12.11.2019 4:54:29

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Maali: Korpilahti
Tulokset 24 / 24
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 29 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 S- HeiPS Santala Juha 13:58:06 14:36:57
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
2. 38 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 14:48:04 14:56:09
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
3. 26 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 14:49:43 15:05:43
Vuorjoki Petri, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu
4. 23 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 GV JäPS Raami Jorma 14:51:01 15:14:47
Raami Mari, Raami Heli , Lehtonen Arttu
5. 24 Tuulia FIN-23 LYS 1 0,99 Päijännefolkkari SK LPS, KUOPS Lindström Pauli 15:42:25 15:34:10
Lindström Rami, Hillu Mikko
6. 20 Oodi-Matilda FIN-3217 LYS 1 1,01 Finnflyer 27 SV APS Harjukari Teemu 15:27:25 15:35:30
Möttönen Hanna-Leena, Ukkonen Kalle
7. 34 Sofia FIN-3419 LYS 1 1,03 Finn Express 741 SGV HVS Luomalahti Minna 15:19:14 15:43:00
Luomalahti Jussi, Keskiaho Pekka, Kukkonen Ilkka
8. 33 Nemo L-4448 LYS 1 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 16:04:37 15:56:22
Säkkinen Jenna, Eriksson Sanna, Lampola Mervi
9. 35 Monkey Business FIN-6874 LYS 1 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 16:08:31 16:00:16
Kataja Aimo, Kataja Ossi
10. 31 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 16:11:42 16:19:47
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Kovanen Pauli
11. 42 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,03 Finn 26 SV JVS Tuominen Timo 16:02:07 16:25:53
Pakoma Paavo, Pakoma Katariina, Lähteenmäki Leksa, Pakoma Lauri
12. 49 Aino L-5986 LYS 1 1,06 Elan 22 SG GSF Vestala Juho 15:52:50 16:39:01
Pihlajamäki Antti, Helminen Alex
13. 41 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 16:08:06 16:39:29
Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Dorch Mari, Laukkanen Essi, Pekkala Tiina
14. 30 Hilma L-1542 LYS 1 0,99 Guy 22 SG- JäPS Sakari Vihijärvi 16:49:19 16:41:04
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Perälä Kimmo
15. 21 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SG LPS Saarinen Kalle 17:01:33 16:44:54
Blomqvist Jyri, Toivonen Ari
16. 32 Mysteeri FIN-4972 LYS 1 1,01 Päijännefolkkari (PF) SG HKvp Valto Pasi 16:37:26 16:45:31
Valto Riina, Lehtinen Marko, Karttunen Christer
17. 40 Aquatic L-1972 LYS 1 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa 16:31:37 16:47:37
Yrjölä Raili, Yrjölä Olli-Pekka, Suhonen Heini
18. 39 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SGF JVS Partanen Veli-Pekka 16:52:16 17:16:02
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika, Tykkyläinen Sampo
19. 22 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,04 Olhson 29 SGF PP-SS Salminen Pasi 16:56:38 17:28:01
Makkonen Janne, Lehtonen Riku, Mäkinen Arto
20. 28 Peppi-Lotta FIN-2355 LYS 1 1,03 Maxi 77 SGKF JVS Möttönen Timo 17:34:11 17:57:57
Puura Jouni, Moilanen Saara
21. 36 Blues FIN-5503 LYS 1 1,06 Dufour Arpege 30 SV HeiPS Pohjankoski Lasse 17:27:19 18:13:30
Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri, Pohjankoski Joonas
22. 25 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SV PP-SS Kinnunen Topi 18:02:49 18:26:35
Kurkela Aaro, Laakso Seela, Lindqvist Joona
23. 37 Kessina L-407 LYS 1 1,02 Stress -29 SF LPS Kettunen Jukka 18:50:38 19:06:38
Tiippana Petteri, Kokkonen Sakari
24. 27 Hilu FIN-209 LYS 1 1,03 Hai SGK- SSP Kuokkanen Eero 18:57:10 19:20:56
Vainio Eija, Pehkonen Riitta