18.11.2019 21:08:23

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 21 / 21
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 25 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 11:13:24 11:17:19
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
2. 24 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 12:04:06 12:11:51
Vuorjoki Petri (HSK), Kauhanen Jalmari, Ihalainen Esko
3. 27 Yagal FIN-1601 LYS 1 1,06 Finn Flyer 27 SG- LPS Poikolainen Juho 12:01:05 12:23:27
Poikolainen Markus, Forsman Kaarlo, Olin Lauri
4. 32 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 12:13:20 12:32:09
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
5. 30 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SV TePS Lehtinen Jukka 12:58:14 13:13:26
Lehtinen Timo , Lehtinen Irja
6. 36 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,03 Ohlson 29 GV JäPS Raami Jorma 13:03:47 13:15:18
Lehtonen Arttu, Raami Jani
7. 31 Oodi-Matilda FIN-3219 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Harjukari Teemu 16:17:12 16:32:24
Aalto Hanna-Leena, Tomminen Jouko
8. 34 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SGV LPS Saarinen Kalle 16:49:05 16:41:01
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
9. 21 Carina FIN-5033 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 16:41:17 16:56:29
Arminen Juha, Ritokallio Robert
10. 22 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,03 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 16:46:16 16:57:47
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Leinonen Kari
11. 38 Nemo L-4448 LYS 1 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 17:13:58 17:09:58
Säkkinen Jenna, Eriksson Sanna, Tapola Henriikka
12. 29 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 SG- LPS Kukkonen Janne 17:03:30 17:11:15
Kukkonen Pertti, Salonen Eerika , Salonen Tommi
13. 37 Nereida L-2352 LYS 1 1,02 Finn 26 MH SGV APS Haapala Jussi 17:09:09 17:16:54
Aukee Martti, Haapala Ilkka, Alho Pekka
14. 28 Saga FIN-9425 LYS 1 0,99 Guy 22 SG JVS Routila Johannes 17:21:12 17:17:12
Routila Johannes, Routila Susanna, Suomela Miika,
15. 26 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 17:06:53 17:22:05
Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Dorsch Mari, Voutilainen Laura, Pekkala Tiina
16. 33 Blues FIN-5503 LYS 1 1,06 Dufour Arpege 30 SV HeiPS Pohjankoski Lasse 17:13:03 17:35:25
Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri, Pohjankoski Joonas, Pohjankoski Antti
17. 35 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SGF JVS Partanen Veli-Pekka 18:22:58 18:34:29
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika, Tykkyläinen Sampo
18. 39 Aouda FIN-9968 LYS 1 0,99 Microtross S- LPS-DSF Nissi Aimo 18:48:20 18:44:20
Leppäniemi Reino, Suvanto Jyri
DNF 41 Joutsikki II L-307 LYS 1 1,03 Ohlson PP-SS Salminen Pasi DNF
Nylund Hanne, Nylund Okku, Viuhkonen Enni
DNF 23 Seraha FIN-2364 LYS 1 1,03 Finn 26 SVG JVS Danielsbacka Jaana DNF
Danielsbacka Bo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Oona
DNF 40 Nuuskamuikkunen L-7575 LYS 1 1,04 Iso Scylla GKF JäPS Aalto Ahti DNF
Aalto Merja , Miikkulainen Juha , Miikkulainen Taina