21.5.2022 5:17:16

Viralliset tulokset, LYS-aika, reitti Synsam Päijännepurjehdus

Maali: Korpilahti
Tulokset 120 / 120
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi LYS SGV Seura Kippari Purj.aika Lys-aika
1. 112 Celavie FIN-8839 LYS 4 WIND-328 1,21 SVG HeiPS Kanninen Kauko 11:24:41 13:46:18
Varmanen Erkki, Varmanen Esa , Varmanen Jukka, Kanninen Anne, Hillberg Ismo
2. 135 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 1,08 S- JVS Koho Mikko 12:53:41 13:54:08
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
3. 107 RoXina FIN-9699 LYS 4 X-332 1,24 SV LPS Kallio Teemu 11:18:26 13:56:22
Kallio Sami, Lehtinen Pekka, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
4. 56 Karoliina FIN-1693 LYS 2 Hydro 1,10 SV HeiPS Ilola Heikki 12:43:39 13:57:50
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
5. 133 Muru FIN-899 H-vene H-vene 1,08 S- LPS Boman Juhani 13:02:20 14:02:47
Boman Mikko, Utter Timo, Salo Juhani
6. 132 Lassu FIN-847 H-vene H-vene 1,08 TTPS Rinne Sakari 13:05:17 14:05:44
Knihti Kalle, Kujansuu Toni, Ahonen Mikko
7. 105 Malla FIN-9174 LYS 4 Finngulf 335 1,23 SV JVS Nieminen Pentti 11:34:42 14:07:17
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Rajala Heikki
8. 130 Boogie FIN-914 H-vene H 1,08 S LPS Korhonen Tuomas 13:07:04 14:07:31
Kiilholma Heikki, Matikka Henri, Alitalo Emilia
9. 76 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 1,14 SV JVS Hämäläinen Heikki 12:28:52 14:09:05
Ahola Kalle, Niskanen Timo, Kuustonen Juha-Pekka
10. 81 Xardon FIN-11121 LYS 3 X-302 1,16 SV LPS Puukko Timo 12:18:15 14:10:48
Hirvonen Soili, Hirvonen Ville, Puustinen Jukka, Kantola Jaakko, Norrgård Annika
11. 141 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene H-vene 1,08 S- LPS Salonen Jaakko 13:13:31 14:13:58
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko
12. 89 Medeia FIN-6599 LYS 3 Artina 29 1,12 SGV JVS Mäkelä Ilkka 12:47:29 14:14:55
Mäkelä Marjo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Bo
13. 106 Accelerando FIN-5591 LYS 4 Still 900 1,17 SV JVS Pöyhönen Markku 12:17:11 14:15:45
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Kotikoski Sampo, Nieminen Risto
14. 93 Picadero FIN-738 LYS 3 Albin Express 1,12 S- APS Sipponen Jalmari 12:51:56 14:19:22
Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Jenkins Daniel
15. 134 Valentina FIN-916 H-vene H 1,08 NJK Svahnström Niclas 13:22:11 14:22:38
Lindqvist Vesa, Lindqvist Anssi
16. 75 Rico FIN-8084 LYS 3 Sunwind 30 1,14 SGV LPS Heiskanen Pertti 12:42:51 14:23:04
Malasto Harri, Kaijanen Sami, Ahava Pasi, Malinen Mano
17. 109 Blueship FIN-8782 LYS 4 Finngulf 33 (mod) 1,19 SV JVS Silvonen Markku 12:13:42 14:23:59
Kilpiä Jukka, Korpela Hannu, Pyykkönen Tmo, Anttilainen Sami
18. 88 Elina FIN-10938 LYS 3 Dufour 325 1,13 SV JVS Kiiski Ari 12:50:37 14:24:30
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka
19. 101 Damaris FIN-7009 LYS 4 Dehler 34 1,17 SV HeiPS Laine Esko 12:28:57 14:27:31
Laine Petteri, Järvinen Mikko, Kettula Jari
20. 100 DynaStar FIN-9983 LYS 4 Dynamic 35 1,28 SGV JVS Lilja Ilkka 11:29:38 14:28:08
Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Elivuo Kari, Puhalainen Erkki
21. 95 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 Avance 33 1,15 SGV JVS Rihto Kimmo 12:42:33 14:28:59
Kivenniemi Antti, Karhusaari Vesa
22. 115 Squaw II FIN-10356 LYS 4 First 31.7 1,18 SV JVS Äystö Juha 12:27:47 14:32:15
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari , Patrikainen Erkki, Pasanen Anni, Kauko Marko
23. 160 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet E-Scow 1,45 S- TPS Lumme Ilkka 10:21:56 14:35:10
Nikulainen Jukka, Harka Henri, Salo Timo
24. 78 Shamu FIN-3521 LYS 3 Maestro 35 1,16 SGV HVS Sinivaara Mikko 12:43:05 14:35:38
Karjalainen Antti, Kalojärvi Juha, Laiho Mikko, Tapanen Juha
25. 29 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 Finnflyer 27 1,05 S- HeiPS Santala Juha 13:58:06 14:36:57
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
26. 64 Heili FIN-3465 LYS 3 Inferno 29 1,14 SV HeiPS Ojala Petri 12:57:13 14:37:26
Ojala Heli, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti, Lozano Victor, Ojala Pihla
27. 161 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet Over 33 1,47 S- HeiPS Lehtinen Jyri 10:17:25 14:38:19
Lehtinen Harri , Hillberg Petri , Alitalo Tomi , Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Ruusunen Teemu , Heinonen Kim, Viren Janne, Lappalainen Tatu, Tuominen Tuukka, Honkavaara Pekka
28. 99 Ostara FIN-11445 LYS 3 Halberg Rassy 36 MK2 1,12 LPS Saarola Jari 13:13:32 14:40:58
Saarola Johanna, Lahtinen Markku, Lahtinen Päivikki
29. 136 Minna FIN-765 H-vene H-vene 1,08 S- JVS Pekkarinen Raino 13:40:35 14:41:02
Salerto Sami, Taipale Terho
30. 69 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 C&C 33 (Baltic 33) 1,13 SV PP-SS Vilkman Joonas 13:08:25 14:42:18
Ihatsu Esa, Piipponen Antti, Sandell Lasse, Puolanne Harri, Siltanen Ilari
31. 102 Kummankikaa FIN-19469 LYS 4 Beneteau First 33.7 1,20 SGV JVS Hakkarainen Ville 12:28:06 14:44:06
Pälvimäki Janne, Jokinen Arttu, Kasurinen Kalle, Riihimäki Iiro, Vuori Ykä
32. 83 Saphira 128 LYS 3 SAFIR 1,16 S G K TePS Makkonen Hannu 12:51:40 14:44:13
Reenpää Antti, Linkopuu Tom
33. 65 Marenki L-3545 LYS 3 Inferno 29 1,14 SV LPS Virtanen Kari 13:04:06 14:44:19
Virtanen Kimi, Lingner Niklas, Poikolainen Juho
34. 163 Alice FIN-150 Urheiluveneet Lutra 25 1,26 S- SP Juva Ilkka 11:56:15 14:44:38
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
35. 104 Evita FIN-5877 LYS 4 Selection 37 1,26 SGV PP-SS Äijänen Jari 11:58:24 14:46:47
Nuutinen Leo, Wilhelms Martti , Wilhelms Amanda, Tyynelä Sami, Iitti Pietu , Hietanen Mikko , Kostiander Janne, Salo Jarmo
36. 63 Obelix FIN-9529 LYS 3 X-79 1,14 S- LPS Selin Jorma 13:08:36 14:48:49
Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Niemelä Simo
37. 92 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 Dehler 38C 1,15 SV TePS Hotakainen Kai 13:03:52 14:50:18
Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Yrjölä Petri, Yrjölä Maria
38. 79 Tirpukka II L-3420 LYS 3 Avance 33 1,15 SGV JVS Linjama Urpo 13:06:19 14:52:45
Lehtovirta Raija , Vesamaa Erkki, Nurminen Matti, Välimäki Harri
39. 143 Jias FIN-563 H-vene H-vene 1,08 S- LPS Kavén Jorma 13:52:27 14:52:54
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
40. 68 Onoff L-4390 LYS 3 H-323 1,13 SV APS Rantala Börje 13:19:44 14:53:37
Väänänen Kalevi, Backman Aki, Laakkonen Marko
41. 70 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 1,16 SGV LPS Heikkilä Pasi 13:02:36 14:55:09
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Heikkilä Janne, Hämäläinen Konsta
42. 38 Toutain FIN-1907 LYS 1 Sonata 7 1,01 SGK TePS Kaitila Ilkka 14:48:04 14:56:09
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
43. 110 Sheila FIN-10548 LYS 4 Swan 36 1,20 SGV JVS Porkholm Olli 12:40:29 14:56:29
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
44. 103 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 Finngulf 335 Mod 1,23 SGV APS Tast Panu 12:26:20 14:58:55
Tast Tuija, Tast Jonatan, Rantanen Tea, Rantanen Jani, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
45. 77 Vimma FIN-893 LYS 3 Albin Express 1,11 SkV APS Pynnönen Olli 13:38:07 14:58:59
Pynnönen Jarkko, Pynnönen Raija
46. 45 Anni FIN-7518 LYS 2 Maxi Fenix 1,08 SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 13:58:50 14:59:17
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho
47. 71 Nimue FIN-5188 LYS 3 Inferno 29 1,15 SGV JVS Airaksinen Jani 13:13:05 14:59:31
Airaksinen Piia, Malinen Matti, Kuivanen Jaakko
48. 111 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 X-99 1,25 SV TePS von Bonsdorff 12:19:06 15:02:18
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Sankila Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
49. 87 Festiente FIN-6943 LYS 3 Beneteau First 305s 1,12 SV TaPS Rellman Ismo 13:35:27 15:02:53
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka
50. 52 Meritte FIN-6063 LYS 2 Sunwind 311 1,09 SGV JVS Mäkinen Hannu 13:58:19 15:05:42
Mäkinen Eerikki, Nisula Ilkka, Nuutinen Pasi
51. 26 Nereida FIN-2981 LYS 1 Avance 245 1,02 SGV LPS Andersson Juha 14:49:43 15:05:43
Vuorjoki Petri, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu
52. 162 Banneriina FIN-5468 Urheiluveneet Banner 23 Racer 1,21 S- LPS Mäkelä Pertti 12:45:47 15:07:24
Mäkelä Eetu, Virintie Pasi, Virintie Visa
53. 73 Nautilus FIN-9430 LYS 3 Millenium 311 1,13 -GV LPS Koiranen Risto 13:38:39 15:12:32
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
54. 145 Sarvipää FIN-208 H-vene H-vene 1,08 S TePS Järvinen Janne 14:12:23 15:12:50
Järvinen Katariina, Järvinen Kari
55. 144 Päivi L-690 H-vene H-vene 1,08 S- JäPS Vilppala Heikki 14:13:34 15:14:01
Valo Ensio, Valo Immo
56. 23 Mima 2 L-4611 LYS 1 Ohlsson 29 1,03 GV JäPS Raami Jorma 14:51:01 15:14:47
Raami Mari, Raami Heli , Lehtonen Arttu
57. 96 Ellinora L-8003 LYS 3 Elan 33 1,13 SV HKvp Liimatainen Mervi 13:43:47 15:17:40
Anttinen Joonas, Ojanen Lauri, Sutinen Timo, Savikko Janne
58. 72 Tiira FIN-3114 LYS 3 Siesta 32 1,15 SV PP-SS Vavuli Timo 13:33:20 15:19:46
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Jari-Pekka
59. 86 Plattapus FIN-8384 LYS 3 NC340rs 1,14 sgv JVS Vartiainen Hannu 13:42:36 15:22:49
Haimi Paavo, Juutilainen Kimmo, Huuskonen Ulla-Maija, Eloranta Immo
60. 80 ChaoX FIN-9592 LYS 3 X-79 1,14 SGK PP-SS Mäkelä Juuso 13:42:39 15:22:52
Korvenranta Ville, Mäkelä Joona, Nippala Antti, Viljakainen Mikko
61. 67 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 H-35 1,13 SV LPS Hannu Salo 13:50:25 15:24:18
Mäkelä Esa, Salo Sampo
62. 91 Calypso FIN-3822 LYS 3 Finnflyer 31 Cr 1,13 SV LPS Lehtonen Jarmo 13:52:50 15:26:43
Lehtonen Pirjo, Lehtonen Lotta, Heikkilä Kali, Lammi Osmo
63. 138 Viuhu FIN-443 H-vene H-vene 1,08 S- JäPS Lukkariniemi Jukka 14:30:39 15:31:06
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
64. 116 Albertina FIN-1 LYS 4 Avance 36 1,17 SV TePS Nikkanen Arto 13:34:47 15:33:21
Lehtinen Jukka, Ylä-Rakkola Markus
65. 24 Tuulia FIN-23 LYS 1 Päijännefolkkari 0,99 SK LPS, KUOPS Lindström Pauli 15:42:25 15:34:10
Lindström Rami, Hillu Mikko
66. 146 Kermit FIN-234 H-vene H 1,08 SF JVS Papp Zoltan 14:34:01 15:34:28
Bara Lehel, Gabor Zsolt
67. 20 Oodi-Matilda FIN-3217 LYS 1 Finnflyer 27 1,01 SV APS Harjukari Teemu 15:27:25 15:35:30
Möttönen Hanna-Leena, Ukkonen Kalle
68. 137 Miguela FIN-403 H-vene H-vene 1,08 S- JVS Weckström Petteri 14:37:04 15:37:31
Lahtinen Hannu, Kotisaari Jaakko, Kultalahti Jarko
69. 84 Merit L-4915 LYS 3 Guyline95 1,14 SGKV JVS Luumi Heikki 14:00:08 15:40:21
Luumi Liina, Mustonen Aaro, Mustonen Pekka , Lehtinen Hanna, Mustonen Ruben
70. 117 Ella FIN-16660 Urheiluveneet Majestic 24 1,22 SK TePS Hinskala Juha 13:15:03 15:42:12
Hinskala Onni, Hinskala Otto, Heickell Arthur, Heickell Iivari
71. 121 Filia FIN-3290 Finn Express 83 Finn Express 83 1,08 SV APS Niemelä Pasi 14:41:56 15:42:23
Niemelä Erja, Niemelä Iiro, Niemelä Aleksi
72. 34 Sofia FIN-3419 LYS 1 Finn Express 741 1,03 SGV HVS Luomalahti Minna 15:19:14 15:43:00
Luomalahti Jussi, Keskiaho Pekka, Kukkonen Ilkka
73. 139 Iina FIN-458 H-vene H-vene 1,08 S- JäPS Vihijärvi Kalle 14:42:35 15:43:02
Hälinen Henri, Vihijärvi Jaakko
74. 120 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 Finn Express 83 1,08 SGV JVS Niemi Reijo 14:45:22 15:45:49
Castren Jonne , Väätäinen Sami
75. 51 Albatross FIN-5954 LYS 2 Albin Alpha 1,10 SGV LPS Ristkari Eeva 14:31:56 15:46:07
Ristkari Yrjö, Ristkari Ulla, Ristkari Helvi-Iiris, Mantere Tuomas , Tykkä Joonas
76. 66 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 Bavaria 33 C 1,15 SGV LPS Mäkelä Kalle 14:01:13 15:47:39
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka
77. 90 Paua FIN-3756 LYS 3 Guyline 95 1,14 sgv HVS Liisanantti Harri 14:07:45 15:47:58
Kylmänen Anu , Laitiola Jukka , Pitkänen Tomi
78. 142 Sofia FIN-490 H-vene H-vene 1,08 S- JVS Jaatinen Jaakko 14:48:08 15:48:35
Jaatinen Heikki, Jaatinen Mikko, Korhonen Risto
79. 97 Karen FIN-11640 LYS 3 Bavaria 38 1,16 F LPS Unelius Mikko 13:57:53 15:50:26
Venäläinen Anne, Venäläinen Jarkko, Venäläinen Tommi, Ulmala Olli
80. 98 Delfina FIN-5855 LYS 3 Inferno 31 1,16 SV JVS Jäntti Joona 13:59:29 15:52:02
Jäntti Ulla, Jäntti Juuso, Jäntti Arttu, Kuusjärvi Tero
81. 48 Blanca FIN-7551 LYS 3 Inferno 28 1,09 GV LPS Kivistö Miikka 14:48:58 15:56:21
Kivistö Teemu, Simola Valtteri, Makkula Sami, Makkula Emil
82. 33 Nemo L-4448 LYS 1 Balans 65 0,99 SGK APS Painilainen Heidi 16:04:37 15:56:22
Säkkinen Jenna, Eriksson Sanna, Lampola Mervi
83. 82 Juusiituu 10931 LYS 3 Finngulf 36 1,16 -V LPS Sorvali Jukka 14:04:52 15:57:25
Uoti Pekka, Huhtala Keijo, Sorvali Paula, Knuuttila Jani , Nurminen Antti
84. 108 Maria FIN-11427 LYS 4 Hanse 325 1,17 SV APS Ekqvist Ilpo 13:59:06 15:57:40
Ekqvist Arttu, Piirainen Kari, Berg Jyrki, Berg Aleksi, Berg Elias
85. 113 Amoriina FIN-11391 LYS 4 Hanse 375 1,26 LPS Tommola Hannu 13:10:48 15:59:11
Tommola Raija, Saari Miia , Saari Joni, Tamminen Eija, Tamminen Jorma
86. 35 Monkey Business FIN-6874 LYS 1 Bellona 23 0,99 SG HVS Kataja Olli 16:08:31 16:00:16
Kataja Aimo, Kataja Ossi
87. 123 Merengue L-3170 Finn Express 83 Finn Express 83 1,08 SGV APS Koponen Jarmo 15:14:51 16:15:18
Markkanen Aatu, Laaksonen Jarkko, Cortés David
88. 60 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 Inferno 28 1,13 SV LPS Savolainen Jukka 14:41:46 16:15:39
Mäkinen Antti, Hyvärinen Ville, Hautamäki Jarno
89. 31 Vilana FIN-2824 LYS 1 Finn Express 74 1,01 SGF JVS Kautto Ari 16:11:42 16:19:47
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Kovanen Pauli
90. 53 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 Sunwind 311 1,09 SGV PPP Lepistö Harri 15:16:55 16:24:18
Kirijatshenko Heikki, Kettunen Niko
91. 50 Platypus FIN-11631 LYS 2 Elan 210 1,10 G EM Hernesmaa Marko 15:10:22 16:24:33
Hernesmaa Marko, Häkkinen Kimmo, Hernesmaa Eetu
92. 42 Wanda FIN-1489 LYS 1 Finn 26 1,03 SV JVS Tuominen Timo 16:02:07 16:25:53
Pakoma Paavo, Pakoma Katariina, Lähteenmäki Leksa, Pakoma Lauri
93. 49 Aino L-5986 LYS 1 Elan 22 1,06 SG GSF Vestala Juho 15:52:50 16:39:01
Pihlajamäki Antti, Helminen Alex
94. 41 Kaija FIN-4254 LYS 1 Finnflyer 27 1,04 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 16:08:06 16:39:29
Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Dorch Mari, Laukkanen Essi, Pekkala Tiina
95. 30 Hilma L-1542 LYS 1 Guy 22 0,99 SG- JäPS Sakari Vihijärvi 16:49:19 16:41:04
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Perälä Kimmo
96. 114 Aliida FIN-11363 LYS 4 A-60038 1,17 SGV TePS Junttila Hannu 14:42:59 16:41:33
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Paukku Sari, Hurskainen Hannu, Vanhala Jorma
97. 21 Sininen Mango 155 LYS 1 Helmsman 23 0,98 SG LPS Saarinen Kalle 17:01:33 16:44:54
Blomqvist Jyri, Toivonen Ari
98. 55 Aquarius L-2135 LYS 2 Targa 101 1,09 SGV LPS Seesvaara Pentti 15:38:06 16:45:29
Hannola Esa, Krohn Thomas, Knuuttila Iska, Halonen Antti
99. 32 Mysteeri FIN-4972 LYS 1 Päijännefolkkari (PF) 1,01 SG HKvp Valto Pasi 16:37:26 16:45:31
Valto Riina, Lehtinen Marko, Karttunen Christer
100. 40 Aquatic L-1972 LYS 1 Finn 26 1,02 SGF LPS Yrjölä Esa 16:31:37 16:47:37
Yrjölä Raili, Yrjölä Olli-Pekka, Suhonen Heini
101. 61 Heilikka FIN-3368 LYS 3 NF30 1,12 SGV JVS Mäntynen Marko 15:30:21 16:57:47
Mäntynen Eric, Mäntynen Helle, Mäntynen Tomi
102. 54 Albatross FIN -1364 LYS 2 Targa 96 1,10 SGKV TePs Nuutinen Pekka 15:43:53 16:58:04
Nuutinen Aarne, Lindgren Kaj, Hyvönen Sami, Görsoy Gyven, Laukkanen Jari
103. 39 Uhuru FIN-2724 LYS 1 Finnflyer 27 1,03 SGF JVS Partanen Veli-Pekka 16:52:16 17:16:02
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika, Tykkyläinen Sampo
104. 22 Joutsikki ll L-307 LYS 1 Olhson 29 1,04 SGF PP-SS Salminen Pasi 16:56:38 17:28:01
Makkonen Janne, Lehtonen Riku, Mäkinen Arto
105. 47 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 Targa 101 1,09 SV TePS Laukkanen Juha 16:48:42 17:56:05
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas, Pajunen Joonas, Huuhtiainen Niina
106. 28 Peppi-Lotta FIN-2355 LYS 1 Maxi 77 1,03 SGKF JVS Möttönen Timo 17:34:11 17:57:57
Puura Jouni, Moilanen Saara
107. 36 Blues FIN-5503 LYS 1 Dufour Arpege 30 1,06 SV HeiPS Pohjankoski Lasse 17:27:19 18:13:30
Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri, Pohjankoski Joonas
108. 46 Alma FIN-10406 LYS 2 Bavaria 30cr 1,08 GF JäPS Kaukonen Pekka 17:21:29 18:21:56
Rautiainen Matti, Vainiomäki Jarkko, Rautiainen Ville , Kaukonen Konsta
109. 25 Telkkä L-1446 LYS 1 Finn 26 1,03 SV PP-SS Kinnunen Topi 18:02:49 18:26:35
Kurkela Aaro, Laakso Seela, Lindqvist Joona
110. 37 Kessina L-407 LYS 1 Stress -29 1,02 SF LPS Kettunen Jukka 18:50:38 19:06:38
Tiippana Petteri, Kokkonen Sakari
111. 27 Hilu FIN-209 LYS 1 Hai 1,03 SGK- SSP Kuokkanen Eero 18:57:10 19:20:56
Vainio Eija, Pehkonen Riitta
DSQ 74 Tripla FIN-18844 LYS 3 Millenium 311 1,16 SGV APS Kelppe Risto DSQ
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Sahiluoto Ahti
DNC 140 Melinda FIN-15 H-vene H-Vene 1,08 S- SMMVK Salmi Markku DNC
Uusitalo Tero, Uusitalo Virpi
DNC 131 Typyli FIN-168 H-vene H-vene 1,08 S- KVS Vaara Kari DNC
Santaholma Heikki, Kirjavainen Yrjö
DNC 94 Samantha FIN-3830 LYS 3 Inferno 26 1,13 S- HVS Vuori Lasse DNC
Antila Tommi, Vuori Tanja
DNF 85 Shango FIN-8875 LYS 3 X-79 1,14 S- JVS Nurmi Heikki DNF
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik
DNF 57 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 SK 22 1,09 SG- HeiPS Peltonen Juha DNF
Könönen Rainer, Jauhiainen Hannu
DNF 164 Tiger FIN-10738 Urheiluveneet FT 10 m 1,37 JVS Siik Olli DNF
Lind Jorma, Kinos Jukka, Lötjönen Hannu, Puukko Pekka, Suopuro Pasi, Virtanen Pauliina
DNF 167 Furioso BH11 Urheiluveneet E-Scow 1,43 S JVS Aavisto Jari DNF
Väänänen Vesa, Salminen Jon , Ruosteinen Mixu
DNF 169 Angry Dog FIN-11485 Urheiluveneet Ysi 1,54 S- TaPS Valolahti Matti DNF
Miikkulainen Juha, Kärnä Sampsa, Vainio Juha, Kirjavainen Aki