20.7.2019 17:41:50

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 22 / 22
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 150 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 09:04:54 10:21:24
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Vilkman Joonas
2. 136 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 WIND-328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 09:49:42 10:58:18
Varmanen Erkki, Varmanen Esa , Varmanen Jukka, Kanninen Anne, Kanninen Aulis
3. 133 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 10:16:29 11:13:55
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Kataja Pauli
4. 152 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff 09:59:35 11:18:38
Airola Atte, Hallikainen Kyösti, Airola Niiles, Airola Leevi,
5. 142 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 10:00:38 11:24:40
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Hietanen Timo
6. 148 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 10:13:06 11:27:01
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Rajala Heikki, Himanko Rauno
7. 144 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 10:42:48 11:45:54
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka , Kovalainen Olli-Pekka, Mikkilä Harri
8. 140 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 11:03:29 12:00:55
Laine Soile, Laine Petteri, Kettula Jari
9. 147 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 11:03:14 12:11:50
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Kinnunen Tuomas
10. 149 Endeavour FIN-11736 LYS 4 1,27 Bavaria Match 35 S,G,K,V JVS Jokinen Arttu 11:01:47 12:25:49
Välimäki Harri , Lähteenmäki Leo , Hinkkanen Jarkko, Tuominen Timo, Pakoma Paavo
11. 134 eXodus FIN-11682 LYS 4 1,26 X-362 SGV LPS Unelius Mikko 11:04:38 12:26:12
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Niinimäki Anssi, Nordström Harry,
12. 130 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 11:09:04 12:35:32
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Lilja Ilari, Höglund Sanna, Kontoniemi Kristiina
13. 146 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,23 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 12:18:57 13:32:52
Tast Tuija, Tast Jonatan, Rantanen Tea, Rantanen Jani, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
14. 151 Merituuli FIN-4044 LYS 4 1,17 Maestro 35 SV LPS Rajala Timo 12:47:24 13:44:50
Virtanen Maria, Honkaniemi Pekka, Rajala Tomi , , Hinkkanen Eero
15. 143 Evita 5877 LYS 4 1,26 Selection 37 sgv PP-SS Äijänen Jari 13:15:12 14:36:46
, Nuutinen Leo, Tyynelä Sami, Lassila Roope, , Iitti Pietu, Hietanen Mikko, Costiander Janne, Salomäki Aleksi
16. 132 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 13:40:58 14:46:50
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
17. 141 Maria FIN-11427 LYS 4 1,17 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo 14:02:54 15:00:20
Kämppi Riikka , Ekqvist Arttu, Berg Jyrki, Berg Elias, Berg Aleksi
18. 138 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 14:03:36 15:01:02
Lehtinen Jukka, Lehtinen Ville, Wihuri Paavo, Ojapalo Niko
19. 137 Capella FIN-11602 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV JVS Lahti Juha 14:17:09 15:14:35
Varjanne Yrjö, Suorlahti Erkki
20. 135 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 1,20 Dehler 35 CWS SGV LPS Pesonen Jari 14:51:52 15:57:44
Pesonen Jari , Pesonen Eemil , Pulkki Markus, Orjala Axel, Orjala Juha
21. 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 V LPS Tommola Hannu 14:45:50 16:02:20
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Tamminen Eija, Tamminen Jorma
22. 145 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 A-60038 SGV TePS Junttila Hannu 15:18:22 16:15:48
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Paukku Sari, Vanhala Jorma, Junttila Samuli