20.7.2019 17:41:26

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 22 / 22
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 133 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 21:06:57 23:05:31
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Kataja Pauli
2. 136 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 WIND-328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 20:50:46 23:12:23
Varmanen Erkki, Varmanen Esa , Varmanen Jukka, Kanninen Anne, Kanninen Aulis
3. 144 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 21:02:28 23:12:45
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka , Kovalainen Olli-Pekka, Mikkilä Harri
4. 150 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 20:55:16 23:33:12
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Vilkman Joonas
5. 142 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 20:45:47 23:39:16
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Hietanen Timo
6. 152 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff 20:56:43 23:39:55
Airola Atte, Hallikainen Kyösti, Airola Niiles, Airola Leevi,
7. 148 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 21:17:42 23:50:17
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Rajala Heikki, Himanko Rauno
8. 147 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 21:56:57 24:18:34
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Kinnunen Tuomas
9. 140 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 22:56:22 24:54:56
Laine Soile, Laine Petteri, Kettula Jari
10. 134 eXodus FIN-11682 LYS 4 1,26 X-362 SGV LPS Unelius Mikko 23:11:54 26:00:17
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Niinimäki Anssi, Nordström Harry,
11. 149 Endeavour FIN-11736 LYS 4 1,27 Bavaria Match 35 S,G,K,V JVS Jokinen Arttu 23:09:13 26:02:42
Välimäki Harri , Lähteenmäki Leo , Hinkkanen Jarkko, Tuominen Timo, Pakoma Paavo
12. 130 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 23:15:03 26:13:33
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Lilja Ilari, Höglund Sanna, Kontoniemi Kristiina
DNF 138 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto DNF
Lehtinen Jukka, Lehtinen Ville, Wihuri Paavo, Ojapalo Niko
DNF 145 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 A-60038 SGV TePS Junttila Hannu DNF
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Paukku Sari, Vanhala Jorma, Junttila Samuli
DNF 137 Capella FIN-11602 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV JVS Lahti Juha DNF
Varjanne Yrjö, Suorlahti Erkki
DNF 141 Maria FIN-11427 LYS 4 1,17 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo DNF
Kämppi Riikka , Ekqvist Arttu, Berg Jyrki, Berg Elias, Berg Aleksi
DNF 151 Merituuli FIN-4044 LYS 4 1,17 Maestro 35 SV LPS Rajala Timo DNF
Virtanen Maria, Honkaniemi Pekka, Rajala Tomi , , Hinkkanen Eero
DNF 135 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 1,20 Dehler 35 CWS SGV LPS Pesonen Jari DNF
Pesonen Jari , Pesonen Eemil , Pulkki Markus, Orjala Axel, Orjala Juha
DNF 132 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli DNF
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
DNF 146 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,23 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu DNF
Tast Tuija, Tast Jonatan, Rantanen Tea, Rantanen Jani, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
DNF 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 V LPS Tommola Hannu DNF
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Tamminen Eija, Tamminen Jorma
DNF 143 Evita 5877 LYS 4 1,26 Selection 37 sgv PP-SS Äijänen Jari DNF
, Nuutinen Leo, Tyynelä Sami, Lassila Roope, , Iitti Pietu, Hietanen Mikko, Costiander Janne, Salomäki Aleksi