20.10.2019 18:11:49

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 140 / 140
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 153 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 07:18:27 09:24:49
Lehtinen Harri , Hillberg Petri , Alitalo Tomi , Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Lehtinen Aaro, Heinonen Kim, Honkavaara Pekka, Tuominen Tuukka, Lyden Anssi, Ruusunen Teemu
2. 156 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10 M JVS Olli Siik 08:47:30 10:34:15
Lind Jorma, Kinos Jukka, Luumi Heikki, Rainamo Markku, Rainamo Eija
3. 150 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 09:04:54 10:21:24
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Vilkman Joonas
4. 157 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 09:11:41 10:33:15
Ritala Markus, Llempiäinen Janne, Idman Johan, Toivonen Tero
5. 154 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 09:15:31 11:18:11
Nikulainen Jukka, Harka Henri, Salo Timo
6. 120 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 09:33:46 10:22:18
Hämäläinen Heikki, Leppänen Matti
7. 92 Picadero FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express S- APS Sipponen Jalmari 09:37:36 10:19:57
Lohtamo Tomi, Lusila Niilo , Eerolainen Antti
8. 101 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 09:39:02 10:33:33
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Saarela Sami, Särmäkari Erik
9. 158 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 0,00 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 09:47:32 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko
10. 136 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 WIND-328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 09:49:42 10:58:18
Varmanen Erkki, Varmanen Esa , Varmanen Jukka, Kanninen Anne, Kanninen Aulis
11. 152 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff 09:59:35 11:18:38
Airola Atte, Hallikainen Kyösti, Airola Niiles, Airola Leevi,
12. 142 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 10:00:38 11:24:40
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Hietanen Timo
13. 81 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 10:10:15 10:39:32
Boman Mikko, Utter Timo, Salo Juhani
14. 148 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 10:13:06 11:27:01
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Rajala Heikki, Himanko Rauno
15. 111 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 10:14:14 11:02:46
Hynninen Juha , Kaijanen Sami, Järvinen Janne
16. 14 Manta FIN-651 Retkiluokka 1,27 Melges 24 SK SSS Mauri Tuominen 10:14:26 11:38:28
Salmio Risto, Tuominen Juhani, Lindberg Kenneth, Tuominen Daniel
17. 133 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 10:16:29 11:13:55
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Kataja Pauli
18. 110 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 10:26:10 11:20:41
Peippo Paavo , Immonen Heikki, Tuppurainen Toni
19. 103 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 10:26:19 11:14:51
Ojala Heli, Skyttä Vesa, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti
20. 104 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S-G JVS Nurmi Heikki 10:33:56 11:22:28
, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik, paul henrik
21. 93 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 10:34:56 11:23:28
Virtanen Kimi, Lipasanen Teppo, Eskola Pekka, Kivistö Raineri
22. 96 Shamu FIN-3521 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Sinivaara Mikko 10:36:54 11:31:25
Lindholm Harri, Kalojärvi Juha, Laiho Mikko
23. 119 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 10:41:43 11:33:16
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Linjama Urpo, Vesamaa Erkki
24. 144 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 10:42:48 11:45:54
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka , Kovalainen Olli-Pekka, Mikkilä Harri
25. 74 Fish and Chips FIN-887 H-vene 1,08 H-vene LPS Malinen Timo 10:59:44 11:29:01
Heikkilä Janne, Leinonen Jari,
26. 149 Endeavour FIN-11736 LYS 4 1,27 Bavaria Match 35 S,G,K,V JVS Jokinen Arttu 11:01:47 12:25:49
Välimäki Harri , Lähteenmäki Leo , Hinkkanen Jarkko, Tuominen Timo, Pakoma Paavo
27. 71 Stemma FIN-796 H-vene 1,08 H-vene SK- JVS Koho Mikko 11:02:43 11:32:00
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
28. 147 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 11:03:14 12:11:50
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Kinnunen Tuomas
29. 140 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 11:03:29 12:00:55
Laine Soile, Laine Petteri, Kettula Jari
30. 134 eXodus FIN-11682 LYS 4 1,26 X-362 SGV LPS Unelius Mikko 11:04:38 12:26:12
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Niinimäki Anssi, Nordström Harry,
31. 130 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 11:09:04 12:35:32
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Lilja Ilari, Höglund Sanna, Kontoniemi Kristiina
32. 76 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 11:11:38 11:40:55
Hillberg Ismo, Eklund Juhha
33. 25 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 11:13:24 11:17:19
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
34. 83 Evita FIN-890 H-vene 1,08 H-vene TaPS Karjalainen Jussi 11:25:22 11:54:39
Tuominen Oula-Matti, Lähteenkorva Otto
35. 94 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 S G LPS Mäkelä Pertti 11:30:09 12:18:41
Mäkelä Eetu, Virintie Pasi, Virintie Annakaisa
36. 116 Tuulia FIN-1032 LYS 3 1,12 Albin Express SK ESS Takala Jukka 11:30:15 12:12:36
Jakonen Sami, Sjöholm Arto , Arko Janne
37. 55 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 11:34:10 12:10:06
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
38. 106 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Korvenranta Ville 11:34:48 12:23:20
Nippala Jaakko, Nippala Antti, Mäkelä Juuso, Ihatsu Esa
39. 105 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 11:38:25 12:29:58
Ruosteinen Mixu, Pälvimäki Janne , Riihimäki Iiro, Palkola Antti
40. 117 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 11:39:09 12:24:37
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka, Hyytiä Olavi
41. 27 Yagal FIN-1601 LYS 1 1,06 Finn Flyer 27 SG- LPS Poikolainen Juho 12:01:05 12:23:27
Poikolainen Markus, Forsman Kaarlo, Olin Lauri
42. 24 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 12:04:06 12:11:51
Vuorjoki Petri (HSK), Kauhanen Jalmari, Ihalainen Esko
43. 32 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 12:13:20 12:32:09
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
44. 146 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,23 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 12:18:57 13:32:52
Tast Tuija, Tast Jonatan, Rantanen Tea, Rantanen Jani, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
45. 155 Ella FIN-16660 Urheiluveneet 1,24 Majestic 24 SK TePS Hinskala Juha 12:19:26 13:35:56
Hinskala Onni, Hinskala Otto, Heickell Arthur, Heickell Iivari, Heickell Nestori
46. 47 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu 12:34:42 13:07:20
Mäkinen Eerikki, Nisula Ilkka, Mäkinen Terttu
47. 151 Merituuli FIN-4044 LYS 4 1,17 Maestro 35 SV LPS Rajala Timo 12:47:24 13:44:50
Virtanen Maria, Honkaniemi Pekka, Rajala Tomi , , Hinkkanen Eero
48. 159 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 0,00 Corsair 28CC -- BSS Palva Tapio 12:52:11 --
Ryynänen Minna, Lipasti Jaakko
49. 82 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 12:54:39 13:23:56
Salerto Sami, Taipale Terho
50. 30 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SV TePS Lehtinen Jukka 12:58:14 13:13:26
Lehtinen Timo , Lehtinen Irja
51. 36 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,03 Ohlson 29 GV JäPS Raami Jorma 13:03:47 13:15:18
Lehtonen Arttu, Raami Jani
52. 18 Hairi FIN-130 Hai 1,03 Hai 4 OTPS Järvinen Jussi 13:04:00 13:15:31
Jumisko Teuvo, Teittinen Sampsa
53. 78 Kermit FIN-744 H-vene 1,08 H sk JVS Karhusaari Vesa 13:12:59 13:42:16
Taavitsainen Heikki , Tammela Markku
54. 143 Evita 5877 LYS 4 1,26 Selection 37 sgv PP-SS Äijänen Jari 13:15:12 14:36:46
, Nuutinen Leo, Tyynelä Sami, Lassila Roope, , Iitti Pietu, Hietanen Mikko, Costiander Janne, Salomäki Aleksi
55. 100 Lyyli FIN-9480 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG LPS Salo Panu 13:25:15 14:10:43
Naukkarinen Esko, Kiilholma Heikki, Vihtonen Ismo
56. 121 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje 13:25:35 14:11:03
Väänänen Kalevi, Laakkonen Marko
57. 91 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SKV APS Pynnönen Olli 13:26:18 14:05:28
Pynnönen Raija, Pynnönen Jukka, , Pynnönen Jari
58. 107 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 13:26:47 14:12:15
Heli Nilsson, , Tomi Ollila, Matias Harju, Nina Harju
59. 102 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 13:35:44 14:30:15
Reenpää Antti, Linkopuu Tom
60. 98 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 13:40:23 14:28:55
Airaksinen Piia, Malinen Matti, Lehto Mikko, Kärkkäinen Hanna-Leena
61. 132 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 13:40:58 14:46:50
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
62. 118 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 13:47:51 14:33:19
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
63. 141 Maria FIN-11427 LYS 4 1,17 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo 14:02:54 15:00:20
Kämppi Riikka , Ekqvist Arttu, Berg Jyrki, Berg Elias, Berg Aleksi
64. 138 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 14:03:36 15:01:02
Lehtinen Jukka, Lehtinen Ville, Wihuri Paavo, Ojapalo Niko
65. 95 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,12 Inferno 28 SV LPS Mäkinen Antti 14:03:37 14:45:58
Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville, Hautamäki Jarno
66. 113 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 14:07:37 14:49:58
Rellman Johanna, Rellman Roope, Isosaari Jukka, Vastamäki Teemu
67. 97 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse 14:09:24 14:54:52
Antila Tommi, Vuori Tanja
68. 124 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SGV TePS Hotakainen Kai 14:13:48 15:05:21
Hotakainen Julius, Pötry Jukka, Pötry Eppu
69. 137 Capella FIN-11602 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV JVS Lahti Juha 14:17:09 15:14:35
Varjanne Yrjö, Suorlahti Erkki
70. 122 Janette FIN-3486 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Papp Zoltan 14:23:51 15:12:23
Darabos Maria, Bara Lehel, Gabor Zsolt, Szydlowski Michal
71. 109 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 14:25:20 15:16:53
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka, Huotari Pete
72. 115 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 14:41:00 15:26:28
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Ojanen Lauri, , Heino Jani,
73. 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 V LPS Tommola Hannu 14:45:50 16:02:20
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Tamminen Eija, Tamminen Jorma
74. 108 Capella FIN-10220 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 323 Cilpper SKV APS Koskinen Tommi 14:47:32 15:39:05
Rännäli Jorma, Eilu Päivö,
75. 135 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 1,20 Dehler 35 CWS SGV LPS Pesonen Jari 14:51:52 15:57:44
Pesonen Jari , Pesonen Eemil , Pulkki Markus, Orjala Axel, Orjala Juha
76. 114 Juusiituu 10931 Avoin luokka 1,16 Finngulf 36 -v LPS Sorvali Jukka 15:00:19 15:54:50
Uoti Pekka, Manninen Timo, Nurminen Antti
77. 160 Durian L-7285 Avoin luokka 1,15 One Off SGKV TePS Semeri Olli 15:01:52 15:53:25
Semeri Tommi, Semeri Veli, Semeri Kimmo, Semeri Eeva
78. 85 Hawaita FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S JVS Nieminen Kimmo 15:10:58 15:40:15
Nieminen Pertti, Nieminen Katri
79. 145 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 A-60038 SGV TePS Junttila Hannu 15:18:22 16:15:48
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Paukku Sari, Vanhala Jorma, Junttila Samuli
80. 125 Paua FIN-3756 LYS 3 1,14 Guyline 95 SGV HVS Liisanantti Harri 15:26:43 16:15:15
Niemi Ilpo, Liisanantti Marja
81. 112 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGKV LPS Yrjölä Mikko 15:31:40 16:17:08
Laine Aki , Yrjölä Esa
82. 45 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 S- HeiPS Peltonen Juha 15:34:29 16:07:07
Könönen Rainer, Hohenthal Jouko
83. 99 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 15:36:12 16:27:45
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Juha-Pekka
84. 123 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H-323 SGKV LPS Kavén Salla 15:37:17 16:22:45
Ekholm Heidi, Itkonen Kari, Kavén Juha, Tulokas Pertti
85. 86 Kajo 528 H-vene 1,08 H-vene TP Mari Leppänen 15:44:10 16:13:27
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
86. 75 Typyli FIN-168 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Kari 15:45:02 16:14:19
Vaara Okko, Vaara Unnu
87. 79 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene sk LPS Kaven Jorma 15:47:03 16:16:20
Kaven Jouni , Lahdenne Antti, Halme Pyry, Ukkomies
88. 88 Shaman 540 H-vene 1,08 H-vene JVS Lauri Kolomainen 15:50:01 16:19:18
Peteri Simo, Rikama Essi
89. 73 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene SK JäPS Vilppala Heikki 15:50:31 16:19:48
Valo Ensio, , Karaburcak Deniz
90. 80 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S TePS Nousiainen Osmo 15:57:25 16:26:42
Glans Ismo, Heinonen Hannu
91. 72 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 16:08:05 16:37:22
Lahtinen Hannu, Majuri Harri
92. 19 Siv FIN-129 Hai 1,03 Hai SK TaPS Tuominen Jaakko 16:09:02 16:20:33
Martikainen Vesa, Kivimäki Mira
93. 57 Atsula FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Tulomäki Heikki 16:15:02 16:15:02
Juntunen Otto, Siltala Joonas
94. 63 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Lehtinen Esko 16:16:12 16:16:12
Lehtinen Onni, Lihavainen Tuukka
95. 31 Oodi-Matilda FIN-3219 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Harjukari Teemu 16:17:12 16:32:24
Aalto Hanna-Leena, Tomminen Jouko
96. 53 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SV JVS Nieminen Jouko 16:18:29 16:47:46
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
97. 60 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 16:23:57 16:53:14
Mattila Pertti, Mattila Olli , Mäkelä Kalle
98. 54 Albatross FIN -1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGV TePS Nuutinen Pekka 16:25:20 17:01:16
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari
99. 58 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 16:31:33 17:00:50
Niemelä Erja, Nurmela Suvi, Nurmela Jaakko
100. 62 Festivo FIN-8466 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV LPS Åström Jarkko 16:31:46 17:01:03
Åström Marjut, Jaro Samppa, Jaro Anne, Åström Kasper, Åström Patrik
101. 161 Epeli FIN-8940 Avoin luokka 1,21 IS 400 SGV LPS Lares Jukka 16:36:19 17:44:55
Lares Sirkka-Liisa, Sartolahti Hannu
102. 51 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 16:36:57 17:06:14
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho
103. 21 Carina FIN-5033 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 16:41:17 16:56:29
Arminen Juha, Ritokallio Robert
104. 48 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 GV JVS Välimäki Sari 16:41:27 17:14:05
Pälvimäki Virpi, Astikainen Anne, Kasurinen Kaisli, Purokuru Sanna, Luumi Liina
105. 70 Sofia FIN-490 H-vene 1,08 H-vene JVS Jaatinen Jaakko 16:43:39 17:12:56
Jaatinen Mikko, Korhonen Otto, Korhonen Risto
106. 64 Lola L-12908 Lightning 1,00 Lightning JVS Tuomas Nurmi 16:43:56 16:43:56
Lilja Henrik, Lilja Patrik
107. 59 Merengue L-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 16:44:23 17:13:40
Laaksonen Jarkko, Cortés David, Markkanen Jukka, Markkanen Anton
108. 22 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,03 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 16:46:16 16:57:47
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Leinonen Kari
109. 34 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SGV LPS Saarinen Kalle 16:49:05 16:41:01
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
110. 61 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 17:00:00 17:29:17
Väätäinen Sami, Juuri-Oja Heikki, Castren Jonne
111. 29 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 SG- LPS Kukkonen Janne 17:03:30 17:11:15
Kukkonen Pertti, Salonen Eerika , Salonen Tommi
112. 15 Vei-Hai FIN-136 Hai 1,03 Hai TaPS Tilikka Jarmo 17:05:52 17:17:23
Turunen Ville, Vaden Tere
113. 26 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 17:06:53 17:22:05
Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Dorsch Mari, Voutilainen Laura, Pekkala Tiina
114. 46 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha 17:08:45 17:41:23
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas
115. 37 Nereida L-2352 LYS 1 1,02 Finn 26 MH SGV APS Haapala Jussi 17:09:09 17:16:54
Aukee Martti, Haapala Ilkka, Alho Pekka
116. 20 Luna FIN-131 Hai 1,03 Hai NPS Tuomi Ilkka 17:12:36 17:24:07
Nurmi Kalle, Hiltunen Eero
117. 33 Blues FIN-5503 LYS 1 1,06 Dufour Arpege 30 SV HeiPS Pohjankoski Lasse 17:13:03 17:35:25
Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri, Pohjankoski Joonas, Pohjankoski Antti
118. 38 Nemo L-4448 LYS 1 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 17:13:58 17:09:58
Säkkinen Jenna, Eriksson Sanna, Tapola Henriikka
119. 17 Paulina FIN-269 Hai 1,03 Hai S LPS Nikander Pancho 17:15:25 17:26:56
Ikävalko Sara, Nikander Markus
120. 28 Saga FIN-9425 LYS 1 0,99 Guy 22 SG JVS Routila Johannes 17:21:12 17:17:12
Routila Johannes, Routila Susanna, Suomela Miika,
121. 52 Albatross FIN-5954 LYS 2 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 17:30:57 18:06:53
Ristkari Eeva, Keto Lauri, Heinonen Lasse, Male Arno
122. 42 Marietta FIN-262 Retkiluokka 0,00 Friendship 27 GKF JVS Ruuth Janne 17:37:30 --
Salonen Antti , Vihemäki Heikki, Pappinen Erno
123. 56 Purkki 11231 Lightning 1,00 Lightning -- PP-SS Knuuttila Iska 18:17:40 18:17:40
Ketonen Otto, Saarinen Ossi,
124. 35 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SGF JVS Partanen Veli-Pekka 18:22:58 18:34:29
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika, Tykkyläinen Sampo
125. 50 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 18:30:35 19:03:13
Hannola Esa, Krohn Thomas, Lampinen Pentti, Seesvaara Vesa
126. 12 Henriitta FIN-8324 Retkiluokka 0,00 Sunwind 311 G, V PPPS Wilén Jari 18:47:09 --
Hartikainen Janne, Oksanen Eero, Oksanen Mona, Suokas Noora, Wilen Henry
127. 39 Aouda FIN-9968 LYS 1 0,99 Microtross S- LPS-DSF Nissi Aimo 18:48:20 18:44:20
Leppäniemi Reino, Suvanto Jyri
128. 16 Hilu FIN-209 Hai 1,03 Hai SGK- SSP Kuokkanen Eero 19:28:26 19:39:57
Pehkonen Riitta, Mäkelä Margetta
DNF 90 Plattapus Fin-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs Sgv JVS Vartiainen Hannu DNF
Haimi Paavo, Huuskonen Ulla-maija, Juutilainen Kimmo, Hokkanen Ville, Rossi Mila
DNF 87 Iina 458 H-vene 1,08 H-vene JäPS Kalle Vihijärvi DNF
Lahtinen Pentti, Nieminen Joni, Talvinen Harri
DNC 77 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene TTPS Rinne Sakari DNC
Lingren Waltte, Lingren Kyösti, Lingren Arvid
DNF 84 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka DNF
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
DNF 49 Alma FIN-10406 LYS 2 1,08 Bavaria 30cr SGF JäPS Kaukonen Pekka DNF
Järvinen Antti, Järvinen Harri, Kaukonen Minna, Kaukonen Konsta
DNF 66 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 1,06 Sunwind 311 -GV PPPS Lepistö Harri DNF
Kirijatshenko Heikki, Ruusuvirta Tero
DNF 10 Miranda FIN-11286 Retkiluokka 0,00 Vita Nova 402 -- VaVe Koskinen Esko DNF
Koskinen Jesse, Koskinen Joonas, Koskinen Juho
DNC 13 Pelagia FIN-6933 Retkiluokka 0,00 Lohi 34 SGF JVS Leinonen Seppo DNC
Leinonen Soile, Ikkelä-Koski Tuulia, Kuntsi Petri, Marola Juha, Juntunen Lassi
DNF 11 Tango L-2093 Retkiluokka 0,00 Maxi84 SGV TePS Seppälä Kari DNF
Seppälä Helena , , Vinblad Marko
DNF 41 Joutsikki II L-307 LYS 1 1,03 Ohlson PP-SS Salminen Pasi DNF
Nylund Hanne, Nylund Okku, Viuhkonen Enni
DNF 40 Nuuskamuikkunen L-7575 LYS 1 1,04 Iso Scylla GKF JäPS Aalto Ahti DNF
Aalto Merja , Miikkulainen Juha , Miikkulainen Taina
DNF 23 Seraha FIN-2364 LYS 1 1,03 Finn 26 SVG JVS Danielsbacka Jaana DNF
Danielsbacka Bo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Oona