20.10.2019 18:15:33

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 35 / 35
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 120 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 21:12:44 22:52:57
Hämäläinen Heikki, Leppänen Matti
2. 92 Picadero FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express S- APS Sipponen Jalmari 21:29:09 22:56:35
Lohtamo Tomi, Lusila Niilo , Eerolainen Antti
3. 111 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 21:29:43 23:09:56
Hynninen Juha , Kaijanen Sami, Järvinen Janne
4. 104 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S-G JVS Nurmi Heikki 21:29:55 23:10:08
, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik, paul henrik
5. 103 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 21:35:28 23:15:41
Ojala Heli, Skyttä Vesa, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti
6. 101 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 21:35:43 23:28:16
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Saarela Sami, Särmäkari Erik
7. 110 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 21:44:46 23:37:19
Peippo Paavo , Immonen Heikki, Tuppurainen Toni
8. 93 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 22:18:17 23:58:30
Virtanen Kimi, Lipasanen Teppo, Eskola Pekka, Kivistö Raineri
9. 96 Shamu FIN-3521 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Sinivaara Mikko 22:27:16 24:19:49
Lindholm Harri, Kalojärvi Juha, Laiho Mikko
10. 119 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 22:36:34 24:23:00
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Linjama Urpo, Vesamaa Erkki
11. 116 Tuulia FIN-1032 LYS 3 1,12 Albin Express SK ESS Takala Jukka 23:50:06 25:17:32
Jakonen Sami, Sjöholm Arto , Arko Janne
12. 94 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 S G LPS Mäkelä Pertti 23:39:22 25:19:35
Mäkelä Eetu, Virintie Pasi, Virintie Annakaisa
13. 106 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Korvenranta Ville 24:01:02 25:41:15
Nippala Jaakko, Nippala Antti, Mäkelä Juuso, Ihatsu Esa
DNF 91 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SKV APS Pynnönen Olli DNF
Pynnönen Raija, Pynnönen Jukka, , Pynnönen Jari
DNF 113 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo DNF
Rellman Johanna, Rellman Roope, Isosaari Jukka, Vastamäki Teemu
DNF 95 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,12 Inferno 28 SV LPS Mäkinen Antti DNF
Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville, Hautamäki Jarno
DNF 117 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari DNF
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka, Hyytiä Olavi
DNF 115 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi DNF
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Ojanen Lauri, , Heino Jani,
DNF 107 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper DNF
Heli Nilsson, , Tomi Ollila, Matias Harju, Nina Harju
DNF 112 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGKV LPS Yrjölä Mikko DNF
Laine Aki , Yrjölä Esa
DNF 100 Lyyli FIN-9480 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG LPS Salo Panu DNF
Naukkarinen Esko, Kiilholma Heikki, Vihtonen Ismo
DNF 118 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto DNF
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
DNF 121 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje DNF
Väänänen Kalevi, Laakkonen Marko
DNF 97 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse DNF
Antila Tommi, Vuori Tanja
DNF 123 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H-323 SGKV LPS Kavén Salla DNF
Ekholm Heidi, Itkonen Kari, Kavén Juha, Tulokas Pertti
DNF 122 Janette FIN-3486 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Papp Zoltan DNF
Darabos Maria, Bara Lehel, Gabor Zsolt, Szydlowski Michal
DNF 98 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani DNF
Airaksinen Piia, Malinen Matti, Lehto Mikko, Kärkkäinen Hanna-Leena
DNF 125 Paua FIN-3756 LYS 3 1,14 Guyline 95 SGV HVS Liisanantti Harri DNF
Niemi Ilpo, Liisanantti Marja
DNF 90 Plattapus Fin-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs Sgv JVS Vartiainen Hannu DNF
Haimi Paavo, Huuskonen Ulla-maija, Juutilainen Kimmo, Hokkanen Ville, Rossi Mila
DNF 109 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle DNF
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka, Huotari Pete
DNF 105 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle DNF
Ruosteinen Mixu, Pälvimäki Janne , Riihimäki Iiro, Palkola Antti
DNF 108 Capella FIN-10220 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 323 Cilpper SKV APS Koskinen Tommi DNF
Rännäli Jorma, Eilu Päivö,
DNF 124 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SGV TePS Hotakainen Kai DNF
Hotakainen Julius, Pötry Jukka, Pötry Eppu
DNF 99 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo DNF
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Juha-Pekka
DNF 102 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu DNF
Reenpää Antti, Linkopuu Tom