18.10.2019 23:09:31

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 140 / 140
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 153 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 01:57:52 02:42:43
Lehtinen Harri , Hillberg Petri , Alitalo Tomi , Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Lehtinen Aaro, Heinonen Kim, Honkavaara Pekka, Tuominen Tuukka, Lyden Anssi, Ruusunen Teemu
2. 156 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10 M JVS Olli Siik 02:23:29 03:01:22
Lind Jorma, Kinos Jukka, Luumi Heikki, Rainamo Markku, Rainamo Eija
3. 154 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 02:35:37 03:19:09
Nikulainen Jukka, Harka Henri, Salo Timo
4. 150 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 02:39:44 03:06:53
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Vilkman Joonas
5. 142 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 02:39:54 03:09:43
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Hietanen Timo
6. 120 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 02:40:32 02:57:45
Hämäläinen Heikki, Leppänen Matti
7. 157 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 02:42:36 03:11:32
Ritala Markus, Llempiäinen Janne, Idman Johan, Toivonen Tero
8. 136 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 WIND-328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 02:44:02 03:08:22
Varmanen Erkki, Varmanen Esa , Varmanen Jukka, Kanninen Anne, Kanninen Aulis
9. 101 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 02:45:01 03:04:22
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Saarela Sami, Särmäkari Erik
10. 111 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 02:47:37 03:04:50
Hynninen Juha , Kaijanen Sami, Järvinen Janne
11. 119 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 02:53:10 03:11:28
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Linjama Urpo, Vesamaa Erkki
12. 158 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 0,00 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 02:54:12 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko
13. 92 Picadero FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express S- APS Sipponen Jalmari 02:54:26 03:09:28
Lohtamo Tomi, Lusila Niilo , Eerolainen Antti
14. 104 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S-G JVS Nurmi Heikki 02:56:46 03:13:59
, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik, paul henrik
15. 110 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 02:57:01 03:16:22
Peippo Paavo , Immonen Heikki, Tuppurainen Toni
16. 103 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 02:57:33 03:14:46
Ojala Heli, Skyttä Vesa, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti
17. 152 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff 02:57:49 03:25:52
Airola Atte, Hallikainen Kyösti, Airola Niiles, Airola Leevi,
18. 130 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 03:01:57 03:32:38
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Lilja Ilari, Höglund Sanna, Kontoniemi Kristiina
19. 96 Shamu FIN-3521 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Sinivaara Mikko 03:02:19 03:21:40
Lindholm Harri, Kalojärvi Juha, Laiho Mikko
20. 147 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 03:03:35 03:27:55
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Kinnunen Tuomas
21. 148 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 03:05:39 03:31:53
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Rajala Heikki, Himanko Rauno
22. 144 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 03:06:45 03:29:09
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka , Kovalainen Olli-Pekka, Mikkilä Harri
23. 133 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 03:07:03 03:27:26
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Kataja Pauli
24. 93 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 03:11:13 03:28:26
Virtanen Kimi, Lipasanen Teppo, Eskola Pekka, Kivistö Raineri
25. 117 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 03:12:13 03:28:21
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka, Hyytiä Olavi
26. 14 Manta FIN-651 Retkiluokka 1,27 Melges 24 SK SSS Mauri Tuominen 03:13:19 03:43:08
Salmio Risto, Tuominen Juhani, Lindberg Kenneth, Tuominen Daniel
27. 81 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 03:14:28 03:24:51
Boman Mikko, Utter Timo, Salo Juhani
28. 74 Fish and Chips FIN-887 H-vene 1,08 H-vene LPS Malinen Timo 03:16:10 03:26:33
Heikkilä Janne, Leinonen Jari,
29. 100 Lyyli FIN-9480 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG LPS Salo Panu 03:19:02 03:35:10
Naukkarinen Esko, Kiilholma Heikki, Vihtonen Ismo
30. 116 Tuulia FIN-1032 LYS 3 1,12 Albin Express SK ESS Takala Jukka 03:19:34 03:34:36
Jakonen Sami, Sjöholm Arto , Arko Janne
31. 25 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 03:21:08 03:22:31
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
32. 140 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 03:25:01 03:45:24
Laine Soile, Laine Petteri, Kettula Jari
33. 71 Stemma FIN-796 H-vene 1,08 H-vene SK- JVS Koho Mikko 03:26:08 03:36:31
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
34. 105 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 03:28:30 03:46:48
Ruosteinen Mixu, Pälvimäki Janne , Riihimäki Iiro, Palkola Antti
35. 146 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,23 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 03:29:05 03:55:19
Tast Tuija, Tast Jonatan, Rantanen Tea, Rantanen Jani, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
36. 159 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 0,00 Corsair 28CC -- BSS Palva Tapio 03:29:22 --
Ryynänen Minna, Lipasti Jaakko
37. 94 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 S G LPS Mäkelä Pertti 03:31:05 03:48:18
Mäkelä Eetu, Virintie Pasi, Virintie Annakaisa
38. 118 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 03:32:20 03:48:28
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
39. 107 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 03:32:57 03:49:05
Heli Nilsson, , Tomi Ollila, Matias Harju, Nina Harju
40. 98 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 03:33:44 03:50:57
Airaksinen Piia, Malinen Matti, Lehto Mikko, Kärkkäinen Hanna-Leena
41. 32 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 03:34:57 03:41:38
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
42. 151 Merituuli FIN-4044 LYS 4 1,17 Maestro 35 SV LPS Rajala Timo 03:35:13 03:55:36
Virtanen Maria, Honkaniemi Pekka, Rajala Tomi , , Hinkkanen Eero
43. 155 Ella FIN-16660 Urheiluveneet 1,24 Majestic 24 SK TePS Hinskala Juha 03:35:42 04:02:51
Hinskala Onni, Hinskala Otto, Heickell Arthur, Heickell Iivari, Heickell Nestori
44. 76 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 03:36:24 03:46:47
Hillberg Ismo, Eklund Juhha
45. 134 eXodus FIN-11682 LYS 4 1,26 X-362 SGV LPS Unelius Mikko 03:37:25 04:06:21
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Niinimäki Anssi, Nordström Harry,
46. 83 Evita FIN-890 H-vene 1,08 H-vene TaPS Karjalainen Jussi 03:37:41 03:48:04
Tuominen Oula-Matti, Lähteenkorva Otto
47. 27 Yagal FIN-1601 LYS 1 1,06 Finn Flyer 27 SG- LPS Poikolainen Juho 03:37:43 03:45:39
Poikolainen Markus, Forsman Kaarlo, Olin Lauri
48. 121 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje 03:37:52 03:54:00
Väänänen Kalevi, Laakkonen Marko
49. 161 Epeli FIN-8940 Avoin luokka 1,21 IS 400 SGV LPS Lares Jukka 03:38:43 04:03:03
Lares Sirkka-Liisa, Sartolahti Hannu
50. 82 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 03:38:56 03:49:19
Salerto Sami, Taipale Terho
51. 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 V LPS Tommola Hannu 03:39:20 04:06:29
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Tamminen Eija, Tamminen Jorma
52. 149 Endeavour FIN-11736 LYS 4 1,27 Bavaria Match 35 S,G,K,V JVS Jokinen Arttu 03:39:52 04:09:41
Välimäki Harri , Lähteenmäki Leo , Hinkkanen Jarkko, Tuominen Timo, Pakoma Paavo
53. 24 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 03:40:19 03:43:04
Vuorjoki Petri (HSK), Kauhanen Jalmari, Ihalainen Esko
54. 91 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SKV APS Pynnönen Olli 03:40:41 03:54:35
Pynnönen Raija, Pynnönen Jukka, , Pynnönen Jari
55. 123 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H-323 SGKV LPS Kavén Salla 03:42:50 03:58:58
Ekholm Heidi, Itkonen Kari, Kavén Juha, Tulokas Pertti
56. 143 Evita 5877 LYS 4 1,26 Selection 37 sgv PP-SS Äijänen Jari 03:43:00 04:11:56
, Nuutinen Leo, Tyynelä Sami, Lassila Roope, , Iitti Pietu, Hietanen Mikko, Costiander Janne, Salomäki Aleksi
57. 160 Durian L-7285 Avoin luokka 1,15 One Off SGKV TePS Semeri Olli 03:43:22 04:01:40
Semeri Tommi, Semeri Veli, Semeri Kimmo, Semeri Eeva
58. 99 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 03:45:07 04:03:25
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Juha-Pekka
59. 30 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SV TePS Lehtinen Jukka 03:45:29 03:50:53
Lehtinen Timo , Lehtinen Irja
60. 97 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse 03:45:34 04:01:42
Antila Tommi, Vuori Tanja
61. 55 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 03:46:49 03:59:34
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
62. 135 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 1,20 Dehler 35 CWS SGV LPS Pesonen Jari 03:47:04 04:10:26
Pesonen Jari , Pesonen Eemil , Pulkki Markus, Orjala Axel, Orjala Juha
63. 106 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Korvenranta Ville 03:48:29 04:05:42
Nippala Jaakko, Nippala Antti, Mäkelä Juuso, Ihatsu Esa
64. 132 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 03:49:07 04:12:30
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
65. 85 Hawaita FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S JVS Nieminen Kimmo 03:49:43 04:00:06
Nieminen Pertti, Nieminen Katri
66. 141 Maria FIN-11427 LYS 4 1,17 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo 03:50:49 04:11:12
Kämppi Riikka , Ekqvist Arttu, Berg Jyrki, Berg Elias, Berg Aleksi
67. 137 Capella FIN-11602 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV JVS Lahti Juha 03:52:32 04:12:55
Varjanne Yrjö, Suorlahti Erkki
68. 114 Juusiituu 10931 Avoin luokka 1,16 Finngulf 36 -v LPS Sorvali Jukka 03:53:51 04:13:12
Uoti Pekka, Manninen Timo, Nurminen Antti
69. 90 Plattapus Fin-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs Sgv JVS Vartiainen Hannu 03:54:14 04:11:27
Haimi Paavo, Huuskonen Ulla-maija, Juutilainen Kimmo, Hokkanen Ville, Rossi Mila
70. 95 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,12 Inferno 28 SV LPS Mäkinen Antti 03:55:05 04:10:07
Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville, Hautamäki Jarno
71. 102 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 03:55:33 04:14:54
Reenpää Antti, Linkopuu Tom
72. 112 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGKV LPS Yrjölä Mikko 03:55:45 04:11:53
Laine Aki , Yrjölä Esa
73. 113 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 03:58:25 04:13:27
Rellman Johanna, Rellman Roope, Isosaari Jukka, Vastamäki Teemu
74. 86 Kajo 528 H-vene 1,08 H-vene TP Mari Leppänen 03:59:07 04:09:30
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
75. 124 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SGV TePS Hotakainen Kai 03:59:24 04:17:42
Hotakainen Julius, Pötry Jukka, Pötry Eppu
76. 72 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 04:02:41 04:13:04
Lahtinen Hannu, Majuri Harri
77. 47 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu 04:04:00 04:15:35
Mäkinen Eerikki, Nisula Ilkka, Mäkinen Terttu
78. 115 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 04:04:31 04:20:39
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Ojanen Lauri, , Heino Jani,
79. 108 Capella FIN-10220 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 323 Cilpper SKV APS Koskinen Tommi 04:04:56 04:23:14
Rännäli Jorma, Eilu Päivö,
80. 122 Janette FIN-3486 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Papp Zoltan 04:05:14 04:22:27
Darabos Maria, Bara Lehel, Gabor Zsolt, Szydlowski Michal
81. 125 Paua FIN-3756 LYS 3 1,14 Guyline 95 SGV HVS Liisanantti Harri 04:06:30 04:23:43
Niemi Ilpo, Liisanantti Marja
82. 109 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 04:06:39 04:24:57
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka, Huotari Pete
83. 64 Lola L-12908 Lightning 1,00 Lightning JVS Tuomas Nurmi 04:08:57 04:08:57
Lilja Henrik, Lilja Patrik
84. 63 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Lehtinen Esko 04:10:11 04:10:11
Lehtinen Onni, Lihavainen Tuukka
85. 78 Kermit FIN-744 H-vene 1,08 H sk JVS Karhusaari Vesa 04:10:48 04:21:11
Taavitsainen Heikki , Tammela Markku
86. 36 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,03 Ohlson 29 GV JäPS Raami Jorma 04:11:37 04:15:42
Lehtonen Arttu, Raami Jani
87. 79 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene sk LPS Kaven Jorma 04:14:20 04:24:43
Kaven Jouni , Lahdenne Antti, Halme Pyry, Ukkomies
88. 73 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene SK JäPS Vilppala Heikki 04:17:22 04:27:45
Valo Ensio, , Karaburcak Deniz
89. 18 Hairi FIN-130 Hai 1,03 Hai 4 OTPS Järvinen Jussi 04:18:29 04:22:34
Jumisko Teuvo, Teittinen Sampsa
90. 53 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SV JVS Nieminen Jouko 04:19:26 04:29:49
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
91. 57 Atsula FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Tulomäki Heikki 04:22:00 04:22:00
Juntunen Otto, Siltala Joonas
92. 138 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 04:23:00 04:43:23
Lehtinen Jukka, Lehtinen Ville, Wihuri Paavo, Ojapalo Niko
93. 145 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 A-60038 SGV TePS Junttila Hannu 04:24:34 04:44:57
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Paukku Sari, Vanhala Jorma, Junttila Samuli
94. 58 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 04:27:02 04:37:25
Niemelä Erja, Nurmela Suvi, Nurmela Jaakko
95. 70 Sofia FIN-490 H-vene 1,08 H-vene JVS Jaatinen Jaakko 04:28:18 04:38:41
Jaatinen Mikko, Korhonen Otto, Korhonen Risto
96. 75 Typyli FIN-168 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Kari 04:30:40 04:41:03
Vaara Okko, Vaara Unnu
97. 45 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 S- HeiPS Peltonen Juha 04:33:36 04:45:11
Könönen Rainer, Hohenthal Jouko
98. 62 Festivo FIN-8466 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV LPS Åström Jarkko 04:36:56 04:47:19
Åström Marjut, Jaro Samppa, Jaro Anne, Åström Kasper, Åström Patrik
99. 88 Shaman 540 H-vene 1,08 H-vene JVS Lauri Kolomainen 04:38:19 04:48:42
Peteri Simo, Rikama Essi
100. 84 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 04:42:02 04:52:25
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
101. 19 Siv FIN-129 Hai 1,03 Hai SK TaPS Tuominen Jaakko 04:44:39 04:48:44
Martikainen Vesa, Kivimäki Mira
102. 60 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 04:44:40 04:55:03
Mattila Pertti, Mattila Olli , Mäkelä Kalle
103. 23 Seraha FIN-2364 LYS 1 1,03 Finn 26 SVG JVS Danielsbacka Jaana 04:46:54 04:50:59
Danielsbacka Bo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Oona
104. 51 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 04:47:07 04:57:30
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho
105. 37 Nereida L-2352 LYS 1 1,02 Finn 26 MH SGV APS Haapala Jussi 04:48:17 04:51:02
Aukee Martti, Haapala Ilkka, Alho Pekka
106. 80 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S TePS Nousiainen Osmo 04:53:17 05:03:40
Glans Ismo, Heinonen Hannu
107. 87 Iina 458 H-vene 1,08 H-vene JäPS Kalle Vihijärvi 04:57:08 05:07:31
Lahtinen Pentti, Nieminen Joni, Talvinen Harri
108. 66 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 1,06 Sunwind 311 -GV PPPS Lepistö Harri 05:04:32 05:12:28
Kirijatshenko Heikki, Ruusuvirta Tero
109. 38 Nemo L-4448 LYS 1 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 05:08:38 05:07:13
Säkkinen Jenna, Eriksson Sanna, Tapola Henriikka
110. 61 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 05:09:01 05:19:24
Väätäinen Sami, Juuri-Oja Heikki, Castren Jonne
111. 31 Oodi-Matilda FIN-3219 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Harjukari Teemu 05:11:03 05:16:27
Aalto Hanna-Leena, Tomminen Jouko
112. 54 Albatross FIN -1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGV TePS Nuutinen Pekka 05:14:25 05:27:10
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari
113. 52 Albatross FIN-5954 LYS 2 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö 05:18:15 05:31:00
Ristkari Eeva, Keto Lauri, Heinonen Lasse, Male Arno
114. 59 Merengue L-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 05:22:18 05:32:41
Laaksonen Jarkko, Cortés David, Markkanen Jukka, Markkanen Anton
115. 56 Purkki 11231 Lightning 1,00 Lightning -- PP-SS Knuuttila Iska 05:24:30 05:24:30
Ketonen Otto, Saarinen Ossi,
116. 48 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 GV JVS Välimäki Sari 05:29:15 05:40:50
Pälvimäki Virpi, Astikainen Anne, Kasurinen Kaisli, Purokuru Sanna, Luumi Liina
117. 49 Alma FIN-10406 LYS 2 1,08 Bavaria 30cr SGF JäPS Kaukonen Pekka 05:35:15 05:45:38
Järvinen Antti, Järvinen Harri, Kaukonen Minna, Kaukonen Konsta
118. 42 Marietta FIN-262 Retkiluokka 0,00 Friendship 27 GKF JVS Ruuth Janne 05:35:26 --
Salonen Antti , Vihemäki Heikki, Pappinen Erno
119. 28 Saga FIN-9425 LYS 1 0,99 Guy 22 SG JVS Routila Johannes 05:35:34 05:34:09
Routila Johannes, Routila Susanna, Suomela Miika,
120. 35 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SGF JVS Partanen Veli-Pekka 05:36:04 05:40:09
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika, Tykkyläinen Sampo
121. 15 Vei-Hai FIN-136 Hai 1,03 Hai TaPS Tilikka Jarmo 05:36:42 05:40:47
Turunen Ville, Vaden Tere
122. 17 Paulina FIN-269 Hai 1,03 Hai S LPS Nikander Pancho 05:36:57 05:41:02
Ikävalko Sara, Nikander Markus
123. 50 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 05:37:39 05:49:14
Hannola Esa, Krohn Thomas, Lampinen Pentti, Seesvaara Vesa
124. 20 Luna FIN-131 Hai 1,03 Hai NPS Tuomi Ilkka 05:38:55 05:43:00
Nurmi Kalle, Hiltunen Eero
125. 29 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 SG- LPS Kukkonen Janne 05:39:10 05:41:55
Kukkonen Pertti, Salonen Eerika , Salonen Tommi
126. 26 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 05:40:16 05:45:40
Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Dorsch Mari, Voutilainen Laura, Pekkala Tiina
127. 22 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,03 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 05:40:25 05:44:30
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Leinonen Kari
128. 21 Carina FIN-5033 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 05:40:33 05:45:57
Arminen Juha, Ritokallio Robert
129. 46 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha 05:44:42 05:56:17
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas
130. 11 Tango L-2093 Retkiluokka 0,00 Maxi84 SGV TePS Seppälä Kari 05:48:03 --
Seppälä Helena , , Vinblad Marko
131. 34 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SGV LPS Saarinen Kalle 05:49:20 05:46:28
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
132. 12 Henriitta FIN-8324 Retkiluokka 0,00 Sunwind 311 G, V PPPS Wilén Jari 05:49:55 --
Hartikainen Janne, Oksanen Eero, Oksanen Mona, Suokas Noora, Wilen Henry
133. 41 Joutsikki II L-307 LYS 1 1,03 Ohlson PP-SS Salminen Pasi 05:58:28 06:02:33
Nylund Hanne, Nylund Okku, Viuhkonen Enni
134. 39 Aouda FIN-9968 LYS 1 0,99 Microtross S- LPS-DSF Nissi Aimo 06:10:36 06:09:11
Leppäniemi Reino, Suvanto Jyri
135. 16 Hilu FIN-209 Hai 1,03 Hai SGK- SSP Kuokkanen Eero 06:33:35 06:37:40
Pehkonen Riitta, Mäkelä Margetta
136. 33 Blues FIN-5503 LYS 1 1,06 Dufour Arpege 30 SV HeiPS Pohjankoski Lasse 06:44:20 06:52:16
Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri, Pohjankoski Joonas, Pohjankoski Antti
137. 40 Nuuskamuikkunen L-7575 LYS 1 1,04 Iso Scylla GKF JäPS Aalto Ahti 06:46:28 06:51:52
Aalto Merja , Miikkulainen Juha , Miikkulainen Taina
DNC 77 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene TTPS Rinne Sakari DNC
Lingren Waltte, Lingren Kyösti, Lingren Arvid
DNF 10 Miranda FIN-11286 Retkiluokka 0,00 Vita Nova 402 -- VaVe Koskinen Esko DNF
Koskinen Jesse, Koskinen Joonas, Koskinen Juho
DNC 13 Pelagia FIN-6933 Retkiluokka 0,00 Lohi 34 SGF JVS Leinonen Seppo DNC
Leinonen Soile, Ikkelä-Koski Tuulia, Kuntsi Petri, Marola Juha, Juntunen Lassi