13.11.2019 22:04:17

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 71 Stemma FIN-796 H-vene 1,08 H-vene SK- JVS Koho Mikko 20:57:32 21:52:19
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
2. 74 Fish and Chips FIN-887 H-vene 1,08 H-vene LPS Malinen Timo 20:58:39 21:53:26
Heikkilä Janne, Leinonen Jari,
3. 76 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 21:27:37 22:22:24
Hillberg Ismo, Eklund Juhha
4. 81 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 21:30:09 22:24:56
Boman Mikko, Utter Timo, Salo Juhani
5. 83 Evita FIN-890 H-vene 1,08 H-vene TaPS Karjalainen Jussi 23:05:23 24:00:10
Tuominen Oula-Matti, Lähteenkorva Otto
6. 78 Kermit FIN-744 H-vene 1,08 H sk JVS Karhusaari Vesa 25:31:13 26:26:00
Taavitsainen Heikki , Tammela Markku
7. 75 Typyli FIN-168 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Kari 25:33:03 26:27:50
Vaara Okko, Vaara Unnu
8. 72 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 25:56:14 26:51:01
Lahtinen Hannu, Majuri Harri
9. 86 Kajo 528 H-vene 1,08 H-vene TP Mari Leppänen 25:56:30 26:51:17
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
10. 85 Hawaita FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S JVS Nieminen Kimmo 25:56:58 26:51:45
Nieminen Pertti, Nieminen Katri
11. 73 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene SK JäPS Vilppala Heikki 26:05:34 27:00:21
Valo Ensio, , Karaburcak Deniz
12. 88 Shaman 540 H-vene 1,08 H-vene JVS Lauri Kolomainen 26:16:21 27:11:08
Peteri Simo, Rikama Essi
13. 79 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene sk LPS Kaven Jorma 26:34:34 27:29:21
Kaven Jouni , Lahdenne Antti, Halme Pyry, Ukkomies
DNF 80 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S TePS Nousiainen Osmo DNF
Glans Ismo, Heinonen Hannu
DNF 87 Iina 458 H-vene 1,08 H-vene JäPS Kalle Vihijärvi DNF
Lahtinen Pentti, Nieminen Joni, Talvinen Harri
DNC 77 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene TTPS Rinne Sakari DNC
Lingren Waltte, Lingren Kyösti, Lingren Arvid
DNF 82 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino DNF
Salerto Sami, Taipale Terho
DNF 70 Sofia FIN-490 H-vene 1,08 H-vene JVS Jaatinen Jaakko DNF
Jaatinen Mikko, Korhonen Otto, Korhonen Risto
DNF 84 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka DNF
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko