20.7.2019 4:58:30

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 22 / 22
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 133 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 19:37:20 21:24:47
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Kataja Pauli
2. 144 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 19:36:32 21:34:36
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka , Kovalainen Olli-Pekka, Mikkilä Harri
3. 136 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 WIND-328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 19:26:56 21:35:17
Varmanen Erkki, Varmanen Esa , Varmanen Jukka, Kanninen Anne, Kanninen Aulis
4. 150 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 19:29:18 21:52:26
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Vilkman Joonas
5. 152 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff 19:31:32 21:59:26
Airola Atte, Hallikainen Kyösti, Airola Niiles, Airola Leevi,
6. 142 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 19:27:28 22:04:41
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Hietanen Timo
7. 148 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 19:47:09 22:05:26
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Rajala Heikki, Himanko Rauno
8. 147 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 20:19:48 22:28:09
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Kinnunen Tuomas
9. 140 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 21:09:58 22:57:25
Laine Soile, Laine Petteri, Kettula Jari
10. 149 Endeavour FIN-11736 LYS 4 1,27 Bavaria Match 35 S,G,K,V JVS Jokinen Arttu 21:48:37 24:25:50
Välimäki Harri , Lähteenmäki Leo , Hinkkanen Jarkko, Tuominen Timo, Pakoma Paavo
11. 134 eXodus FIN-11682 LYS 4 1,26 X-362 SGV LPS Unelius Mikko 21:55:05 24:27:41
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Niinimäki Anssi, Nordström Harry,
12. 130 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 21:56:11 24:37:57
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Lilja Ilari, Höglund Sanna, Kontoniemi Kristiina
13. 151 Merituuli FIN-4044 LYS 4 1,17 Maestro 35 SV LPS Rajala Timo 24:24:50 26:12:17
Virtanen Maria, Honkaniemi Pekka, Rajala Tomi , , Hinkkanen Eero
14. 141 Maria FIN-11427 LYS 4 1,17 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo 24:31:22 26:18:49
Kämppi Riikka , Ekqvist Arttu, Berg Jyrki, Berg Elias, Berg Aleksi
15. 132 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 24:30:21 26:33:36
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
16. 138 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 24:52:38 26:40:05
Lehtinen Jukka, Lehtinen Ville, Wihuri Paavo, Ojapalo Niko
17. 146 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,23 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 24:29:57 26:48:14
Tast Tuija, Tast Jonatan, Rantanen Tea, Rantanen Jani, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
18. 143 Evita 5877 LYS 4 1,26 Selection 37 sgv PP-SS Äijänen Jari 24:29:29 27:02:05
, Nuutinen Leo, Tyynelä Sami, Lassila Roope, , Iitti Pietu, Hietanen Mikko, Costiander Janne, Salomäki Aleksi
19. 135 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 1,20 Dehler 35 CWS SGV LPS Pesonen Jari 25:13:55 27:17:10
Pesonen Jari , Pesonen Eemil , Pulkki Markus, Orjala Axel, Orjala Juha
20. 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 V LPS Tommola Hannu 25:17:22 27:40:30
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Tamminen Eija, Tamminen Jorma
DNF 145 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 A-60038 SGV TePS Junttila Hannu DNF
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Paukku Sari, Vanhala Jorma, Junttila Samuli
DNF 137 Capella FIN-11602 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV JVS Lahti Juha DNF
Varjanne Yrjö, Suorlahti Erkki