19.7.2019 22:36:54

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Maali: Korpilahti
Tulokset 17 / 17
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 112 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 WIND-328 SVG HeiPS Kanninen Kauko 11:24:41 13:46:18
Varmanen Erkki, Varmanen Esa , Varmanen Jukka, Kanninen Anne, Hillberg Ismo
2. 107 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 11:18:26 13:56:22
Kallio Sami, Lehtinen Pekka, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
3. 105 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SV JVS Nieminen Pentti 11:34:42 14:07:17
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Rajala Heikki
4. 106 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SV JVS Pöyhönen Markku 12:17:11 14:15:45
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Kotikoski Sampo, Nieminen Risto
5. 109 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SV JVS Silvonen Markku 12:13:42 14:23:59
Kilpiä Jukka, Korpela Hannu, Pyykkönen Tmo, Anttilainen Sami
6. 101 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 12:28:57 14:27:31
Laine Petteri, Järvinen Mikko, Kettula Jari
7. 100 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 11:29:38 14:28:08
Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Elivuo Kari, Puhalainen Erkki
8. 115 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 12:27:47 14:32:15
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari , Patrikainen Erkki, Pasanen Anni, Kauko Marko
9. 102 Kummankikaa FIN-19469 LYS 4 1,20 Beneteau First 33.7 SGV JVS Hakkarainen Ville 12:28:06 14:44:06
Pälvimäki Janne, Jokinen Arttu, Kasurinen Kalle, Riihimäki Iiro, Vuori Ykä
10. 104 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Äijänen Jari 11:58:24 14:46:47
Nuutinen Leo, Wilhelms Martti , Wilhelms Amanda, Tyynelä Sami, Iitti Pietu , Hietanen Mikko , Kostiander Janne, Salo Jarmo
11. 110 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 12:40:29 14:56:29
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
12. 103 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,23 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 12:26:20 14:58:55
Tast Tuija, Tast Jonatan, Rantanen Tea, Rantanen Jani, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
13. 111 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff 12:19:06 15:02:18
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Sankila Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
14. 116 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 13:34:47 15:33:21
Lehtinen Jukka, Ylä-Rakkola Markus
15. 108 Maria FIN-11427 LYS 4 1,17 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo 13:59:06 15:57:40
Ekqvist Arttu, Piirainen Kari, Berg Jyrki, Berg Aleksi, Berg Elias
16. 113 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,26 Hanse 375 LPS Tommola Hannu 13:10:48 15:59:11
Tommola Raija, Saari Miia , Saari Joni, Tamminen Eija, Tamminen Jorma
17. 114 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 A-60038 SGV TePS Junttila Hannu 14:42:59 16:41:33
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Paukku Sari, Hurskainen Hannu, Vanhala Jorma