19.11.2019 12:12:04

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 22 / 22
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 150 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 02:39:44 03:06:53
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Vilkman Joonas
2. 136 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 WIND-328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 02:44:02 03:08:22
Varmanen Erkki, Varmanen Esa , Varmanen Jukka, Kanninen Anne, Kanninen Aulis
3. 142 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 02:39:54 03:09:43
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Hietanen Timo
4. 152 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff 02:57:49 03:25:52
Airola Atte, Hallikainen Kyösti, Airola Niiles, Airola Leevi,
5. 133 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 03:07:03 03:27:26
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Kataja Pauli
6. 147 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 03:03:35 03:27:55
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Kinnunen Tuomas
7. 144 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 03:06:45 03:29:09
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka , Kovalainen Olli-Pekka, Mikkilä Harri
8. 148 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 03:05:39 03:31:53
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Rajala Heikki, Himanko Rauno
9. 130 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 03:01:57 03:32:38
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Lilja Ilari, Höglund Sanna, Kontoniemi Kristiina
10. 140 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 03:25:01 03:45:24
Laine Soile, Laine Petteri, Kettula Jari
11. 146 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,23 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 03:29:05 03:55:19
Tast Tuija, Tast Jonatan, Rantanen Tea, Rantanen Jani, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
12. 151 Merituuli FIN-4044 LYS 4 1,17 Maestro 35 SV LPS Rajala Timo 03:35:13 03:55:36
Virtanen Maria, Honkaniemi Pekka, Rajala Tomi , , Hinkkanen Eero
13. 134 eXodus FIN-11682 LYS 4 1,26 X-362 SGV LPS Unelius Mikko 03:37:25 04:06:21
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Niinimäki Anssi, Nordström Harry,
14. 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 V LPS Tommola Hannu 03:39:20 04:06:29
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Tamminen Eija, Tamminen Jorma
15. 149 Endeavour FIN-11736 LYS 4 1,27 Bavaria Match 35 S,G,K,V JVS Jokinen Arttu 03:39:52 04:09:41
Välimäki Harri , Lähteenmäki Leo , Hinkkanen Jarkko, Tuominen Timo, Pakoma Paavo
16. 135 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 1,20 Dehler 35 CWS SGV LPS Pesonen Jari 03:47:04 04:10:26
Pesonen Jari , Pesonen Eemil , Pulkki Markus, Orjala Axel, Orjala Juha
17. 141 Maria FIN-11427 LYS 4 1,17 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo 03:50:49 04:11:12
Kämppi Riikka , Ekqvist Arttu, Berg Jyrki, Berg Elias, Berg Aleksi
18. 143 Evita 5877 LYS 4 1,26 Selection 37 sgv PP-SS Äijänen Jari 03:43:00 04:11:56
, Nuutinen Leo, Tyynelä Sami, Lassila Roope, , Iitti Pietu, Hietanen Mikko, Costiander Janne, Salomäki Aleksi
19. 132 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 03:49:07 04:12:30
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
20. 137 Capella FIN-11602 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV JVS Lahti Juha 03:52:32 04:12:55
Varjanne Yrjö, Suorlahti Erkki
21. 138 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 04:23:00 04:43:23
Lehtinen Jukka, Lehtinen Ville, Wihuri Paavo, Ojapalo Niko
22. 145 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 A-60038 SGV TePS Junttila Hannu 04:24:34 04:44:57
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Paukku Sari, Vanhala Jorma, Junttila Samuli