21.5.2022 9:23:01

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 81 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- LPS Boman Juhani 10:10:15 --
Boman Mikko, Utter Timo, Salo Juhani
2. 74 Fish and Chips FIN-887 H-vene H-vene 0,0000 1,08 LPS Malinen Timo 10:59:44 --
Heikkilä Janne, Leinonen Jari,
3. 71 Stemma FIN-796 H-vene H-vene 0,0000 1,08 SK- JVS Koho Mikko 11:02:43 --
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
4. 76 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Salonen Jaakko 11:11:38 --
Hillberg Ismo, Eklund Juhha
5. 83 Evita FIN-890 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TaPS Karjalainen Jussi 11:25:22 --
Tuominen Oula-Matti, Lähteenkorva Otto
6. 82 Minna L-638 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Pekkarinen Raino 12:54:39 --
Salerto Sami, Taipale Terho
7. 78 Kermit FIN-744 H-vene H 0,0000 1,08 sk JVS Karhusaari Vesa 13:12:59 --
Taavitsainen Heikki , Tammela Markku
8. 85 Hawaita FIN-552 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S JVS Nieminen Kimmo 15:10:58 --
Nieminen Pertti, Nieminen Katri
9. 86 Kajo 528 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TP Mari Leppänen 15:44:10 --
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
10. 75 Typyli FIN-168 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- KVS Vaara Kari 15:45:02 --
Vaara Okko, Vaara Unnu
11. 79 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,08 sk LPS Kaven Jorma 15:47:03 --
Kaven Jouni , Lahdenne Antti, Halme Pyry, Ukkomies
12. 88 Shaman 540 H-vene H-vene 0,0000 1,08 JVS Lauri Kolomainen 15:50:01 --
Peteri Simo, Rikama Essi
13. 73 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,08 SK JäPS Vilppala Heikki 15:50:31 --
Valo Ensio, , Karaburcak Deniz
14. 80 Hannibal FIN-64 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S TePS Nousiainen Osmo 15:57:25 --
Glans Ismo, Heinonen Hannu
15. 72 Miguela FIN-403 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Weckström Petteri 16:08:05 --
Lahtinen Hannu, Majuri Harri
16. 70 Sofia FIN-490 H-vene H-vene 0,0000 1,08 JVS Jaatinen Jaakko 16:43:39 --
Jaatinen Mikko, Korhonen Otto, Korhonen Risto
DNF 87 Iina 458 H-vene H-vene 0,0000 1,08 JäPS Kalle Vihijärvi DNF
Lahtinen Pentti, Nieminen Joni, Talvinen Harri
DNC 77 Lassu FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TTPS Rinne Sakari DNC
Lingren Waltte, Lingren Kyösti, Lingren Arvid
DNF 84 Viuhu FIN-443 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JäPS Lukkariniemi Jukka DNF
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko