21.5.2022 9:28:49

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 81 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- LPS Boman Juhani 03:14:28 --
Boman Mikko, Utter Timo, Salo Juhani
2. 74 Fish and Chips FIN-887 H-vene H-vene 0,0000 1,08 LPS Malinen Timo 03:16:10 --
Heikkilä Janne, Leinonen Jari,
3. 71 Stemma FIN-796 H-vene H-vene 0,0000 1,08 SK- JVS Koho Mikko 03:26:08 --
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
4. 76 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Salonen Jaakko 03:36:24 --
Hillberg Ismo, Eklund Juhha
5. 83 Evita FIN-890 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TaPS Karjalainen Jussi 03:37:41 --
Tuominen Oula-Matti, Lähteenkorva Otto
6. 82 Minna L-638 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Pekkarinen Raino 03:38:56 --
Salerto Sami, Taipale Terho
7. 85 Hawaita FIN-552 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S JVS Nieminen Kimmo 03:49:43 --
Nieminen Pertti, Nieminen Katri
8. 86 Kajo 528 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TP Mari Leppänen 03:59:07 --
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
9. 72 Miguela FIN-403 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Weckström Petteri 04:02:41 --
Lahtinen Hannu, Majuri Harri
10. 78 Kermit FIN-744 H-vene H 0,0000 1,08 sk JVS Karhusaari Vesa 04:10:48 --
Taavitsainen Heikki , Tammela Markku
11. 79 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,08 sk LPS Kaven Jorma 04:14:20 --
Kaven Jouni , Lahdenne Antti, Halme Pyry, Ukkomies
12. 73 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,08 SK JäPS Vilppala Heikki 04:17:22 --
Valo Ensio, , Karaburcak Deniz
13. 70 Sofia FIN-490 H-vene H-vene 0,0000 1,08 JVS Jaatinen Jaakko 04:28:18 --
Jaatinen Mikko, Korhonen Otto, Korhonen Risto
14. 75 Typyli FIN-168 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- KVS Vaara Kari 04:30:40 --
Vaara Okko, Vaara Unnu
15. 88 Shaman 540 H-vene H-vene 0,0000 1,08 JVS Lauri Kolomainen 04:38:19 --
Peteri Simo, Rikama Essi
16. 84 Viuhu FIN-443 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JäPS Lukkariniemi Jukka 04:42:02 --
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
17. 80 Hannibal FIN-64 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S TePS Nousiainen Osmo 04:53:17 --
Glans Ismo, Heinonen Hannu
18. 87 Iina 458 H-vene H-vene 0,0000 1,08 JäPS Kalle Vihijärvi 04:57:08 --
Lahtinen Pentti, Nieminen Joni, Talvinen Harri
DNC 77 Lassu FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TTPS Rinne Sakari DNC
Lingren Waltte, Lingren Kyösti, Lingren Arvid