18.10.2019 23:06:37

Viralliset tulokset, Ruori-kilpailu, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Padasjoki
Tulokset 125 / 134
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 153 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 14:34:12 18:55:06
Lehtinen Harri , Hillberg Petri , Alitalo Tomi , Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Lehtinen Aaro, Heinonen Kim, Honkavaara Pekka, Tuominen Tuukka, Lyden Anssi, Ruusunen Teemu
2. 156 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10 M JVS Olli Siik 18:57:47 22:38:10
Lind Jorma, Kinos Jukka, Luumi Heikki, Rainamo Markku, Rainamo Eija
3. 154 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 19:45:10 23:58:24
Nikulainen Jukka, Harka Henri, Salo Timo
4. 158 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 0,00 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 20:28:10 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko
5. 157 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 20:36:11 23:24:34
Ritala Markus, Llempiäinen Janne, Idman Johan, Toivonen Tero
6. 142 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 20:45:47 23:39:16
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Hietanen Timo
7. 136 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 WIND-328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 20:50:46 23:12:23
Varmanen Erkki, Varmanen Esa , Varmanen Jukka, Kanninen Anne, Kanninen Aulis
8. 150 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 20:55:16 23:33:12
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Vilkman Joonas
9. 152 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff 20:56:43 23:39:55
Airola Atte, Hallikainen Kyösti, Airola Niiles, Airola Leevi,
10. 144 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 21:02:28 23:12:45
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka , Kovalainen Olli-Pekka, Mikkilä Harri
11. 133 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 21:06:57 23:05:31
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Kataja Pauli
12. 120 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 21:12:44 22:52:57
Hämäläinen Heikki, Leppänen Matti
13. 148 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 21:17:42 23:50:17
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Rajala Heikki, Himanko Rauno
14. 92 Picadero FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express S- APS Sipponen Jalmari 21:29:09 22:56:35
Lohtamo Tomi, Lusila Niilo , Eerolainen Antti
15. 111 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 21:29:43 23:09:56
Hynninen Juha , Kaijanen Sami, Järvinen Janne
16. 104 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S-G JVS Nurmi Heikki 21:29:55 23:10:08
, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik, paul henrik
17. 103 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 21:35:28 23:15:41
Ojala Heli, Skyttä Vesa, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti
18. 101 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 21:35:43 23:28:16
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Saarela Sami, Särmäkari Erik
19. 110 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 21:44:46 23:37:19
Peippo Paavo , Immonen Heikki, Tuppurainen Toni
20. 147 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 21:56:57 24:18:34
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Kinnunen Tuomas
21. 93 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 22:18:17 23:58:30
Virtanen Kimi, Lipasanen Teppo, Eskola Pekka, Kivistö Raineri
22. 96 Shamu FIN-3521 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Sinivaara Mikko 22:27:16 24:19:49
Lindholm Harri, Kalojärvi Juha, Laiho Mikko
23. 119 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 22:36:34 24:23:00
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Linjama Urpo, Vesamaa Erkki
24. 71 Stemma FIN-796 H-vene 1,08 H-vene SK- JVS Koho Mikko 22:39:03 23:39:30
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
25. 74 Fish and Chips FIN-887 H-vene 1,08 H-vene LPS Malinen Timo 22:48:16 23:48:43
Heikkilä Janne, Leinonen Jari,
26. 140 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 22:56:22 24:54:56
Laine Soile, Laine Petteri, Kettula Jari
27. 76 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 23:06:42 24:07:09
Hillberg Ismo, Eklund Juhha
28. 81 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 23:07:52 24:08:19
Boman Mikko, Utter Timo, Salo Juhani
29. 149 Endeavour FIN-11736 LYS 4 1,27 Bavaria Match 35 S,G,K,V JVS Jokinen Arttu 23:09:13 26:02:42
Välimäki Harri , Lähteenmäki Leo , Hinkkanen Jarkko, Tuominen Timo, Pakoma Paavo
30. 134 eXodus FIN-11682 LYS 4 1,26 X-362 SGV LPS Unelius Mikko 23:11:54 26:00:17
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Niinimäki Anssi, Nordström Harry,
31. 130 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 23:15:03 26:13:33
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Lilja Ilari, Höglund Sanna, Kontoniemi Kristiina
32. 55 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 23:23:03 24:37:14
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
33. 94 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 S G LPS Mäkelä Pertti 23:39:22 25:19:35
Mäkelä Eetu, Virintie Pasi, Virintie Annakaisa
34. 116 Tuulia FIN-1032 LYS 3 1,12 Albin Express SK ESS Takala Jukka 23:50:06 25:17:32
Jakonen Sami, Sjöholm Arto , Arko Janne
35. 25 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 23:54:07 24:02:12
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
36. 27 Yagal FIN-1601 LYS 1 1,06 Finn Flyer 27 SG- LPS Poikolainen Juho 23:55:59 24:42:10
Poikolainen Markus, Forsman Kaarlo, Olin Lauri
37. 106 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Korvenranta Ville 24:01:02 25:41:15
Nippala Jaakko, Nippala Antti, Mäkelä Juuso, Ihatsu Esa
38. 32 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 24:18:07 24:56:58
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
39. 83 Evita FIN-890 H-vene 1,08 H-vene TaPS Karjalainen Jussi 24:34:25 25:34:52
Tuominen Oula-Matti, Lähteenkorva Otto
DNF 138 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto DNF
Lehtinen Jukka, Lehtinen Ville, Wihuri Paavo, Ojapalo Niko
DNF 145 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 A-60038 SGV TePS Junttila Hannu DNF
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Paukku Sari, Vanhala Jorma, Junttila Samuli
DNF 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 V LPS Tommola Hannu DNF
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Tamminen Eija, Tamminen Jorma
DNF 137 Capella FIN-11602 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV JVS Lahti Juha DNF
Varjanne Yrjö, Suorlahti Erkki
DNF 160 Durian L-7285 Avoin luokka 1,15 One Off SGKV TePS Semeri Olli DNF
Semeri Tommi, Semeri Veli, Semeri Kimmo, Semeri Eeva
DNF 155 Ella FIN-16660 Urheiluveneet 1,24 Majestic 24 SK TePS Hinskala Juha DNF
Hinskala Onni, Hinskala Otto, Heickell Arthur, Heickell Iivari, Heickell Nestori
DNF 161 Epeli FIN-8940 Avoin luokka 1,21 IS 400 SGV LPS Lares Jukka DNF
Lares Sirkka-Liisa, Sartolahti Hannu
DNF 143 Evita 5877 LYS 4 1,26 Selection 37 sgv PP-SS Äijänen Jari DNF
, Nuutinen Leo, Tyynelä Sami, Lassila Roope, , Iitti Pietu, Hietanen Mikko, Costiander Janne, Salomäki Aleksi
DNF 114 Juusiituu 10931 Avoin luokka 1,16 Finngulf 36 -v LPS Sorvali Jukka DNF
Uoti Pekka, Manninen Timo, Nurminen Antti
DNF 135 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 1,20 Dehler 35 CWS SGV LPS Pesonen Jari DNF
Pesonen Jari , Pesonen Eemil , Pulkki Markus, Orjala Axel, Orjala Juha
DNF 141 Maria FIN-11427 LYS 4 1,17 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo DNF
Kämppi Riikka , Ekqvist Arttu, Berg Jyrki, Berg Elias, Berg Aleksi
DNF 151 Merituuli FIN-4044 LYS 4 1,17 Maestro 35 SV LPS Rajala Timo DNF
Virtanen Maria, Honkaniemi Pekka, Rajala Tomi , , Hinkkanen Eero
DNF 132 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli DNF
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
DNF 146 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,23 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu DNF
Tast Tuija, Tast Jonatan, Rantanen Tea, Rantanen Jani, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
DNF 159 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 0,00 Corsair 28CC -- BSS Palva Tapio DNF
Ryynänen Minna, Lipasti Jaakko
DNF 109 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle DNF
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka, Huotari Pete
DNF 105 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle DNF
Ruosteinen Mixu, Pälvimäki Janne , Riihimäki Iiro, Palkola Antti
DNF 108 Capella FIN-10220 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 323 Cilpper SKV APS Koskinen Tommi DNF
Rännäli Jorma, Eilu Päivö,
DNF 117 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari DNF
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka, Hyytiä Olavi
DNF 115 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi DNF
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Ojanen Lauri, , Heino Jani,
DNF 107 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper DNF
Heli Nilsson, , Tomi Ollila, Matias Harju, Nina Harju
DNF 113 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo DNF
Rellman Johanna, Rellman Roope, Isosaari Jukka, Vastamäki Teemu
DNF 95 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,12 Inferno 28 SV LPS Mäkinen Antti DNF
Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville, Hautamäki Jarno
DNF 122 Janette FIN-3486 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Papp Zoltan DNF
Darabos Maria, Bara Lehel, Gabor Zsolt, Szydlowski Michal
DNF 112 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGKV LPS Yrjölä Mikko DNF
Laine Aki , Yrjölä Esa
DNF 100 Lyyli FIN-9480 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG LPS Salo Panu DNF
Naukkarinen Esko, Kiilholma Heikki, Vihtonen Ismo
DNF 118 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto DNF
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
DNF 98 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani DNF
Airaksinen Piia, Malinen Matti, Lehto Mikko, Kärkkäinen Hanna-Leena
DNF 121 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje DNF
Väänänen Kalevi, Laakkonen Marko
DNF 124 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SGV TePS Hotakainen Kai DNF
Hotakainen Julius, Pötry Jukka, Pötry Eppu
DNF 125 Paua FIN-3756 LYS 3 1,14 Guyline 95 SGV HVS Liisanantti Harri DNF
Niemi Ilpo, Liisanantti Marja
DNF 90 Plattapus Fin-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs Sgv JVS Vartiainen Hannu DNF
Haimi Paavo, Huuskonen Ulla-maija, Juutilainen Kimmo, Hokkanen Ville, Rossi Mila
DNF 97 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse DNF
Antila Tommi, Vuori Tanja
DNF 102 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu DNF
Reenpää Antti, Linkopuu Tom
DNF 123 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H-323 SGKV LPS Kavén Salla DNF
Ekholm Heidi, Itkonen Kari, Kavén Juha, Tulokas Pertti
DNF 99 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo DNF
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Juha-Pekka
DNF 91 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SKV APS Pynnönen Olli DNF
Pynnönen Raija, Pynnönen Jukka, , Pynnönen Jari
DNF 80 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S TePS Nousiainen Osmo DNF
Glans Ismo, Heinonen Hannu
DNF 85 Hawaita FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S JVS Nieminen Kimmo DNF
Nieminen Pertti, Nieminen Katri
DNF 87 Iina 458 H-vene 1,08 H-vene JäPS Kalle Vihijärvi DNF
Lahtinen Pentti, Nieminen Joni, Talvinen Harri
DNF 79 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene sk LPS Kaven Jorma DNF
Kaven Jouni , Lahdenne Antti, Halme Pyry, Ukkomies
DNF 86 Kajo 528 H-vene 1,08 H-vene TP Mari Leppänen DNF
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
DNF 78 Kermit FIN-744 H-vene 1,08 H sk JVS Karhusaari Vesa DNF
Taavitsainen Heikki , Tammela Markku
DNC 77 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene TTPS Rinne Sakari DNC
Lingren Waltte, Lingren Kyösti, Lingren Arvid
DNF 72 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri DNF
Lahtinen Hannu, Majuri Harri
DNF 82 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino DNF
Salerto Sami, Taipale Terho
DNF 73 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene SK JäPS Vilppala Heikki DNF
Valo Ensio, , Karaburcak Deniz
DNF 88 Shaman 540 H-vene 1,08 H-vene JVS Lauri Kolomainen DNF
Peteri Simo, Rikama Essi
DNF 70 Sofia FIN-490 H-vene 1,08 H-vene JVS Jaatinen Jaakko DNF
Jaatinen Mikko, Korhonen Otto, Korhonen Risto
DNF 75 Typyli FIN-168 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Kari DNF
Vaara Okko, Vaara Unnu
DNF 84 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka DNF
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
DNF 52 Albatross FIN-5954 LYS 2 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Yrjö DNF
Ristkari Eeva, Keto Lauri, Heinonen Lasse, Male Arno
DNF 54 Albatross FIN -1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGV TePS Nuutinen Pekka DNF
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari
DNF 49 Alma FIN-10406 LYS 2 1,08 Bavaria 30cr SGF JäPS Kaukonen Pekka DNF
Järvinen Antti, Järvinen Harri, Kaukonen Minna, Kaukonen Konsta
DNF 51 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö DNF
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho
DNF 50 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti DNF
Hannola Esa, Krohn Thomas, Lampinen Pentti, Seesvaara Vesa
DNF 61 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo DNF
Väätäinen Sami, Juuri-Oja Heikki, Castren Jonne
DNF 48 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 GV JVS Välimäki Sari DNF
Pälvimäki Virpi, Astikainen Anne, Kasurinen Kaisli, Purokuru Sanna, Luumi Liina
DNF 59 Merengue L-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo DNF
Laaksonen Jarkko, Cortés David, Markkanen Jukka, Markkanen Anton
DNF 47 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu DNF
Mäkinen Eerikki, Nisula Ilkka, Mäkinen Terttu
DNF 56 Purkki 11231 Lightning 1,00 Lightning -- PP-SS Knuuttila Iska DNF
Ketonen Otto, Saarinen Ossi,
DNF 53 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SV JVS Nieminen Jouko DNF
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
DNF 45 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 S- HeiPS Peltonen Juha DNF
Könönen Rainer, Hohenthal Jouko
DNF 46 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha DNF
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas
DNF 60 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha DNF
Mattila Pertti, Mattila Olli , Mäkelä Kalle
DNF 66 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 1,06 Sunwind 311 -GV PPPS Lepistö Harri DNF
Kirijatshenko Heikki, Ruusuvirta Tero
DNF 16 Hilu FIN-209 Hai 1,03 Hai SGK- SSP Kuokkanen Eero DNF
Pehkonen Riitta, Mäkelä Margetta
DNF 17 Paulina FIN-269 Hai 1,03 Hai S LPS Nikander Pancho DNF
Ikävalko Sara, Nikander Markus
DNF 39 Aouda FIN-9968 LYS 1 0,99 Microtross S- LPS-DSF Nissi Aimo DNF
Leppäniemi Reino, Suvanto Jyri
DNF 33 Blues FIN-5503 LYS 1 1,06 Dufour Arpege 30 SV HeiPS Pohjankoski Lasse DNF
Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri, Pohjankoski Joonas, Pohjankoski Antti
DNF 21 Carina FIN-5033 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka DNF
Arminen Juha, Ritokallio Robert
DNF 29 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 SG- LPS Kukkonen Janne DNF
Kukkonen Pertti, Salonen Eerika , Salonen Tommi
DNF 41 Joutsikki II L-307 LYS 1 1,03 Ohlson PP-SS Salminen Pasi DNF
Nylund Hanne, Nylund Okku, Viuhkonen Enni
DNF 26 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa DNF
Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Dorsch Mari, Voutilainen Laura, Pekkala Tiina
DNF 36 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,03 Ohlson 29 GV JäPS Raami Jorma DNF
Lehtonen Arttu, Raami Jani
DNF 38 Nemo L-4448 LYS 1 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi DNF
Säkkinen Jenna, Eriksson Sanna, Tapola Henriikka
DNF 37 Nereida L-2352 LYS 1 1,02 Finn 26 MH SGV APS Haapala Jussi DNF
Aukee Martti, Haapala Ilkka, Alho Pekka
DNF 24 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha DNF
Vuorjoki Petri (HSK), Kauhanen Jalmari, Ihalainen Esko
DNF 40 Nuuskamuikkunen L-7575 LYS 1 1,04 Iso Scylla GKF JäPS Aalto Ahti DNF
Aalto Merja , Miikkulainen Juha , Miikkulainen Taina
DNF 31 Oodi-Matilda FIN-3219 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Harjukari Teemu DNF
Aalto Hanna-Leena, Tomminen Jouko
DNF 28 Saga FIN-9425 LYS 1 0,99 Guy 22 SG JVS Routila Johannes DNF
Routila Johannes, Routila Susanna, Suomela Miika,
DNF 23 Seraha FIN-2364 LYS 1 1,03 Finn 26 SVG JVS Danielsbacka Jaana DNF
Danielsbacka Bo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Oona
DNF 34 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SGV LPS Saarinen Kalle DNF
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
DNF 30 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SV TePS Lehtinen Jukka DNF
Lehtinen Timo , Lehtinen Irja
DNF 35 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SGF JVS Partanen Veli-Pekka DNF
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika, Tykkyläinen Sampo
DNF 22 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,03 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari DNF
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Leinonen Kari
Odotetaan 9
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 57 Atsula FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Tulomäki Heikki -- --
Juntunen Otto, Siltala Joonas
- 62 Festivo FIN-8466 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV LPS Åström Jarkko -- --
Åström Marjut, Jaro Samppa, Jaro Anne, Åström Kasper, Åström Patrik
- 58 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi -- --
Niemelä Erja, Nurmela Suvi, Nurmela Jaakko
- 18 Hairi FIN-130 Hai 1,03 Hai 4 OTPS Järvinen Jussi -- --
Jumisko Teuvo, Teittinen Sampsa
- 64 Lola L-12908 Lightning 1,00 Lightning JVS Tuomas Nurmi -- --
Lilja Henrik, Lilja Patrik
- 20 Luna FIN-131 Hai 1,03 Hai NPS Tuomi Ilkka -- --
Nurmi Kalle, Hiltunen Eero
- 63 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Lehtinen Esko -- --
Lehtinen Onni, Lihavainen Tuukka
- 19 Siv FIN-129 Hai 1,03 Hai SK TaPS Tuominen Jaakko -- --
Martikainen Vesa, Kivimäki Mira
- 15 Vei-Hai FIN-136 Hai 1,03 Hai TaPS Tilikka Jarmo -- --
Turunen Ville, Vaden Tere