12.11.2019 5:48:57

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 35 / 35
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 120 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 19:53:12 21:24:01
Hämäläinen Heikki, Leppänen Matti
2. 92 Picadero FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express S- APS Sipponen Jalmari 20:05:22 21:24:36
Lohtamo Tomi, Lusila Niilo , Eerolainen Antti
3. 111 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 20:04:19 21:35:08
Hynninen Juha , Kaijanen Sami, Järvinen Janne
4. 104 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S-G JVS Nurmi Heikki 20:05:33 21:36:22
, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik, paul henrik
5. 103 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 20:07:33 21:38:22
Ojala Heli, Skyttä Vesa, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti
6. 101 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 20:05:48 21:47:48
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Saarela Sami, Särmäkari Erik
7. 110 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 20:13:42 21:55:42
Peippo Paavo , Immonen Heikki, Tuppurainen Toni
8. 93 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 20:30:45 22:01:34
Virtanen Kimi, Lipasanen Teppo, Eskola Pekka, Kivistö Raineri
9. 96 Shamu FIN-3521 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Sinivaara Mikko 20:28:15 22:10:15
Lindholm Harri, Kalojärvi Juha, Laiho Mikko
10. 119 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 20:55:22 22:31:49
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Linjama Urpo, Vesamaa Erkki
11. 94 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 S G LPS Mäkelä Pertti 22:14:41 23:45:30
Mäkelä Eetu, Virintie Pasi, Virintie Annakaisa
12. 116 Tuulia FIN-1032 LYS 3 1,12 Albin Express SK ESS Takala Jukka 22:28:43 23:47:57
Jakonen Sami, Sjöholm Arto , Arko Janne
13. 106 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Korvenranta Ville 22:31:22 24:02:11
Nippala Jaakko, Nippala Antti, Mäkelä Juuso, Ihatsu Esa
14. 117 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 23:58:05 25:23:10
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka, Hyytiä Olavi
15. 105 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 23:56:57 25:33:24
Ruosteinen Mixu, Pälvimäki Janne , Riihimäki Iiro, Palkola Antti
16. 91 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SKV APS Pynnönen Olli 25:01:40 26:14:57
Pynnönen Raija, Pynnönen Jukka, , Pynnönen Jari
17. 113 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 24:59:23 26:18:37
Rellman Johanna, Rellman Roope, Isosaari Jukka, Vastamäki Teemu
18. 95 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,12 Inferno 28 SV LPS Mäkinen Antti 25:00:13 26:19:27
Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville, Hautamäki Jarno
19. 121 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje 24:59:10 26:24:15
Väänänen Kalevi, Laakkonen Marko
20. 100 Lyyli FIN-9480 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG LPS Salo Panu 25:00:06 26:25:11
Naukkarinen Esko, Kiilholma Heikki, Vihtonen Ismo
21. 107 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 25:01:20 26:26:25
Heli Nilsson, , Tomi Ollila, Matias Harju, Nina Harju
22. 98 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 25:01:22 26:32:11
Airaksinen Piia, Malinen Matti, Lehto Mikko, Kärkkäinen Hanna-Leena
23. 124 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SGV TePS Hotakainen Kai 24:56:57 26:33:24
Hotakainen Julius, Pötry Jukka, Pötry Eppu
24. 123 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H-323 SGKV LPS Kavén Salla 25:43:39 27:08:44
Ekholm Heidi, Itkonen Kari, Kavén Juha, Tulokas Pertti
25. 112 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGKV LPS Yrjölä Mikko 25:52:06 27:17:11
Laine Aki , Yrjölä Esa
26. 108 Capella FIN-10220 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 323 Cilpper SKV APS Koskinen Tommi 25:44:02 27:20:29
Rännäli Jorma, Eilu Päivö,
DNF 115 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi DNF
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Ojanen Lauri, , Heino Jani,
DNF 118 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto DNF
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
DNF 97 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse DNF
Antila Tommi, Vuori Tanja
DNF 122 Janette FIN-3486 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Papp Zoltan DNF
Darabos Maria, Bara Lehel, Gabor Zsolt, Szydlowski Michal
DNF 125 Paua FIN-3756 LYS 3 1,14 Guyline 95 SGV HVS Liisanantti Harri DNF
Niemi Ilpo, Liisanantti Marja
DNF 90 Plattapus Fin-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs Sgv JVS Vartiainen Hannu DNF
Haimi Paavo, Huuskonen Ulla-maija, Juutilainen Kimmo, Hokkanen Ville, Rossi Mila
DNF 109 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle DNF
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka, Huotari Pete
DNF 99 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo DNF
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Juha-Pekka
DNF 102 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu DNF
Reenpää Antti, Linkopuu Tom