17.7.2019 4:32:43

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Maali: Korpilahti
Tulokset 40 / 40
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 76 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV JVS Hämäläinen Heikki 12:28:52 14:09:05
Ahola Kalle, Niskanen Timo, Kuustonen Juha-Pekka
2. 81 Xardon FIN-11121 LYS 3 1,16 X-302 SV LPS Puukko Timo 12:18:15 14:10:48
Hirvonen Soili, Hirvonen Ville, Puustinen Jukka, Kantola Jaakko, Norrgård Annika
3. 89 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 12:47:29 14:14:55
Mäkelä Marjo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Bo
4. 93 Picadero FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express S- APS Sipponen Jalmari 12:51:56 14:19:22
Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Jenkins Daniel
5. 75 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 12:42:51 14:23:04
Malasto Harri, Kaijanen Sami, Ahava Pasi, Malinen Mano
6. 88 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 12:50:37 14:24:30
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka
7. 95 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 12:42:33 14:28:59
Kivenniemi Antti, Karhusaari Vesa
8. 78 Shamu FIN-3521 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Sinivaara Mikko 12:43:05 14:35:38
Karjalainen Antti, Kalojärvi Juha, Laiho Mikko, Tapanen Juha
9. 64 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV HeiPS Ojala Petri 12:57:13 14:37:26
Ojala Heli, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti, Lozano Victor, Ojala Pihla
10. 99 Ostara FIN-11445 LYS 3 1,12 Halberg Rassy 36 MK2 LPS Saarola Jari 13:13:32 14:40:58
Saarola Johanna, Lahtinen Markku, Lahtinen Päivikki
11. 69 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Vilkman Joonas 13:08:25 14:42:18
Ihatsu Esa, Piipponen Antti, Sandell Lasse, Puolanne Harri, Siltanen Ilari
12. 83 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR S G K TePS Makkonen Hannu 12:51:40 14:44:13
Reenpää Antti, Linkopuu Tom
13. 65 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 13:04:06 14:44:19
Virtanen Kimi, Lingner Niklas, Poikolainen Juho
14. 63 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 S- LPS Selin Jorma 13:08:36 14:48:49
Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Niemelä Simo
15. 92 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SV TePS Hotakainen Kai 13:03:52 14:50:18
Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Yrjölä Petri, Yrjölä Maria
16. 79 Tirpukka II L-3420 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Linjama Urpo 13:06:19 14:52:45
Lehtovirta Raija , Vesamaa Erkki, Nurminen Matti, Välimäki Harri
17. 68 Onoff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje 13:19:44 14:53:37
Väänänen Kalevi, Backman Aki, Laakkonen Marko
18. 70 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 13:02:36 14:55:09
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Heikkilä Janne, Hämäläinen Konsta
19. 77 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SkV APS Pynnönen Olli 13:38:07 14:58:59
Pynnönen Jarkko, Pynnönen Raija
20. 71 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 13:13:05 14:59:31
Airaksinen Piia, Malinen Matti, Kuivanen Jaakko
21. 87 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 13:35:27 15:02:53
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka
22. 73 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 13:38:39 15:12:32
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
23. 96 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 13:43:47 15:17:40
Anttinen Joonas, Ojanen Lauri, Sutinen Timo, Savikko Janne
24. 72 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 13:33:20 15:19:46
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Jari-Pekka
25. 86 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 NC340rs sgv JVS Vartiainen Hannu 13:42:36 15:22:49
Haimi Paavo, Juutilainen Kimmo, Huuskonen Ulla-Maija, Eloranta Immo
26. 80 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Mäkelä Juuso 13:42:39 15:22:52
Korvenranta Ville, Mäkelä Joona, Nippala Antti, Viljakainen Mikko
27. 67 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SV LPS Hannu Salo 13:50:25 15:24:18
Mäkelä Esa, Salo Sampo
28. 91 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,13 Finnflyer 31 Cr SV LPS Lehtonen Jarmo 13:52:50 15:26:43
Lehtonen Pirjo, Lehtonen Lotta, Heikkilä Kali, Lammi Osmo
29. 84 Merit L-4915 LYS 3 1,14 Guyline95 SGKV JVS Luumi Heikki 14:00:08 15:40:21
Luumi Liina, Mustonen Aaro, Mustonen Pekka , Lehtinen Hanna, Mustonen Ruben
30. 66 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 14:01:13 15:47:39
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka
31. 90 Paua FIN-3756 LYS 3 1,14 Guyline 95 sgv HVS Liisanantti Harri 14:07:45 15:47:58
Kylmänen Anu , Laitiola Jukka , Pitkänen Tomi
32. 97 Karen FIN-11640 LYS 3 1,16 Bavaria 38 F LPS Unelius Mikko 13:57:53 15:50:26
Venäläinen Anne, Venäläinen Jarkko, Venäläinen Tommi, Ulmala Olli
33. 98 Delfina FIN-5855 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV JVS Jäntti Joona 13:59:29 15:52:02
Jäntti Ulla, Jäntti Juuso, Jäntti Arttu, Kuusjärvi Tero
34. 48 Blanca FIN-7551 LYS 3 1,09 Inferno 28 GV LPS Kivistö Miikka 14:48:58 15:56:21
Kivistö Teemu, Simola Valtteri, Makkula Sami, Makkula Emil
35. 82 Juusiituu 10931 LYS 3 1,16 Finngulf 36 -V LPS Sorvali Jukka 14:04:52 15:57:25
Uoti Pekka, Huhtala Keijo, Sorvali Paula, Knuuttila Jani , Nurminen Antti
36. 60 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Savolainen Jukka 14:41:46 16:15:39
Mäkinen Antti, Hyvärinen Ville, Hautamäki Jarno
37. 61 Heilikka FIN-3368 LYS 3 1,12 NF30 SGV JVS Mäntynen Marko 15:30:21 16:57:47
Mäntynen Eric, Mäntynen Helle, Mäntynen Tomi
DSQ 74 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto DSQ
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Sahiluoto Ahti
DNC 94 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 S- HVS Vuori Lasse DNC
Antila Tommi, Vuori Tanja
DNF 85 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S- JVS Nurmi Heikki DNF
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik