18.10.2019 5:34:36

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 81 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 03:14:28 03:24:51
Boman Mikko, Utter Timo, Salo Juhani
2. 74 Fish and Chips FIN-887 H-vene 1,08 H-vene LPS Malinen Timo 03:16:10 03:26:33
Heikkilä Janne, Leinonen Jari,
3. 71 Stemma FIN-796 H-vene 1,08 H-vene SK- JVS Koho Mikko 03:26:08 03:36:31
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
4. 76 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 03:36:24 03:46:47
Hillberg Ismo, Eklund Juhha
5. 83 Evita FIN-890 H-vene 1,08 H-vene TaPS Karjalainen Jussi 03:37:41 03:48:04
Tuominen Oula-Matti, Lähteenkorva Otto
6. 82 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 03:38:56 03:49:19
Salerto Sami, Taipale Terho
7. 85 Hawaita FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S JVS Nieminen Kimmo 03:49:43 04:00:06
Nieminen Pertti, Nieminen Katri
8. 86 Kajo 528 H-vene 1,08 H-vene TP Mari Leppänen 03:59:07 04:09:30
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
9. 72 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 04:02:41 04:13:04
Lahtinen Hannu, Majuri Harri
10. 78 Kermit FIN-744 H-vene 1,08 H sk JVS Karhusaari Vesa 04:10:48 04:21:11
Taavitsainen Heikki , Tammela Markku
11. 79 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene sk LPS Kaven Jorma 04:14:20 04:24:43
Kaven Jouni , Lahdenne Antti, Halme Pyry, Ukkomies
12. 73 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene SK JäPS Vilppala Heikki 04:17:22 04:27:45
Valo Ensio, , Karaburcak Deniz
13. 70 Sofia FIN-490 H-vene 1,08 H-vene JVS Jaatinen Jaakko 04:28:18 04:38:41
Jaatinen Mikko, Korhonen Otto, Korhonen Risto
14. 75 Typyli FIN-168 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Kari 04:30:40 04:41:03
Vaara Okko, Vaara Unnu
15. 88 Shaman 540 H-vene 1,08 H-vene JVS Lauri Kolomainen 04:38:19 04:48:42
Peteri Simo, Rikama Essi
16. 84 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 04:42:02 04:52:25
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
17. 80 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S TePS Nousiainen Osmo 04:53:17 05:03:40
Glans Ismo, Heinonen Hannu
18. 87 Iina 458 H-vene 1,08 H-vene JäPS Kalle Vihijärvi 04:57:08 05:07:31
Lahtinen Pentti, Nieminen Joni, Talvinen Harri
DNC 77 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene TTPS Rinne Sakari DNC
Lingren Waltte, Lingren Kyösti, Lingren Arvid