20.10.2019 18:10:30

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Jyväskylä
Tulokset 29 / 29
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 103 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 10:24:36 12:04:49
Ahola Kalle, Leppänen Matti, Papp Zoltan
2. 79 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 10:33:36 12:13:49
Ojala Heli, Tervakangas Lauri , , Ylitalo Sauli
3. 102 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 10:35:12 12:15:25
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Fröman Pär, Hyytiä Jukka, Hyytiä Olavi
4. 80 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 10:35:37 12:15:50
Hynninen Juha , Kaijanen Sami, Järvinen Janne, Ahava Pasi
5. 89 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 10:26:30 12:19:03
Peippo Paavo , Tuppurainen Toni
6. 75 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,16 Dehler 38C SGV TePS Hotakainen Kai 10:31:12 12:23:45
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Tarkiainen Jussi, Yrjölä Petri
7. 87 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 10:52:48 12:26:41
Väänänen Kalevi, Laakkonen Marko, Backman Aki
8. 76 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 10:47:32 12:27:45
Virtanen Kimi, Kivistö Rainer, Orjala Axel, Mattila Minni
9. 91 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 10:38:16 12:30:49
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Saarela Sami, Särmäkari Erik, Hämäläinen Konsta
10. 84 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK TePS Mäkelä Pertti 10:53:16 12:33:29
Mäkelä Eetu, Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Annakaisa
11. 96 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Nurmi Heikki 10:56:46 12:36:59
Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik, paul henrik
12. 93 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Korvenranta Ville 10:58:20 12:38:33
Mäkelä Juuso, Nippala Antti, Viljakainen Mikko
13. 101 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 11:22:50 12:43:42
, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku, Pynnönen Jukka
14. 88 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 11:18:10 12:45:36
Rellman Johanna, Rellman Roope, Suonperä Teemu, Harju Joonas, Perttala Julianna
15. 90 Lyyli FIN-9480 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG LPS Salo Panu 11:12:03 12:45:56
Korhonen Tuomas, Tuomi Riku, Kiilholma Heikki, Uimonen Viiri
16. 95 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 11:06:25 12:52:51
Kivenniemi Antti, Linjama Urpo, Vesamaa Erkki
17. 83 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 11:30:05 12:57:31
Kuronen Mikael, Huovinen Antti, Rajala Joonas
18. 100 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 11:23:59 12:57:52
Nilsson Heli, Ristkari Yrjö, , Harju Matias, Harju Nina
19. 94 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hyvärinen Ville 11:29:57 13:03:50
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hautamäki Jarno
20. 82 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 11:33:44 13:07:37
Alaja Pertti, Pöyry Jorma, Zürsnstein Reinhardt
21. 99 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 11:26:19 13:12:45
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Ykers
22. 97 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Ihatsu Esa 11:54:26 13:28:19
Vilkman Joonas, Kiviluoto Liisa, Sandell Lasse, Tamminen Lasse, Mäkelä Joona, Kiviluoto Tiina
23. 78 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 11:47:01 13:33:27
Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Jukka, Yrjölä Mikko
24. 85 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express JäPS Rantala Pekka 12:07:09 13:34:35
Kaukonen Veli-Pekka, Kaukonen Konsta
25. 92 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 12:17:39 13:51:32
Salo Sampo, Mäkelä Esa, Nyberg Kristian
26. 98 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 12:41:27 14:15:20
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Koskinen Teemu, Heino Jani, Savolainen Olli
27. 77 Capella FIN-10220 LYS 3 1,16 Beneteau Oceanis 323 Cilpper SV APS Koskinen Tommi 12:39:57 14:32:30
Rännäli Jorma, Eilu Päivö, Toukkari Jari
28. 86 Vilana² FIN-10370 LYS 3 1,12 Bavaria 30 cr SGV JVS Kautto Ari 13:07:03 14:34:29
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka-Pekka, Muhonen Tarmo , Kovanen Pauli
DNC 81 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu DNC
Reenpää Antti, Nuotio Eero