16.7.2019 16:15:03

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 140 / 140
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 153 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 13:01:37 16:58:03
Lehtinen Harri , Hillberg Petri , Alitalo Tomi , Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Lehtinen Aaro, Heinonen Kim, Honkavaara Pekka, Tuominen Tuukka, Lyden Anssi, Ruusunen Teemu
2. 156 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10 M JVS Olli Siik 16:27:45 19:47:28
Lind Jorma, Kinos Jukka, Luumi Heikki, Rainamo Markku, Rainamo Eija
3. 154 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 18:09:25 21:58:55
Nikulainen Jukka, Harka Henri, Salo Timo
4. 158 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 0,00 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 18:55:04 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko
5. 157 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 19:17:22 21:49:58
Ritala Markus, Llempiäinen Janne, Idman Johan, Toivonen Tero
6. 136 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 WIND-328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 19:26:56 21:35:17
Varmanen Erkki, Varmanen Esa , Varmanen Jukka, Kanninen Anne, Kanninen Aulis
7. 142 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 19:27:28 22:04:41
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Hietanen Timo
8. 150 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 19:29:18 21:52:26
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Vilkman Joonas
9. 152 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff 19:31:32 21:59:26
Airola Atte, Hallikainen Kyösti, Airola Niiles, Airola Leevi,
10. 144 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 19:36:32 21:34:36
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka , Kovalainen Olli-Pekka, Mikkilä Harri
11. 133 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 19:37:20 21:24:47
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Kataja Pauli
12. 148 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 19:47:09 22:05:26
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Rajala Heikki, Himanko Rauno
13. 14 Manta FIN-651 Retkiluokka 1,27 Melges 24 SK SSS Mauri Tuominen 19:47:31 22:24:44
Salmio Risto, Tuominen Juhani, Lindberg Kenneth, Tuominen Daniel
14. 120 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 19:53:12 21:24:01
Hämäläinen Heikki, Leppänen Matti
15. 111 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 20:04:19 21:35:08
Hynninen Juha , Kaijanen Sami, Järvinen Janne
16. 92 Picadero FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express S- APS Sipponen Jalmari 20:05:22 21:24:36
Lohtamo Tomi, Lusila Niilo , Eerolainen Antti
17. 104 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S-G JVS Nurmi Heikki 20:05:33 21:36:22
, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik, paul henrik
18. 101 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 20:05:48 21:47:48
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Saarela Sami, Särmäkari Erik
19. 103 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 20:07:33 21:38:22
Ojala Heli, Skyttä Vesa, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti
20. 110 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 20:13:42 21:55:42
Peippo Paavo , Immonen Heikki, Tuppurainen Toni
21. 147 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 20:19:48 22:28:09
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Kinnunen Tuomas
22. 96 Shamu FIN-3521 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Sinivaara Mikko 20:28:15 22:10:15
Lindholm Harri, Kalojärvi Juha, Laiho Mikko
23. 93 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 20:30:45 22:01:34
Virtanen Kimi, Lipasanen Teppo, Eskola Pekka, Kivistö Raineri
24. 119 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 20:55:22 22:31:49
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Linjama Urpo, Vesamaa Erkki
25. 71 Stemma FIN-796 H-vene 1,08 H-vene SK- JVS Koho Mikko 20:57:32 21:52:19
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
26. 74 Fish and Chips FIN-887 H-vene 1,08 H-vene LPS Malinen Timo 20:58:39 21:53:26
Heikkilä Janne, Leinonen Jari,
27. 140 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 21:09:58 22:57:25
Laine Soile, Laine Petteri, Kettula Jari
28. 76 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 21:27:37 22:22:24
Hillberg Ismo, Eklund Juhha
29. 81 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 21:30:09 22:24:56
Boman Mikko, Utter Timo, Salo Juhani
30. 55 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 21:32:32 22:39:46
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
31. 149 Endeavour FIN-11736 LYS 4 1,27 Bavaria Match 35 S,G,K,V JVS Jokinen Arttu 21:48:37 24:25:50
Välimäki Harri , Lähteenmäki Leo , Hinkkanen Jarkko, Tuominen Timo, Pakoma Paavo
32. 134 eXodus FIN-11682 LYS 4 1,26 X-362 SGV LPS Unelius Mikko 21:55:05 24:27:41
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Niinimäki Anssi, Nordström Harry,
33. 130 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 21:56:11 24:37:57
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Lilja Ilari, Höglund Sanna, Kontoniemi Kristiina
34. 25 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 21:59:19 22:06:38
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
35. 27 Yagal FIN-1601 LYS 1 1,06 Finn Flyer 27 SG- LPS Poikolainen Juho 22:03:49 22:45:41
Poikolainen Markus, Forsman Kaarlo, Olin Lauri
36. 94 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 S G LPS Mäkelä Pertti 22:14:41 23:45:30
Mäkelä Eetu, Virintie Pasi, Virintie Annakaisa
37. 32 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 22:25:09 23:00:22
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
38. 116 Tuulia FIN-1032 LYS 3 1,12 Albin Express SK ESS Takala Jukka 22:28:43 23:47:57
Jakonen Sami, Sjöholm Arto , Arko Janne
39. 106 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Korvenranta Ville 22:31:22 24:02:11
Nippala Jaakko, Nippala Antti, Mäkelä Juuso, Ihatsu Esa
40. 83 Evita FIN-890 H-vene 1,08 H-vene TaPS Karjalainen Jussi 23:05:23 24:00:10
Tuominen Oula-Matti, Lähteenkorva Otto
41. 105 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 23:56:57 25:33:24
Ruosteinen Mixu, Pälvimäki Janne , Riihimäki Iiro, Palkola Antti
42. 117 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 23:58:05 25:23:10
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka, Hyytiä Olavi
43. 151 Merituuli FIN-4044 LYS 4 1,17 Maestro 35 SV LPS Rajala Timo 24:24:50 26:12:17
Virtanen Maria, Honkaniemi Pekka, Rajala Tomi , , Hinkkanen Eero
44. 159 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 0,00 Corsair 28CC -- BSS Palva Tapio 24:29:18 --
Ryynänen Minna, Lipasti Jaakko
45. 143 Evita 5877 LYS 4 1,26 Selection 37 sgv PP-SS Äijänen Jari 24:29:29 27:02:05
, Nuutinen Leo, Tyynelä Sami, Lassila Roope, , Iitti Pietu, Hietanen Mikko, Costiander Janne, Salomäki Aleksi
46. 146 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,23 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 24:29:57 26:48:14
Tast Tuija, Tast Jonatan, Rantanen Tea, Rantanen Jani, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
47. 132 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 24:30:21 26:33:36
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
48. 141 Maria FIN-11427 LYS 4 1,17 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo 24:31:22 26:18:49
Kämppi Riikka , Ekqvist Arttu, Berg Jyrki, Berg Elias, Berg Aleksi
49. 155 Ella FIN-16660 Urheiluveneet 1,24 Majestic 24 SK TePS Hinskala Juha 24:32:51 26:55:59
Hinskala Onni, Hinskala Otto, Heickell Arthur, Heickell Iivari, Heickell Nestori
50. 138 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 24:52:38 26:40:05
Lehtinen Jukka, Lehtinen Ville, Wihuri Paavo, Ojapalo Niko
51. 124 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SGV TePS Hotakainen Kai 24:56:57 26:33:24
Hotakainen Julius, Pötry Jukka, Pötry Eppu
52. 121 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje 24:59:10 26:24:15
Väänänen Kalevi, Laakkonen Marko
53. 113 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 24:59:23 26:18:37
Rellman Johanna, Rellman Roope, Isosaari Jukka, Vastamäki Teemu
54. 100 Lyyli FIN-9480 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG LPS Salo Panu 25:00:06 26:25:11
Naukkarinen Esko, Kiilholma Heikki, Vihtonen Ismo
55. 95 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,12 Inferno 28 SV LPS Mäkinen Antti 25:00:13 26:19:27
Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville, Hautamäki Jarno
56. 107 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 25:01:20 26:26:25
Heli Nilsson, , Tomi Ollila, Matias Harju, Nina Harju
57. 98 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 25:01:22 26:32:11
Airaksinen Piia, Malinen Matti, Lehto Mikko, Kärkkäinen Hanna-Leena
58. 91 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SKV APS Pynnönen Olli 25:01:40 26:14:57
Pynnönen Raija, Pynnönen Jukka, , Pynnönen Jari
59. 135 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 1,20 Dehler 35 CWS SGV LPS Pesonen Jari 25:13:55 27:17:10
Pesonen Jari , Pesonen Eemil , Pulkki Markus, Orjala Axel, Orjala Juha
60. 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 V LPS Tommola Hannu 25:17:22 27:40:30
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Tamminen Eija, Tamminen Jorma
61. 114 Juusiituu 10931 Avoin luokka 1,16 Finngulf 36 -v LPS Sorvali Jukka 25:18:57 27:00:57
Uoti Pekka, Manninen Timo, Nurminen Antti
62. 161 Epeli FIN-8940 Avoin luokka 1,21 IS 400 SGV LPS Lares Jukka 25:30:14 27:38:35
Lares Sirkka-Liisa, Sartolahti Hannu
63. 78 Kermit FIN-744 H-vene 1,08 H sk JVS Karhusaari Vesa 25:31:13 26:26:00
Taavitsainen Heikki , Tammela Markku
64. 75 Typyli FIN-168 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Kari 25:33:03 26:27:50
Vaara Okko, Vaara Unnu
65. 123 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H-323 SGKV LPS Kavén Salla 25:43:39 27:08:44
Ekholm Heidi, Itkonen Kari, Kavén Juha, Tulokas Pertti
66. 108 Capella FIN-10220 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 323 Cilpper SKV APS Koskinen Tommi 25:44:02 27:20:29
Rännäli Jorma, Eilu Päivö,
67. 112 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGKV LPS Yrjölä Mikko 25:52:06 27:17:11
Laine Aki , Yrjölä Esa
68. 47 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu 25:55:51 26:56:55
Mäkinen Eerikki, Nisula Ilkka, Mäkinen Terttu
69. 72 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 25:56:14 26:51:01
Lahtinen Hannu, Majuri Harri
70. 86 Kajo 528 H-vene 1,08 H-vene TP Mari Leppänen 25:56:30 26:51:17
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
71. 85 Hawaita FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S JVS Nieminen Kimmo 25:56:58 26:51:45
Nieminen Pertti, Nieminen Katri
72. 57 Atsula FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Tulomäki Heikki 26:00:00 26:00:00
Juntunen Otto, Siltala Joonas
73. 63 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Lehtinen Esko 26:00:04 26:00:04
Lehtinen Onni, Lihavainen Tuukka
74. 53 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SV JVS Nieminen Jouko 26:00:55 26:55:42
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
75. 62 Festivo FIN-8466 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV LPS Åström Jarkko 26:01:50 26:56:37
Åström Marjut, Jaro Samppa, Jaro Anne, Åström Kasper, Åström Patrik
76. 73 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene SK JäPS Vilppala Heikki 26:05:34 27:00:21
Valo Ensio, , Karaburcak Deniz
77. 88 Shaman 540 H-vene 1,08 H-vene JVS Lauri Kolomainen 26:16:21 27:11:08
Peteri Simo, Rikama Essi
78. 64 Lola L-12908 Lightning 1,00 Lightning JVS Tuomas Nurmi 26:26:50 26:26:50
Lilja Henrik, Lilja Patrik
79. 18 Hairi FIN-130 Hai 1,03 Hai 4 OTPS Järvinen Jussi 26:28:02 26:49:34
Jumisko Teuvo, Teittinen Sampsa
80. 30 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SV TePS Lehtinen Jukka 26:30:43 26:59:10
Lehtinen Timo , Lehtinen Irja
81. 36 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,03 Ohlson 29 GV JäPS Raami Jorma 26:33:11 26:54:43
Lehtonen Arttu, Raami Jani
82. 79 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene sk LPS Kaven Jorma 26:34:34 27:29:21
Kaven Jouni , Lahdenne Antti, Halme Pyry, Ukkomies
83. 54 Albatross FIN -1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGV TePS Nuutinen Pekka 26:40:24 27:47:38
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari
84. 19 Siv FIN-129 Hai 1,03 Hai SK TaPS Tuominen Jaakko 26:52:29 27:14:01
Martikainen Vesa, Kivimäki Mira
85. 34 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SGV LPS Saarinen Kalle 26:55:53 26:40:47
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
86. 31 Oodi-Matilda FIN-3219 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Harjukari Teemu 26:59:08 27:27:35
Aalto Hanna-Leena, Tomminen Jouko
87. 46 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha 26:59:39 28:00:43
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas
88. 48 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 GV JVS Välimäki Sari 27:05:28 28:06:32
Pälvimäki Virpi, Astikainen Anne, Kasurinen Kaisli, Purokuru Sanna, Luumi Liina
89. 15 Vei-Hai FIN-136 Hai 1,03 Hai TaPS Tilikka Jarmo 27:10:08 27:31:40
Turunen Ville, Vaden Tere
90. 58 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 27:10:16 28:05:03
Niemelä Erja, Nurmela Suvi, Nurmela Jaakko
91. 20 Luna FIN-131 Hai 1,03 Hai NPS Tuomi Ilkka 27:16:02 27:37:34
Nurmi Kalle, Hiltunen Eero
92. 38 Nemo L-4448 LYS 1 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 27:16:40 27:09:12
Säkkinen Jenna, Eriksson Sanna, Tapola Henriikka
93. 33 Blues FIN-5503 LYS 1 1,06 Dufour Arpege 30 SV HeiPS Pohjankoski Lasse 27:22:25 28:04:17
Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri, Pohjankoski Joonas, Pohjankoski Antti
DNF 145 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 A-60038 SGV TePS Junttila Hannu DNF
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Paukku Sari, Vanhala Jorma, Junttila Samuli
DNF 137 Capella FIN-11602 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV JVS Lahti Juha DNF
Varjanne Yrjö, Suorlahti Erkki
DNF 160 Durian L-7285 Avoin luokka 1,15 One Off SGKV TePS Semeri Olli DNF
Semeri Tommi, Semeri Veli, Semeri Kimmo, Semeri Eeva
DNF 109 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle DNF
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka, Huotari Pete
DNF 115 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi DNF
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Ojanen Lauri, , Heino Jani,
DNF 122 Janette FIN-3486 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Papp Zoltan DNF
Darabos Maria, Bara Lehel, Gabor Zsolt, Szydlowski Michal
DNF 118 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto DNF
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
DNF 125 Paua FIN-3756 LYS 3 1,14 Guyline 95 SGV HVS Liisanantti Harri DNF
Niemi Ilpo, Liisanantti Marja
DNF 90 Plattapus Fin-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs Sgv JVS Vartiainen Hannu DNF
Haimi Paavo, Huuskonen Ulla-maija, Juutilainen Kimmo, Hokkanen Ville, Rossi Mila
DNF 97 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse DNF
Antila Tommi, Vuori Tanja
DNF 102 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu DNF
Reenpää Antti, Linkopuu Tom
DNF 99 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo DNF
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Juha-Pekka
DNF 80 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S TePS Nousiainen Osmo DNF
Glans Ismo, Heinonen Hannu
DNF 87 Iina 458 H-vene 1,08 H-vene JäPS Kalle Vihijärvi DNF
Lahtinen Pentti, Nieminen Joni, Talvinen Harri
DNC 77 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene TTPS Rinne Sakari DNC
Lingren Waltte, Lingren Kyösti, Lingren Arvid
DNF 82 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino DNF
Salerto Sami, Taipale Terho
DNF 70 Sofia FIN-490 H-vene 1,08 H-vene JVS Jaatinen Jaakko DNF
Jaatinen Mikko, Korhonen Otto, Korhonen Risto
DNF 84 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka DNF
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
DNF 52 Albatross FIN-5954 LYS 2 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö DNF
Ristkari Eeva, Keto Lauri, Heinonen Lasse, Male Arno
DNF 49 Alma FIN-10406 LYS 2 1,08 Bavaria 30cr SGF JäPS Kaukonen Pekka DNF
Järvinen Antti, Järvinen Harri, Kaukonen Minna, Kaukonen Konsta
DNF 51 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö DNF
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho
DNF 50 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti DNF
Hannola Esa, Krohn Thomas, Lampinen Pentti, Seesvaara Vesa
DNF 61 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo DNF
Väätäinen Sami, Juuri-Oja Heikki, Castren Jonne
DNF 59 Merengue L-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo DNF
Laaksonen Jarkko, Cortés David, Markkanen Jukka, Markkanen Anton
DNF 56 Purkki 11231 Lightning 1,00 Lightning -- PP-SS Knuuttila Iska DNF
Ketonen Otto, Saarinen Ossi,
DNF 45 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 S- HeiPS Peltonen Juha DNF
Könönen Rainer, Hohenthal Jouko
DNF 60 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha DNF
Mattila Pertti, Mattila Olli , Mäkelä Kalle
DNF 66 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 1,06 Sunwind 311 -GV PPPS Lepistö Harri DNF
Kirijatshenko Heikki, Ruusuvirta Tero
DNF 12 Henriitta FIN-8324 Retkiluokka 0,00 Sunwind 311 G, V PPPS Wilén Jari DNF
Hartikainen Janne, Oksanen Eero, Oksanen Mona, Suokas Noora, Wilen Henry
DNF 16 Hilu FIN-209 Hai 1,03 Hai SGK- SSP Kuokkanen Eero DNF
Pehkonen Riitta, Mäkelä Margetta
DNF 42 Marietta FIN-262 Retkiluokka 0,00 Friendship 27 GKF JVS Ruuth Janne DNF
Salonen Antti , Vihemäki Heikki, Pappinen Erno
DNF 10 Miranda FIN-11286 Retkiluokka 0,00 Vita Nova 402 -- VaVe Koskinen Esko DNF
Koskinen Jesse, Koskinen Joonas, Koskinen Juho
DNF 17 Paulina FIN-269 Hai 1,03 Hai S LPS Nikander Pancho DNF
Ikävalko Sara, Nikander Markus
DNC 13 Pelagia FIN-6933 Retkiluokka 0,00 Lohi 34 SGF JVS Leinonen Seppo DNC
Leinonen Soile, Ikkelä-Koski Tuulia, Kuntsi Petri, Marola Juha, Juntunen Lassi
DNF 11 Tango L-2093 Retkiluokka 0,00 Maxi84 SGV TePS Seppälä Kari DNF
Seppälä Helena , , Vinblad Marko
DNF 39 Aouda FIN-9968 LYS 1 0,99 Microtross S- LPS-DSF Nissi Aimo DNF
Leppäniemi Reino, Suvanto Jyri
DNF 21 Carina FIN-5033 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka DNF
Arminen Juha, Ritokallio Robert
DNF 29 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 SG- LPS Kukkonen Janne DNF
Kukkonen Pertti, Salonen Eerika , Salonen Tommi
DNF 41 Joutsikki II L-307 LYS 1 1,03 Ohlson PP-SS Salminen Pasi DNF
Nylund Hanne, Nylund Okku, Viuhkonen Enni
DNF 26 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa DNF
Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Dorsch Mari, Voutilainen Laura, Pekkala Tiina
DNF 24 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha DNF
Vuorjoki Petri (HSK), Kauhanen Jalmari, Ihalainen Esko
DNF 37 Nereida L-2352 LYS 1 1,02 Finn 26 MH SGV APS Haapala Jussi DNF
Aukee Martti, Haapala Ilkka, Alho Pekka
DNF 40 Nuuskamuikkunen L-7575 LYS 1 1,04 Iso Scylla GKF JäPS Aalto Ahti DNF
Aalto Merja , Miikkulainen Juha , Miikkulainen Taina
DNF 28 Saga FIN-9425 LYS 1 0,99 Guy 22 SG JVS Routila Johannes DNF
Routila Johannes, Routila Susanna, Suomela Miika,
DNF 23 Seraha FIN-2364 LYS 1 1,03 Finn 26 SVG JVS Danielsbacka Jaana DNF
Danielsbacka Bo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Oona
DNF 35 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SGF JVS Partanen Veli-Pekka DNF
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika, Tykkyläinen Sampo
DNF 22 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,03 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari DNF
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Leinonen Kari