18.10.2019 5:34:12

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 81 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 10:10:15 10:39:32
Boman Mikko, Utter Timo, Salo Juhani
2. 74 Fish and Chips FIN-887 H-vene 1,08 H-vene LPS Malinen Timo 10:59:44 11:29:01
Heikkilä Janne, Leinonen Jari,
3. 71 Stemma FIN-796 H-vene 1,08 H-vene SK- JVS Koho Mikko 11:02:43 11:32:00
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
4. 76 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 11:11:38 11:40:55
Hillberg Ismo, Eklund Juhha
5. 83 Evita FIN-890 H-vene 1,08 H-vene TaPS Karjalainen Jussi 11:25:22 11:54:39
Tuominen Oula-Matti, Lähteenkorva Otto
6. 82 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 12:54:39 13:23:56
Salerto Sami, Taipale Terho
7. 78 Kermit FIN-744 H-vene 1,08 H sk JVS Karhusaari Vesa 13:12:59 13:42:16
Taavitsainen Heikki , Tammela Markku
8. 85 Hawaita FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S JVS Nieminen Kimmo 15:10:58 15:40:15
Nieminen Pertti, Nieminen Katri
9. 86 Kajo 528 H-vene 1,08 H-vene TP Mari Leppänen 15:44:10 16:13:27
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
10. 75 Typyli FIN-168 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Kari 15:45:02 16:14:19
Vaara Okko, Vaara Unnu
11. 79 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene sk LPS Kaven Jorma 15:47:03 16:16:20
Kaven Jouni , Lahdenne Antti, Halme Pyry, Ukkomies
12. 88 Shaman 540 H-vene 1,08 H-vene JVS Lauri Kolomainen 15:50:01 16:19:18
Peteri Simo, Rikama Essi
13. 73 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene SK JäPS Vilppala Heikki 15:50:31 16:19:48
Valo Ensio, , Karaburcak Deniz
14. 80 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S TePS Nousiainen Osmo 15:57:25 16:26:42
Glans Ismo, Heinonen Hannu
15. 72 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 16:08:05 16:37:22
Lahtinen Hannu, Majuri Harri
16. 70 Sofia FIN-490 H-vene 1,08 H-vene JVS Jaatinen Jaakko 16:43:39 17:12:56
Jaatinen Mikko, Korhonen Otto, Korhonen Risto
DNF 87 Iina 458 H-vene 1,08 H-vene JäPS Kalle Vihijärvi DNF
Lahtinen Pentti, Nieminen Joni, Talvinen Harri
DNC 77 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene TTPS Rinne Sakari DNC
Lingren Waltte, Lingren Kyösti, Lingren Arvid
DNF 84 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka DNF
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko