22.5.2022 4:10:53

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Padasjoki
Tulokset 131 / 140
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 153 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet Over 33 0,0000 1,47 S- HeiPS Lehtinen Jyri 14:34:12 --
Lehtinen Harri , Hillberg Petri , Alitalo Tomi , Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Lehtinen Aaro, Heinonen Kim, Honkavaara Pekka, Tuominen Tuukka, Lyden Anssi, Ruusunen Teemu
2. 156 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet Flying Tiger 10 M 0,0000 1,37 JVS Olli Siik 18:57:47 --
Lind Jorma, Kinos Jukka, Luumi Heikki, Rainamo Markku, Rainamo Eija
3. 154 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet E-Scow 0,0000 1,45 S- TPS Lumme Ilkka 19:45:10 --
Nikulainen Jukka, Harka Henri, Salo Timo
4. 158 Flying By FIN-115 M Avoin luokka Farrier F-31 0,0000 0,00 -- JVS Vanhala Jari 20:28:10 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko
5. 157 Alice FIN-150 Urheiluveneet Lutra 25 0,0000 1,26 S- SP Juva Ilkka 20:36:11 --
Ritala Markus, Llempiäinen Janne, Idman Johan, Toivonen Tero
6. 142 Descaro FIN-11707 LYS 4 ILC 30 0,0000 1,27 SGV LPS Selin Jorma 20:45:47 --
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Hietanen Timo
7. 136 Celavie FIN-8839 LYS 4 WIND-328 0,0000 1,21 SGV HeiPS Kanninen Kauko 20:50:46 --
Varmanen Erkki, Varmanen Esa , Varmanen Jukka, Kanninen Anne, Kanninen Aulis
8. 150 RoXina FIN-9699 LYS 4 X-332 0,0000 1,24 SV LPS Kallio Teemu 20:55:16 --
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Vilkman Joonas
9. 152 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 X-99 0,0000 1,25 SV TePS von Bonsdorff 20:56:43 --
Airola Atte, Hallikainen Kyösti, Airola Niiles, Airola Leevi,
10. 144 Blueship FIN-8782 LYS 4 Finngulf 33 (mod) 0,0000 1,19 SGV JVS Silvonen Markku 21:02:28 --
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka , Kovalainen Olli-Pekka, Mikkilä Harri
11. 133 Accelerando FIN-5591 LYS 4 Still 900 0,0000 1,17 SGV JVS Pöyhönen Markku 21:06:57 --
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Kataja Pauli
12. 120 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV JVS Ahola Kalle 21:12:44 --
Hämäläinen Heikki, Leppänen Matti
13. 148 Malla FIN-9174 LYS 4 Finngulf 335 0,0000 1,23 SGV JVS Nieminen Pentti 21:17:42 --
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Rajala Heikki, Himanko Rauno
14. 92 Picadero FIN-738 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,12 S- APS Sipponen Jalmari 21:29:09 --
Lohtamo Tomi, Lusila Niilo , Eerolainen Antti
15. 111 Rico FIN-8084 LYS 3 Sunwind 30 0,0000 1,14 SGV LPS Heiskanen Pertti 21:29:43 --
Hynninen Juha , Kaijanen Sami, Järvinen Janne
16. 104 Shango FIN-8875 LYS 3 X-79 0,0000 1,14 S-G JVS Nurmi Heikki 21:29:55 --
, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik, paul henrik
17. 103 Heili FIN-3465 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV HeiPS Ojala Petri 21:35:28 --
Ojala Heli, Skyttä Vesa, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti
18. 101 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 0,0000 1,16 SGV LPS Heikkilä Pasi 21:35:43 --
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Saarela Sami, Särmäkari Erik
19. 110 Tripla FIN-18844 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,16 SGV APS Kelppe Risto 21:44:46 --
Peippo Paavo , Immonen Heikki, Tuppurainen Toni
20. 147 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 Hanse 341 0,0000 1,21 SV LPS Lahtinen Markku 21:56:57 --
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Kinnunen Tuomas
21. 14 Manta FIN-651 Retkiluokka Melges 24 0,0000 1,27 SK SSS Mauri Tuominen 22:01:11 --
Salmio Risto, Tuominen Juhani, Lindberg Kenneth, Tuominen Daniel
22. 93 Marenki L-3545 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SV LPS Virtanen Kari 22:18:17 --
Virtanen Kimi, Lipasanen Teppo, Eskola Pekka, Kivistö Raineri
23. 96 Shamu FIN-3521 LYS 3 Maestro 35 0,0000 1,16 SGV HVS Sinivaara Mikko 22:27:16 --
Lindholm Harri, Kalojärvi Juha, Laiho Mikko
24. 119 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 Avance 33 0,0000 1,15 SGV JVS Rihto Kimmo 22:36:34 --
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Linjama Urpo, Vesamaa Erkki
25. 71 Stemma FIN-796 H-vene H-vene 0,0000 1,08 SK- JVS Koho Mikko 22:39:03 --
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
26. 74 Fish and Chips FIN-887 H-vene H-vene 0,0000 1,08 LPS Malinen Timo 22:48:16 --
Heikkilä Janne, Leinonen Jari,
27. 140 Damaris FIN-7009 LYS 4 Dehler 34 0,0000 1,17 SV HeiPS Laine Esko 22:56:22 --
Laine Soile, Laine Petteri, Kettula Jari
28. 76 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Salonen Jaakko 23:06:42 --
Hillberg Ismo, Eklund Juhha
29. 81 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- LPS Boman Juhani 23:07:52 --
Boman Mikko, Utter Timo, Salo Juhani
30. 149 Endeavour FIN-11736 LYS 4 Bavaria Match 35 0,0000 1,27 S,G,K,V JVS Jokinen Arttu 23:09:13 --
Välimäki Harri , Lähteenmäki Leo , Hinkkanen Jarkko, Tuominen Timo, Pakoma Paavo
31. 134 eXodus FIN-11682 LYS 4 X-362 0,0000 1,26 SGV LPS Unelius Mikko 23:11:54 --
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Niinimäki Anssi, Nordström Harry,
32. 130 DynaStar FIN-9983 LYS 4 Dynamic-35 0,0000 1,28 SGV JVS Lilja Ilkka 23:15:03 --
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Lilja Ilari, Höglund Sanna, Kontoniemi Kristiina
33. 55 Karoliina FIN-1693 LYS 2 Hydro 0,0000 1,10 SV HeiPS Ilola Heikki 23:23:03 --
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
34. 94 Albertiina FIN-2289 LYS 3 Banner 28 0,0000 1,14 S G LPS Mäkelä Pertti 23:39:22 --
Mäkelä Eetu, Virintie Pasi, Virintie Annakaisa
35. 116 Tuulia FIN-1032 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,12 SK ESS Takala Jukka 23:50:06 --
Jakonen Sami, Sjöholm Arto , Arko Janne
36. 25 Toutain FIN-1907 LYS 1 Sonata 7 0,0000 1,01 SGK TePS Kaitila Ilkka 23:54:07 --
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
37. 27 Yagal FIN-1601 LYS 1 Finn Flyer 27r 0,0000 1,06 SG- LPS Poikolainen Juho 23:55:59 --
Poikolainen Markus, Forsman Kaarlo, Olin Lauri
38. 106 ChaoX FIN-9592 LYS 3 X-79 0,0000 1,14 SGK PP-SS Korvenranta Ville 24:01:02 --
Nippala Jaakko, Nippala Antti, Mäkelä Juuso, Ihatsu Esa
39. 32 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,05 SG- HeiPS Santala Juha 24:18:07 --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
40. 83 Evita FIN-890 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TaPS Karjalainen Jussi 24:34:25 --
Tuominen Oula-Matti, Lähteenkorva Otto
DNF 138 Albertina FIN-1 LYS 4 Avance 36 0,0000 1,17 SV TePS Nikkanen Arto DNF
Lehtinen Jukka, Lehtinen Ville, Wihuri Paavo, Ojapalo Niko
DNF 145 Aliida FIN-11363 LYS 4 A-60038 0,0000 1,17 SGV TePS Junttila Hannu DNF
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Paukku Sari, Vanhala Jorma, Junttila Samuli
DNF 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 Hanse 375 0,0000 1,24 V LPS Tommola Hannu DNF
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Tamminen Eija, Tamminen Jorma
DNF 137 Capella FIN-11602 LYS 4 Dehler 34 0,0000 1,17 SGV JVS Lahti Juha DNF
Varjanne Yrjö, Suorlahti Erkki
DNF 160 Durian L-7285 Avoin luokka One Off 0,0000 1,15 SGKV TePS Semeri Olli DNF
Semeri Tommi, Semeri Veli, Semeri Kimmo, Semeri Eeva
DNF 155 Ella FIN-16660 Urheiluveneet Majestic 24 0,0000 1,24 SK TePS Hinskala Juha DNF
Hinskala Onni, Hinskala Otto, Heickell Arthur, Heickell Iivari, Heickell Nestori
DNF 161 Epeli FIN-8940 Avoin luokka IS 400 0,0000 1,21 SGV LPS Lares Jukka DNF
Lares Sirkka-Liisa, Sartolahti Hannu
DNF 143 Evita 5877 LYS 4 Selection 37 0,0000 1,26 sgv PP-SS Äijänen Jari DNF
, Nuutinen Leo, Tyynelä Sami, Lassila Roope, , Iitti Pietu, Hietanen Mikko, Costiander Janne, Salomäki Aleksi
DNF 114 Juusiituu 10931 Avoin luokka Finngulf 36 0,0000 1,16 -v LPS Sorvali Jukka DNF
Uoti Pekka, Manninen Timo, Nurminen Antti
DNF 135 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 Dehler 35 CWS 0,0000 1,20 SGV LPS Pesonen Jari DNF
Pesonen Jari , Pesonen Eemil , Pulkki Markus, Orjala Axel, Orjala Juha
DNF 141 Maria FIN-11427 LYS 4 Hanse 325 0,0000 1,17 SV APS Ekqvist Ilpo DNF
Kämppi Riikka , Ekqvist Arttu, Berg Jyrki, Berg Elias, Berg Aleksi
DNF 151 Merituuli FIN-4044 LYS 4 Maestro 35 0,0000 1,17 SV LPS Rajala Timo DNF
Virtanen Maria, Honkaniemi Pekka, Rajala Tomi , , Hinkkanen Eero
DNF 132 Sheila FIN-10548 LYS 4 Swan 36 0,0000 1,20 SGV JVS Porkholm Olli DNF
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
DNF 146 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 Finngulf 335 Mod 0,0000 1,23 SGV APS Tast Panu DNF
Tast Tuija, Tast Jonatan, Rantanen Tea, Rantanen Jani, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
DNF 159 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka Corsair 28CC 0,0000 0,00 -- BSS Palva Tapio DNF
Ryynänen Minna, Lipasti Jaakko
DNF 109 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 Bavaria 33 C 0,0000 1,15 SGV LPS Mäkelä Kalle DNF
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka, Huotari Pete
DNF 105 Allegria FIN-2442 LYS 3 Maestro 31 RC 0,0000 1,15 SGV KVS Kasurinen Kalle DNF
Ruosteinen Mixu, Pälvimäki Janne , Riihimäki Iiro, Palkola Antti
DNF 108 Capella FIN-10220 LYS 3 Beneteau Oceanis 323 Cilpper 0,0000 1,15 SKV APS Koskinen Tommi DNF
Rännäli Jorma, Eilu Päivö,
DNF 117 Elina FIN-10938 LYS 3 Dufour 325 0,0000 1,13 SV JVS Kiiski Ari DNF
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka, Hyytiä Olavi
DNF 115 Ellinora L-8003 LYS 3 Elan 33 0,0000 1,13 SV HKvp Liimatainen Mervi DNF
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Ojanen Lauri, , Heino Jani,
DNF 107 Endeavour FIN-3472 LYS 3 Maestro 31C 0,0000 1,13 SGV LPS Nilsson Jesper DNF
Heli Nilsson, , Tomi Ollila, Matias Harju, Nina Harju
DNF 113 Festiente FIN-6943 LYS 3 Beneteau First 305s 0,0000 1,12 SV TaPS Rellman Ismo DNF
Rellman Johanna, Rellman Roope, Isosaari Jukka, Vastamäki Teemu
DNF 95 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 Inferno 28 0,0000 1,12 SV LPS Mäkinen Antti DNF
Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville, Hautamäki Jarno
DNF 122 Janette FIN-3486 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV JVS Papp Zoltan DNF
Darabos Maria, Bara Lehel, Gabor Zsolt, Szydlowski Michal
DNF 112 Lady Express II L-4091 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGKV LPS Yrjölä Mikko DNF
Laine Aki , Yrjölä Esa
DNF 100 Lyyli FIN-9480 LYS 3 Inferno 26 0,0000 1,13 SG LPS Salo Panu DNF
Naukkarinen Esko, Kiilholma Heikki, Vihtonen Ismo
DNF 118 Nautilus FIN-9430 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,13 -GV LPS Koiranen Risto DNF
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
DNF 98 Nimue FIN-5188 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV JVS Airaksinen Jani DNF
Airaksinen Piia, Malinen Matti, Lehto Mikko, Kärkkäinen Hanna-Leena
DNF 121 Onff L-4390 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SV APS Rantala Börje DNF
Väänänen Kalevi, Laakkonen Marko
DNF 124 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 Dehler 38C 0,0000 1,15 SGV TePS Hotakainen Kai DNF
Hotakainen Julius, Pötry Jukka, Pötry Eppu
DNF 125 Paua FIN-3756 LYS 3 Guyline 95 0,0000 1,14 SGV HVS Liisanantti Harri DNF
Niemi Ilpo, Liisanantti Marja
DNF 90 Plattapus Fin-8384 LYS 3 Nauticat 340rs 0,0000 1,14 Sgv JVS Vartiainen Hannu DNF
Haimi Paavo, Huuskonen Ulla-maija, Juutilainen Kimmo, Hokkanen Ville, Rossi Mila
DNF 97 Samantha FIN-3830 LYS 3 Inferno 26 0,0000 1,13 SG HVS Vuori Lasse DNF
Antila Tommi, Vuori Tanja
DNF 102 Saphira 128 LYS 3 SAFIR 0,0000 1,16 SGK TePS Makkonen Hannu DNF
Reenpää Antti, Linkopuu Tom
DNF 123 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGKV LPS Kavén Salla DNF
Ekholm Heidi, Itkonen Kari, Kavén Juha, Tulokas Pertti
DNF 99 Tiira FIN-3114 LYS 3 Siesta 32 0,0000 1,15 SV PP-SS Vavuli Timo DNF
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Juha-Pekka
DNF 91 Vimma FIN-893 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,11 SKV APS Pynnönen Olli DNF
Pynnönen Raija, Pynnönen Jukka, , Pynnönen Jari
DNF 80 Hannibal FIN-64 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S TePS Nousiainen Osmo DNF
Glans Ismo, Heinonen Hannu
DNF 85 Hawaita FIN-552 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S JVS Nieminen Kimmo DNF
Nieminen Pertti, Nieminen Katri
DNF 87 Iina 458 H-vene H-vene 0,0000 1,08 JäPS Kalle Vihijärvi DNF
Lahtinen Pentti, Nieminen Joni, Talvinen Harri
DNF 79 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,08 sk LPS Kaven Jorma DNF
Kaven Jouni , Lahdenne Antti, Halme Pyry, Ukkomies
DNF 86 Kajo 528 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TP Mari Leppänen DNF
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
DNF 78 Kermit FIN-744 H-vene H 0,0000 1,08 sk JVS Karhusaari Vesa DNF
Taavitsainen Heikki , Tammela Markku
DNC 77 Lassu FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TTPS Rinne Sakari DNC
Lingren Waltte, Lingren Kyösti, Lingren Arvid
DNF 72 Miguela FIN-403 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Weckström Petteri DNF
Lahtinen Hannu, Majuri Harri
DNF 82 Minna L-638 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Pekkarinen Raino DNF
Salerto Sami, Taipale Terho
DNF 73 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,08 SK JäPS Vilppala Heikki DNF
Valo Ensio, , Karaburcak Deniz
DNF 88 Shaman 540 H-vene H-vene 0,0000 1,08 JVS Lauri Kolomainen DNF
Peteri Simo, Rikama Essi
DNF 70 Sofia FIN-490 H-vene H-vene 0,0000 1,08 JVS Jaatinen Jaakko DNF
Jaatinen Mikko, Korhonen Otto, Korhonen Risto
DNF 75 Typyli FIN-168 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- KVS Vaara Kari DNF
Vaara Okko, Vaara Unnu
DNF 84 Viuhu FIN-443 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JäPS Lukkariniemi Jukka DNF
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
DNF 52 Albatross FIN-5954 LYS 2 Albin Alpha 0,0000 1,10 SGV LPS Ristkari Yrjö DNF
Ristkari Eeva, Keto Lauri, Heinonen Lasse, Male Arno
DNF 54 Albatross FIN -1364 LYS 2 Targa 96 0,0000 1,10 SGV TePS Nuutinen Pekka DNF
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari
DNF 49 Alma FIN-10406 LYS 2 Bavaria 30cr 0,0000 1,08 SGF JäPS Kaukonen Pekka DNF
Järvinen Antti, Järvinen Harri, Kaukonen Minna, Kaukonen Konsta
DNF 51 Anni FIN-7518 LYS 2 Maxi Fenix 0,0000 1,08 SGV AKPS Peltokorpi Päiviö DNF
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho
DNF 50 Aquarius L-2135 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SGV LPS Seesvaara Pentti DNF
Hannola Esa, Krohn Thomas, Lampinen Pentti, Seesvaara Vesa
DNF 61 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV JVS Niemi Reijo DNF
Väätäinen Sami, Juuri-Oja Heikki, Castren Jonne
DNF 48 Claudia FIN-960 LYS 2 Jon 30 0,0000 1,09 GV JVS Välimäki Sari DNF
Pälvimäki Virpi, Astikainen Anne, Kasurinen Kaisli, Purokuru Sanna, Luumi Liina
DNF 59 Merengue L-3170 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV APS Koponen Jarmo DNF
Laaksonen Jarkko, Cortés David, Markkanen Jukka, Markkanen Anton
DNF 47 Meritte FIN-6063 LYS 2 Sunwind 311 0,0000 1,09 SGV JVS Mäkinen Hannu DNF
Mäkinen Eerikki, Nisula Ilkka, Mäkinen Terttu
DNF 56 Purkki 11231 Lightning Lightning 0,0000 1,00 -- PP-SS Knuuttila Iska DNF
Ketonen Otto, Saarinen Ossi,
DNF 53 Regina FIN-579 LYS 2 Botnia 6 0,0000 1,08 SV JVS Nieminen Jouko DNF
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
DNF 45 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 SK 22 0,0000 1,09 S- HeiPS Peltonen Juha DNF
Könönen Rainer, Hohenthal Jouko
DNF 46 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SGV TePS Laukkanen Juha DNF
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas
DNF 60 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV LPS Anttila Juha DNF
Mattila Pertti, Mattila Olli , Mäkelä Kalle
DNF 66 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 Sunwind 311 0,0000 1,06 -GV PPPS Lepistö Harri DNF
Kirijatshenko Heikki, Ruusuvirta Tero
DNF 12 Henriitta FIN-8324 Retkiluokka Sunwind 311 0,0000 0,00 G, V PPPS Wilén Jari DNF
Hartikainen Janne, Oksanen Eero, Oksanen Mona, Suokas Noora, Wilen Henry
DNF 16 Hilu FIN-209 Hai Hai 0,0000 1,03 SGK- SSP Kuokkanen Eero DNF
Pehkonen Riitta, Mäkelä Margetta
DNF 42 Marietta FIN-262 Retkiluokka Friendship 27 0,0000 0,00 GKF JVS Ruuth Janne DNF
Salonen Antti , Vihemäki Heikki, Pappinen Erno
DNF 10 Miranda FIN-11286 Retkiluokka Vita Nova 402 0,0000 0,00 -- VaVe Koskinen Esko DNF
Koskinen Jesse, Koskinen Joonas, Koskinen Juho
DNF 17 Paulina FIN-269 Hai Hai 0,0000 1,03 S LPS Nikander Pancho DNF
Ikävalko Sara, Nikander Markus
DNC 13 Pelagia FIN-6933 Retkiluokka Lohi 34 0,0000 0,00 SGF JVS Leinonen Seppo DNC
Leinonen Soile, Ikkelä-Koski Tuulia, Kuntsi Petri, Marola Juha, Juntunen Lassi
DNF 11 Tango L-2093 Retkiluokka Maxi84 0,0000 0,00 SGV TePS Seppälä Kari DNF
Seppälä Helena , , Vinblad Marko
DNF 39 Aouda FIN-9968 LYS 1 Microtross 0,0000 0,99 S- LPS-DSF Nissi Aimo DNF
Leppäniemi Reino, Suvanto Jyri
DNF 33 Blues FIN-5503 LYS 1 Dufour Arpege 30 0,0000 1,06 SV HeiPS Pohjankoski Lasse DNF
Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri, Pohjankoski Joonas, Pohjankoski Antti
DNF 21 Carina FIN-5033 LYS 1 Finn 26 7/8 0,0000 1,04 SGV JVS Ritokallio Ilkka DNF
Arminen Juha, Ritokallio Robert
DNF 29 Heimari FIN-4033 LYS 1 Avance 245 0,0000 1,02 SG- LPS Kukkonen Janne DNF
Kukkonen Pertti, Salonen Eerika , Salonen Tommi
DNF 41 Joutsikki II L-307 LYS 1 Ohlson 0,0000 1,03 PP-SS Salminen Pasi DNF
Nylund Hanne, Nylund Okku, Viuhkonen Enni
DNF 26 Kaija FIN-4254 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SV PP-SS Kiviluoto Liisa DNF
Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Dorsch Mari, Voutilainen Laura, Pekkala Tiina
DNF 36 Mima 2 L-4611 LYS 1 Ohlson 29 0,0000 1,03 GV JäPS Raami Jorma DNF
Lehtonen Arttu, Raami Jani
DNF 38 Nemo L-4448 LYS 1 Balans 65 0,0000 0,99 SGK APS Painilainen Heidi DNF
Säkkinen Jenna, Eriksson Sanna, Tapola Henriikka
DNF 24 Nereida FIN-2981 LYS 1 Avance 245 0,0000 1,02 SGV LPS Andersson Juha DNF
Vuorjoki Petri (HSK), Kauhanen Jalmari, Ihalainen Esko
DNF 37 Nereida L-2352 LYS 1 Finn 26 MH 0,0000 1,02 SGV APS Haapala Jussi DNF
Aukee Martti, Haapala Ilkka, Alho Pekka
DNF 40 Nuuskamuikkunen L-7575 LYS 1 Iso Scylla 0,0000 1,04 GKF JäPS Aalto Ahti DNF
Aalto Merja , Miikkulainen Juha , Miikkulainen Taina
DNF 31 Oodi-Matilda FIN-3219 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SGV APS Harjukari Teemu DNF
Aalto Hanna-Leena, Tomminen Jouko
DNF 28 Saga FIN-9425 LYS 1 Guy 22 0,0000 0,99 SG JVS Routila Johannes DNF
Routila Johannes, Routila Susanna, Suomela Miika,
DNF 23 Seraha FIN-2364 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SVG JVS Danielsbacka Jaana DNF
Danielsbacka Bo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Oona
DNF 34 Sininen Mango 155 LYS 1 Helmsman 23 0,0000 0,98 SGV LPS Saarinen Kalle DNF
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
DNF 30 Tuulia L-3275 LYS 1 Finn 26 7/8 0,0000 1,04 SV TePS Lehtinen Jukka DNF
Lehtinen Timo , Lehtinen Irja
DNF 35 Uhuru FIN-2724 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,03 SGF JVS Partanen Veli-Pekka DNF
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika, Tykkyläinen Sampo
DNF 22 Vilana FIN-2824 LYS 1 Finn Express 74 0,0000 1,03 SGF JVS Kautto Ari DNF
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Leinonen Kari
Odotetaan 9
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
- 57 Atsula FIN-12258 Lightning Lightning 0,0000 1,00 S-- JVS Tulomäki Heikki -- --
Juntunen Otto, Siltala Joonas
- 62 Festivo FIN-8466 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV LPS Åström Jarkko -- --
Åström Marjut, Jaro Samppa, Jaro Anne, Åström Kasper, Åström Patrik
- 58 Filia FIN-3290 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV APS Niemelä Pasi -- --
Niemelä Erja, Nurmela Suvi, Nurmela Jaakko
- 18 Hairi FIN-130 Hai Hai 0,0000 1,03 4 OTPS Järvinen Jussi -- --
Jumisko Teuvo, Teittinen Sampsa
- 64 Lola L-12908 Lightning Lightning 0,0000 1,00 JVS Tuomas Nurmi -- --
Lilja Henrik, Lilja Patrik
- 20 Luna FIN-131 Hai Hai 0,0000 1,03 NPS Tuomi Ilkka -- --
Nurmi Kalle, Hiltunen Eero
- 63 Old Lady FIN-6838 Lightning Lightning 0,0000 1,00 S-- JVS Lehtinen Esko -- --
Lehtinen Onni, Lihavainen Tuukka
- 19 Siv FIN-129 Hai Hai 0,0000 1,03 SK TaPS Tuominen Jaakko -- --
Martikainen Vesa, Kivimäki Mira
- 15 Vei-Hai FIN-136 Hai Hai 0,0000 1,03 TaPS Tilikka Jarmo -- --
Turunen Ville, Vaden Tere