16.10.2019 13:42:44

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 35 / 35
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 120 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 02:40:32 02:57:45
Hämäläinen Heikki, Leppänen Matti
2. 101 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 02:45:01 03:04:22
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Saarela Sami, Särmäkari Erik
3. 111 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 02:47:37 03:04:50
Hynninen Juha , Kaijanen Sami, Järvinen Janne
4. 92 Picadero FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express S- APS Sipponen Jalmari 02:54:26 03:09:28
Lohtamo Tomi, Lusila Niilo , Eerolainen Antti
5. 119 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 02:53:10 03:11:28
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Linjama Urpo, Vesamaa Erkki
6. 104 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S-G JVS Nurmi Heikki 02:56:46 03:13:59
, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik, paul henrik
7. 103 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 02:57:33 03:14:46
Ojala Heli, Skyttä Vesa, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti
8. 110 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 02:57:01 03:16:22
Peippo Paavo , Immonen Heikki, Tuppurainen Toni
9. 96 Shamu FIN-3521 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Sinivaara Mikko 03:02:19 03:21:40
Lindholm Harri, Kalojärvi Juha, Laiho Mikko
10. 117 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 03:12:13 03:28:21
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka, Hyytiä Olavi
11. 93 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 03:11:13 03:28:26
Virtanen Kimi, Lipasanen Teppo, Eskola Pekka, Kivistö Raineri
12. 116 Tuulia FIN-1032 LYS 3 1,12 Albin Express SK ESS Takala Jukka 03:19:34 03:34:36
Jakonen Sami, Sjöholm Arto , Arko Janne
13. 100 Lyyli FIN-9480 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG LPS Salo Panu 03:19:02 03:35:10
Naukkarinen Esko, Kiilholma Heikki, Vihtonen Ismo
14. 105 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 03:28:30 03:46:48
Ruosteinen Mixu, Pälvimäki Janne , Riihimäki Iiro, Palkola Antti
15. 94 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 S G LPS Mäkelä Pertti 03:31:05 03:48:18
Mäkelä Eetu, Virintie Pasi, Virintie Annakaisa
16. 118 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 03:32:20 03:48:28
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
17. 107 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 03:32:57 03:49:05
Heli Nilsson, , Tomi Ollila, Matias Harju, Nina Harju
18. 98 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 03:33:44 03:50:57
Airaksinen Piia, Malinen Matti, Lehto Mikko, Kärkkäinen Hanna-Leena
19. 121 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje 03:37:52 03:54:00
Väänänen Kalevi, Laakkonen Marko
20. 91 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SKV APS Pynnönen Olli 03:40:41 03:54:35
Pynnönen Raija, Pynnönen Jukka, , Pynnönen Jari
21. 123 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H-323 SGKV LPS Kavén Salla 03:42:50 03:58:58
Ekholm Heidi, Itkonen Kari, Kavén Juha, Tulokas Pertti
22. 97 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse 03:45:34 04:01:42
Antila Tommi, Vuori Tanja
23. 99 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 03:45:07 04:03:25
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Juha-Pekka
24. 106 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Korvenranta Ville 03:48:29 04:05:42
Nippala Jaakko, Nippala Antti, Mäkelä Juuso, Ihatsu Esa
25. 95 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,12 Inferno 28 SV LPS Mäkinen Antti 03:55:05 04:10:07
Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville, Hautamäki Jarno
26. 90 Plattapus Fin-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs Sgv JVS Vartiainen Hannu 03:54:14 04:11:27
Haimi Paavo, Huuskonen Ulla-maija, Juutilainen Kimmo, Hokkanen Ville, Rossi Mila
27. 112 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGKV LPS Yrjölä Mikko 03:55:45 04:11:53
Laine Aki , Yrjölä Esa
28. 113 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 03:58:25 04:13:27
Rellman Johanna, Rellman Roope, Isosaari Jukka, Vastamäki Teemu
29. 102 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 03:55:33 04:14:54
Reenpää Antti, Linkopuu Tom
30. 124 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SGV TePS Hotakainen Kai 03:59:24 04:17:42
Hotakainen Julius, Pötry Jukka, Pötry Eppu
31. 115 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 04:04:31 04:20:39
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Ojanen Lauri, , Heino Jani,
32. 122 Janette FIN-3486 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Papp Zoltan 04:05:14 04:22:27
Darabos Maria, Bara Lehel, Gabor Zsolt, Szydlowski Michal
33. 108 Capella FIN-10220 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 323 Cilpper SKV APS Koskinen Tommi 04:04:56 04:23:14
Rännäli Jorma, Eilu Päivö,
34. 125 Paua FIN-3756 LYS 3 1,14 Guyline 95 SGV HVS Liisanantti Harri 04:06:30 04:23:43
Niemi Ilpo, Liisanantti Marja
35. 109 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 04:06:39 04:24:57
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka, Huotari Pete