18.11.2019 21:03:00

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 21 / 21
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 25 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 23:54:07 24:02:12
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
2. 27 Yagal FIN-1601 LYS 1 1,06 Finn Flyer 27 SG- LPS Poikolainen Juho 23:55:59 24:42:10
Poikolainen Markus, Forsman Kaarlo, Olin Lauri
3. 32 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 24:18:07 24:56:58
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
DNF 34 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SGV LPS Saarinen Kalle DNF
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
DNF 39 Aouda FIN-9968 LYS 1 0,99 Microtross S- LPS-DSF Nissi Aimo DNF
Leppäniemi Reino, Suvanto Jyri
DNF 38 Nemo L-4448 LYS 1 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi DNF
Säkkinen Jenna, Eriksson Sanna, Tapola Henriikka
DNF 28 Saga FIN-9425 LYS 1 0,99 Guy 22 SG JVS Routila Johannes DNF
Routila Johannes, Routila Susanna, Suomela Miika,
DNF 29 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 SG- LPS Kukkonen Janne DNF
Kukkonen Pertti, Salonen Eerika , Salonen Tommi
DNF 37 Nereida L-2352 LYS 1 1,02 Finn 26 MH SGV APS Haapala Jussi DNF
Aukee Martti, Haapala Ilkka, Alho Pekka
DNF 24 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha DNF
Vuorjoki Petri (HSK), Kauhanen Jalmari, Ihalainen Esko
DNF 41 Joutsikki II L-307 LYS 1 1,03 Ohlson PP-SS Salminen Pasi DNF
Nylund Hanne, Nylund Okku, Viuhkonen Enni
DNF 36 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,03 Ohlson 29 GV JäPS Raami Jorma DNF
Lehtonen Arttu, Raami Jani
DNF 23 Seraha FIN-2364 LYS 1 1,03 Finn 26 SVG JVS Danielsbacka Jaana DNF
Danielsbacka Bo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Oona
DNF 35 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SGF JVS Partanen Veli-Pekka DNF
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika, Tykkyläinen Sampo
DNF 22 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,03 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari DNF
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Leinonen Kari
DNF 21 Carina FIN-5033 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka DNF
Arminen Juha, Ritokallio Robert
DNF 26 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa DNF
Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Dorsch Mari, Voutilainen Laura, Pekkala Tiina
DNF 40 Nuuskamuikkunen L-7575 LYS 1 1,04 Iso Scylla GKF JäPS Aalto Ahti DNF
Aalto Merja , Miikkulainen Juha , Miikkulainen Taina
DNF 31 Oodi-Matilda FIN-3219 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Harjukari Teemu DNF
Aalto Hanna-Leena, Tomminen Jouko
DNF 30 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SV TePS Lehtinen Jukka DNF
Lehtinen Timo , Lehtinen Irja
DNF 33 Blues FIN-5503 LYS 1 1,06 Dufour Arpege 30 SV HeiPS Pohjankoski Lasse DNF
Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri, Pohjankoski Joonas, Pohjankoski Antti