16.10.2019 13:42:04

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 35 / 35
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 92 Picadero FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express S- APS Sipponen Jalmari 09:37:36 10:19:57
Lohtamo Tomi, Lusila Niilo , Eerolainen Antti
2. 120 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 09:33:46 10:22:18
Hämäläinen Heikki, Leppänen Matti
3. 101 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 09:39:02 10:33:33
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Saarela Sami, Särmäkari Erik
4. 111 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 10:14:14 11:02:46
Hynninen Juha , Kaijanen Sami, Järvinen Janne
5. 103 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 10:26:19 11:14:51
Ojala Heli, Skyttä Vesa, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti
6. 110 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 10:26:10 11:20:41
Peippo Paavo , Immonen Heikki, Tuppurainen Toni
7. 104 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S-G JVS Nurmi Heikki 10:33:56 11:22:28
, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik, paul henrik
8. 93 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 10:34:56 11:23:28
Virtanen Kimi, Lipasanen Teppo, Eskola Pekka, Kivistö Raineri
9. 96 Shamu FIN-3521 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Sinivaara Mikko 10:36:54 11:31:25
Lindholm Harri, Kalojärvi Juha, Laiho Mikko
10. 119 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 10:41:43 11:33:16
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Linjama Urpo, Vesamaa Erkki
11. 116 Tuulia FIN-1032 LYS 3 1,12 Albin Express SK ESS Takala Jukka 11:30:15 12:12:36
Jakonen Sami, Sjöholm Arto , Arko Janne
12. 94 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 S G LPS Mäkelä Pertti 11:30:09 12:18:41
Mäkelä Eetu, Virintie Pasi, Virintie Annakaisa
13. 106 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Korvenranta Ville 11:34:48 12:23:20
Nippala Jaakko, Nippala Antti, Mäkelä Juuso, Ihatsu Esa
14. 117 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 11:39:09 12:24:37
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka, Hyytiä Olavi
15. 105 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 11:38:25 12:29:58
Ruosteinen Mixu, Pälvimäki Janne , Riihimäki Iiro, Palkola Antti
16. 91 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SKV APS Pynnönen Olli 13:26:18 14:05:28
Pynnönen Raija, Pynnönen Jukka, , Pynnönen Jari
17. 100 Lyyli FIN-9480 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG LPS Salo Panu 13:25:15 14:10:43
Naukkarinen Esko, Kiilholma Heikki, Vihtonen Ismo
18. 121 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje 13:25:35 14:11:03
Väänänen Kalevi, Laakkonen Marko
19. 107 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 13:26:47 14:12:15
Heli Nilsson, , Tomi Ollila, Matias Harju, Nina Harju
20. 98 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 13:40:23 14:28:55
Airaksinen Piia, Malinen Matti, Lehto Mikko, Kärkkäinen Hanna-Leena
21. 102 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 13:35:44 14:30:15
Reenpää Antti, Linkopuu Tom
22. 118 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 13:47:51 14:33:19
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
23. 95 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,12 Inferno 28 SV LPS Mäkinen Antti 14:03:37 14:45:58
Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville, Hautamäki Jarno
24. 113 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 14:07:37 14:49:58
Rellman Johanna, Rellman Roope, Isosaari Jukka, Vastamäki Teemu
25. 97 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse 14:09:24 14:54:52
Antila Tommi, Vuori Tanja
26. 124 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SGV TePS Hotakainen Kai 14:13:48 15:05:21
Hotakainen Julius, Pötry Jukka, Pötry Eppu
27. 122 Janette FIN-3486 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Papp Zoltan 14:23:51 15:12:23
Darabos Maria, Bara Lehel, Gabor Zsolt, Szydlowski Michal
28. 109 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 14:25:20 15:16:53
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka, Huotari Pete
29. 115 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 14:41:00 15:26:28
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Ojanen Lauri, , Heino Jani,
30. 108 Capella FIN-10220 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 323 Cilpper SKV APS Koskinen Tommi 14:47:32 15:39:05
Rännäli Jorma, Eilu Päivö,
31. 125 Paua FIN-3756 LYS 3 1,14 Guyline 95 SGV HVS Liisanantti Harri 15:26:43 16:15:15
Niemi Ilpo, Liisanantti Marja
32. 112 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGKV LPS Yrjölä Mikko 15:31:40 16:17:08
Laine Aki , Yrjölä Esa
33. 123 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H-323 SGKV LPS Kavén Salla 15:37:17 16:22:45
Ekholm Heidi, Itkonen Kari, Kavén Juha, Tulokas Pertti
34. 99 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 15:36:12 16:27:45
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Juha-Pekka
DNF 90 Plattapus Fin-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs Sgv JVS Vartiainen Hannu DNF
Haimi Paavo, Huuskonen Ulla-maija, Juutilainen Kimmo, Hokkanen Ville, Rossi Mila