-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 09:57:39 10:28:49
Markkanen Aatu, Laaksonen Jarkko, Cortés David
105. 34 Sofia FIN-3419 LYS 1 1,03 Finn Express 741 SGV HVS Luomalahti Minna 09:58:24 10:10:39
Luomalahti Jussi, Keskiaho Pekka, Kukkonen Ilkka
106. 61 Heilikka FIN-3368 LYS 3 1,12 NF30 SGV JVS Mäntynen Marko 09:59:05 10:44:10
Mäntynen Eric, Mäntynen Helle, Mäntynen Tomi
107. 20 Oodi-Matilda FIN-3217 LYS 1 1,01 Finnflyer 27 SV APS Harjukari Teemu 10:04:24 10:08:34
Möttönen Hanna-Leena, Ukkonen Kalle
108. 50 Platypus FIN-11631 LYS 2 1,10 Elan 210 G EM Hernesmaa Marko 10:04:41 10:42:56
Hernesmaa Marko, Häkkinen Kimmo, Hernesmaa Eetu
109. 55 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 10:06:31 10:41:15
Hannola Esa, Krohn Thomas, Knuuttila Iska, Halonen Antti
110. 24 Tuulia FIN-23 LYS 1 0,99 Päijännefolkkari SK LPS, KUOPS Lindström Pauli 10:08:59 10:04:44
Lindström Rami, Hillu Mikko
111. 22 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,04 Olhson 29 SGF PP-SS Salminen Pasi 10:17:54 10:34:05
Makkonen Janne, Lehtonen Riku, Mäkinen Arto
112. 33 Nemo L-4448 LYS 1 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 10:24:46 10:20:31
Säkkinen Jenna, Eriksson Sanna, Lampola Mervi
113. 42 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,03 Finn 26 SV JVS Tuominen Timo 10:31:24 10:43:39
Pakoma Paavo, Pakoma Katariina, Lähteenmäki Leksa, Pakoma Lauri
114. 31 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 10:32:45 10:36:55
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Kovanen Pauli
115. 21 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SG LPS Saarinen Kalle 10:34:58 10:26:23
Blomqvist Jyri, Toivonen Ari
116. 32 Mysteeri FIN-4972 LYS 1 1,01 Päijännefolkkari (PF) SG HKvp Valto Pasi 10:36:04 10:40:14
Valto Riina, Lehtinen Marko, Karttunen Christer
117. 35 Monkey Business FIN-6874 LYS 1 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 10:39:56 10:35:41
Kataja Aimo, Kataja Ossi
118. 41 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 10:43:55 11:00:06
Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Dorch Mari, Laukkanen Essi, Pekkala Tiina
119. 49 Aino L-5986 LYS 1 1,06 Elan 22 SG GSF Vestala Juho 10:47:17 11:11:06
Pihlajamäki Antti, Helminen Alex
120. 47 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SV TePS Laukkanen Juha 10:53:21 11:28:05
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas, Pajunen Joonas, Huuhtiainen Niina
121. 39 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SGF JVS Partanen Veli-Pekka 10:58:54 11:11:09
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika, Tykkyläinen Sampo
122. 40 Aquatic L-1972 LYS 1 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa 11:02:28 11:10:43
Yrjölä Raili, Yrjölä Olli-Pekka, Suhonen Heini
123. 36 Blues FIN-5503 LYS 1 1,06 Dufour Arpege 30 SV HeiPS Pohjankoski Lasse 11:10:18 11:34:07
Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri, Pohjankoski Joonas
124. 46 Alma FIN-10406 LYS 2 1,08 Bavaria 30cr GF JäPS Kaukonen Pekka 11:10:19 11:41:29
Rautiainen Matti, Vainiomäki Jarkko, Rautiainen Ville , Kaukonen Konsta
125. 30 Hilma L-1542 LYS 1 0,99 Guy 22 SG- JäPS Sakari Vihijärvi 11:19:05 11:14:50
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Perälä Kimmo
126. 28 Peppi-Lotta FIN-2355 LYS 1 1,03 Maxi 77 SGKF JVS Möttönen Timo 11:27:08 11:39:23
Puura Jouni, Moilanen Saara
127. 27 Hilu FIN-209 LYS 1 1,03 Hai SGK- SSP Kuokkanen Eero 11:41:57 11:54:12
Vainio Eija, Pehkonen Riitta
128. 37 Kessina L-407 LYS 1 1,02 Stress -29 SF LPS Kettunen Jukka 11:46:51 11:55:06
Tiippana Petteri, Kokkonen Sakari
129. 25 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SV PP-SS Kinnunen Topi 11:47:55 12:00:10
Kurkela Aaro, Laakso Seela, Lindqvist Joona
130. 155 Purkki 11231 Lightning 1,00 Lightning -- PP-SS Saarinen Sanni 11:58:09 11:58:09
Nykänen Niko, Saarinen Ossi
DNF 169 Angry Dog FIN-11485 Urheiluveneet 1,54 Ysi S- TaPS Valolahti Matti DNF
Miikkulainen Juha, Kärnä Sampsa, Vainio Juha, Kirjavainen Aki
DNF 167 Furioso BH11 Urheiluveneet 1,43 E-Scow S JVS Aavisto Jari DNF
Väänänen Vesa, Salminen Jon , Ruosteinen Mixu
DNF 168 Pii FIN-11 Avoin luokka 1,45 E-Scow S V-71 Raita Raimo DNF
Nurmela Juha, Myrskyranta Ari, Saarijoki Jaska
DNC 94 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 S- HVS Vuori Lasse DNC
Antila Tommi, Vuori Tanja
DNC 140 Melinda FIN-15 H-vene 1,08 H-Vene S- SMMVK Salmi Markku DNC
Uusitalo Tero, Uusitalo Virpi
DNC 131 Typyli FIN-168 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Kari DNC
Santaholma Heikki, Kirjavainen Yrjö
DNC 19 Christina L-4305 Retkiluokka 1,07 Botnia 6 --K APS Kaipio Jari DNC
DNC 18 Violetta FIN-8633 Retkiluokka 0,97 Melges 24 SGK- SSS Mauri Tuominen DNC
Salmio Risto, Tuominen Juhani
DNC 11 Whisper 29 FIN M-116 Retkiluokka 0,00 CH-CHMA0003J808 F JVS Hakala Petri DNC
Nättinen Marjut, Hakala Esa