15.12.2019 3:02:16

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Jyväskylä
Tulokset 23 / 23
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 118 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 10:06:21 12:27:58
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Nokkanen Reijo, Varmanen Jukka
2. 111 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 10:31:14 12:29:48
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Salmela Salla
3. 128 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 10:03:53 12:31:02
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
4. 126 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 10:25:01 12:35:18
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kallioinen Sami , Kovalainen Olli-Pekka, Mkkilä Harri
5. 112 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 10:09:08 12:36:17
Tast Tuija, Rantanen Jani, Rantanen Tea, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
6. 129 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 10:02:10 12:40:06
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri
7. 125 Endeavour FIN-11736 LYS 4 1,27 Bavaria Match 35 SGV JVS Jokinen Arttu 09:50:14 12:43:43
Aavisto Jari , Kasurinen Kalle, Pälvimäki Janne , Väänänen Vesa, Ruosteinen Mixu
8. 115 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 10:40:08 12:44:36
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari ,
9. 123 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ICL 30 SGV LPS Selin Jorma 10:01:17 12:54:46
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Viljakainen Simo
10. 120 eXodus FIN-11682 LYS 4 1,26 X-362 SGV LPS Unelius Mikko 10:07:55 12:56:18
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Tuominen Timo, Nordström Harry, Rantalainen Ari
11. 110 Capella FIN-11602 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV JVS Lahti Juha 10:59:01 12:57:35
Särkijärvi Mika, Salo Olli, Suorlahti Erkki
12. 114 Aliida 11363 LYS 4 1,17 Jeanneau 33 i SGV TePS Junttila Hannu 11:01:11 12:59:45
Haukilahti Kristiina, Vartiainen Hannu, Haimi Paavo,
13. 132 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 10:19:57 13:03:09
Airola Atte, Airola Leena, Airola Niiles, Airola Leevi, von Bonsdorff Anneli
14. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 10:05:16 13:03:46
Sinivaara Mikko , Kalojärvi Juha , Karjalainen Antti , Leppänen Harri , Liisanantti Harri
15. 117 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 10:54:04 13:10:04
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
16. 113 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 10:50:50 13:12:27
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Tuukka, Sartolahti Hannu
17. 124 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 11:15:32 13:14:06 SCP
Laine Petteri, Laine Riikka , Laine Soile , Kettula jari
18. 121 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Äijänen Jari 10:28:18 13:16:41
, Lassila Roope , Nuutinen Leo, Iitti Pietu, Tyynelä Sami, Tyynelä Take, Suominen Jarkko, Paaso Juha, Hietanen Mikko
19. 122 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 11:24:29 13:23:03
Lehtinen Jukka, Ylä-Rakkola Markus, Ylä-Rakkola Veijo
20. 116 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 10:29:51 13:28:21
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
21. 127 EiriKehykset L-2112 LYS 4 1,26 374 ton SGKV JäPS Aalto Ahti 10:52:45 13:41:08
Miikkulainen Juha, Valolahti Matti , Vainio Juha, Aalto Merja , Kärnä Sampsa, Miikkulainen Pirkko, Leppänen Anni
22. 130 Juusiituu 10931 LYS 4 1,19 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 12:13:34 14:23:51
Uoti Pekka, Sorvali Paula , Nurminen Antti, Rajala Risto,
23. 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 V LPS Tommola Hannu 11:57:01 14:34:57
Tommola Raija, Snicker Tiia, Saari Miia, Saari Joni