21.5.2022 6:11:16

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 71 Stemma FIN-796 H-vene H-vene 0,0000 1,08 SK- JVS Koho Mikko 22:39:03 --
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
2. 74 Fish and Chips FIN-887 H-vene H-vene 0,0000 1,08 LPS Malinen Timo 22:48:16 --
Heikkilä Janne, Leinonen Jari,
3. 76 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Salonen Jaakko 23:06:42 --
Hillberg Ismo, Eklund Juhha
4. 81 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- LPS Boman Juhani 23:07:52 --
Boman Mikko, Utter Timo, Salo Juhani
5. 83 Evita FIN-890 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TaPS Karjalainen Jussi 24:34:25 --
Tuominen Oula-Matti, Lähteenkorva Otto
DNF 80 Hannibal FIN-64 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S TePS Nousiainen Osmo DNF
Glans Ismo, Heinonen Hannu
DNF 85 Hawaita FIN-552 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S JVS Nieminen Kimmo DNF
Nieminen Pertti, Nieminen Katri
DNF 87 Iina 458 H-vene H-vene 0,0000 1,08 JäPS Kalle Vihijärvi DNF
Lahtinen Pentti, Nieminen Joni, Talvinen Harri
DNF 79 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,08 sk LPS Kaven Jorma DNF
Kaven Jouni , Lahdenne Antti, Halme Pyry, Ukkomies
DNF 86 Kajo 528 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TP Mari Leppänen DNF
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
DNF 78 Kermit FIN-744 H-vene H 0,0000 1,08 sk JVS Karhusaari Vesa DNF
Taavitsainen Heikki , Tammela Markku
DNC 77 Lassu FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TTPS Rinne Sakari DNC
Lingren Waltte, Lingren Kyösti, Lingren Arvid
DNF 72 Miguela FIN-403 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Weckström Petteri DNF
Lahtinen Hannu, Majuri Harri
DNF 82 Minna L-638 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Pekkarinen Raino DNF
Salerto Sami, Taipale Terho
DNF 73 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,08 SK JäPS Vilppala Heikki DNF
Valo Ensio, , Karaburcak Deniz
DNF 88 Shaman 540 H-vene H-vene 0,0000 1,08 JVS Lauri Kolomainen DNF
Peteri Simo, Rikama Essi
DNF 70 Sofia FIN-490 H-vene H-vene 0,0000 1,08 JVS Jaatinen Jaakko DNF
Jaatinen Mikko, Korhonen Otto, Korhonen Risto
DNF 75 Typyli FIN-168 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- KVS Vaara Kari DNF
Vaara Okko, Vaara Unnu
DNF 84 Viuhu FIN-443 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JäPS Lukkariniemi Jukka DNF
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko