20.10.2019 18:16:50

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Jyväskylä
Tulokset 121 / 121
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 145 Pii FIN-11 Avoin luokka 1,43 E-Scow SK V-71 Raita Raimo 09:19:19 13:24:41
Juha Nurmela, Ari Myrskyranta
2. 139 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10m JVS Siik Olli 09:29:29 13:09:52
Myöhemmin Ilmoitetaan, Kinos Jukka, Lind Jukka, Luumi Heikki, Hokkanen Ville
3. 150 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 0,00 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 09:29:47 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko
4. 138 Lyydia FIN-742 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 SF NJK Vilkuna Samppa 09:32:20 12:25:49
Borg Manni, Saksela Mika, Wiherheimo Yrjö
5. 125 Endeavour FIN-11736 LYS 4 1,27 Bavaria Match 35 SGV JVS Jokinen Arttu 09:50:14 12:43:43
Aavisto Jari , Kasurinen Kalle, Pälvimäki Janne , Väänänen Vesa, Ruosteinen Mixu
6. 123 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ICL 30 SGV LPS Selin Jorma 10:01:17 12:54:46
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Viljakainen Simo
7. 129 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 10:02:10 12:40:06
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri
8. 128 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 10:03:53 12:31:02
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
9. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 10:05:16 13:03:46
Sinivaara Mikko , Kalojärvi Juha , Karjalainen Antti , Leppänen Harri , Liisanantti Harri
10. 118 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 10:06:21 12:27:58
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Nokkanen Reijo, Varmanen Jukka
11. 120 eXodus FIN-11682 LYS 4 1,26 X-362 SGV LPS Unelius Mikko 10:07:55 12:56:18
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Tuominen Timo, Nordström Harry, Rantalainen Ari
12. 112 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 10:09:08 12:36:17
Tast Tuija, Rantanen Jani, Rantanen Tea, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
13. 132 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 10:19:57 13:03:09
Airola Atte, Airola Leena, Airola Niiles, Airola Leevi, von Bonsdorff Anneli
14. 103 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 10:24:36 12:04:49
Ahola Kalle, Leppänen Matti, Papp Zoltan
15. 126 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 10:25:01 12:35:18
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kallioinen Sami , Kovalainen Olli-Pekka, Mkkilä Harri
16. 89 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 10:26:30 12:19:03
Peippo Paavo , Tuppurainen Toni
17. 121 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Äijänen Jari 10:28:18 13:16:41
, Lassila Roope , Nuutinen Leo, Iitti Pietu, Tyynelä Sami, Tyynelä Take, Suominen Jarkko, Paaso Juha, Hietanen Mikko
18. 116 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 10:29:51 13:28:21
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
19. 75 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,16 Dehler 38C SGV TePS Hotakainen Kai 10:31:12 12:23:45
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Tarkiainen Jussi, Yrjölä Petri
20. 111 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 10:31:14 12:29:48
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Salmela Salla
21. 79 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 10:33:36 12:13:49
Ojala Heli, Tervakangas Lauri , , Ylitalo Sauli
22. 102 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 10:35:12 12:15:25
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Fröman Pär, Hyytiä Jukka, Hyytiä Olavi
23. 80 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 10:35:37 12:15:50
Hynninen Juha , Kaijanen Sami, Järvinen Janne, Ahava Pasi
24. 137 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 10:35:42 13:24:05
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
25. 91 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 10:38:16 12:30:49
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Saarela Sami, Särmäkari Erik, Hämäläinen Konsta
26. 115 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 10:40:08 12:44:36
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari ,
27. 141 Manta FIN-651 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 SK SSS Mauri Tuominen 10:41:27 13:34:56
Salmio Risto, Tuominen Juhani, Mayer Rolf
28. 76 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 10:47:32 12:27:45
Virtanen Kimi, Kivistö Rainer, Orjala Axel, Mattila Minni
29. 113 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 10:50:50 13:12:27
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Tuukka, Sartolahti Hannu
30. 127 EiriKehykset L-2112 LYS 4 1,26 374 ton SGKV JäPS Aalto Ahti 10:52:45 13:41:08
Miikkulainen Juha, Valolahti Matti , Vainio Juha, Aalto Merja , Kärnä Sampsa, Miikkulainen Pirkko, Leppänen Anni
31. 87 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 10:52:48 12:26:41
Väänänen Kalevi, Laakkonen Marko, Backman Aki
32. 84 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK TePS Mäkelä Pertti 10:53:16 12:33:29
Mäkelä Eetu, Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Annakaisa
33. 117 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 10:54:04 13:10:04
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
34. 96 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Nurmi Heikki 10:56:46 12:36:59
Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik, paul henrik
35. 93 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Korvenranta Ville 10:58:20 12:38:33
Mäkelä Juuso, Nippala Antti, Viljakainen Mikko
36. 110 Capella FIN-11602 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV JVS Lahti Juha 10:59:01 12:57:35
Särkijärvi Mika, Salo Olli, Suorlahti Erkki
37. 41 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 11:00:53 12:15:04
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
38. 114 Aliida 11363 LYS 4 1,17 Jeanneau 33 i SGV TePS Junttila Hannu 11:01:11 12:59:45
Haukilahti Kristiina, Vartiainen Hannu, Haimi Paavo,
39. 95 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 11:06:25 12:52:51
Kivenniemi Antti, Linjama Urpo, Vesamaa Erkki
40. 59 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 11:07:17 12:07:44
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
41. 90 Lyyli FIN-9480 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG LPS Salo Panu 11:12:03 12:45:56
Korhonen Tuomas, Tuomi Riku, Kiilholma Heikki, Uimonen Viiri
42. 124 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 11:15:32 13:14:06 SCP
Laine Petteri, Laine Riikka , Laine Soile , Kettula jari
43. 70 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene 1,08 H-vene LPS Salonen Jaakko 11:17:23 12:17:50
Hillberg Ismo, Eklund Juha
44. 88 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 11:18:10 12:45:36
Rellman Johanna, Rellman Roope, Suonperä Teemu, Harju Joonas, Perttala Julianna
45. 61 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 11:18:57 12:19:24
Nuottimäki Seppo , Utter Timo, Salo Juhani
46. 62 Dextra FIN-890 H-vene 1,08 H-vene TaPS Karjalainen Jussi 11:20:03 12:20:30
Lidsle Harri, Lähteenkorva Otto
47. 101 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 11:22:50 12:43:42
, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku, Pynnönen Jukka
48. 100 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 11:23:59 12:57:52
Nilsson Heli, Ristkari Yrjö, , Harju Matias, Harju Nina
49. 122 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 11:24:29 13:23:03
Lehtinen Jukka, Ylä-Rakkola Markus, Ylä-Rakkola Veijo
50. 99 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 11:26:19 13:12:45
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Ykers
51. 64 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene TTPS Rinne Sakari 11:28:27 12:28:54
Viuhkonen Enni, Lipponen Sami,
52. 67 For Sail FIN-863 H-vene 1,08 H SK JVS Karhusaari Vesa 11:29:43 12:30:10
Taavitsainen Haikki, myöhemmin ilmoitetaan
53. 94 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hyvärinen Ville 11:29:57 13:03:50
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hautamäki Jarno
54. 83 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 11:30:05 12:57:31
Kuronen Mikael, Huovinen Antti, Rajala Joonas
55. 82 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 11:33:44 13:07:37
Alaja Pertti, Pöyry Jorma, Zürsnstein Reinhardt
56. 48 Atsula FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Tulomäki Heikki 11:36:35 11:36:35
Juntunen Otto, Lindroos Tuomas
57. 66 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- HVS Kaven Jorma 11:39:46 12:40:13
Kaven Jouni , Halme Pyry
58. 65 Miguela FIN-744 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 11:41:24 12:41:51
Kolomainen Lauri, Nieminen Kimmo
59. 78 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 11:47:01 13:33:27
Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Jukka, Yrjölä Mikko
60. 50 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 11:54:11 12:54:38
Niemelä Erja, Niemelä Aleksi
61. 47 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Lehtinen Esko 11:54:17 11:54:17
Lehtinen Onni, Lihavainen Tuukka
62. 97 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Ihatsu Esa 11:54:26 13:28:19
Vilkman Joonas, Kiviluoto Liisa, Sandell Lasse, Tamminen Lasse, Mäkelä Joona, Kiviluoto Tiina
63. 44 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SV JVS Nieminen Jouko 11:55:25 12:55:52
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
64. 69 Minna FIN-31 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 11:55:41 12:56:08
Salerto Sami, Taipale Terho, Kanerva Tuomo
65. 27 Yagal FIN-1601 LYS 1 1,06 Finn Flyer27 LPS Poikolainen Juho 11:55:52 12:42:03
Jäntti Jaakko , Poikolainen Markus, Eskola Pekka, Forsman Kaarlo
66. 37 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 11:56:21 12:35:12
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
67. 46 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 11:56:27 12:56:54
Partanen Pekka, Partanen Mikko,
68. 35 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 11:56:53 12:04:58
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
69. 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 V LPS Tommola Hannu 11:57:01 14:34:57
Tommola Raija, Snicker Tiia, Saari Miia, Saari Joni
70. 40 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu 12:00:35 13:07:58
Mäkinen Hannu, Mäkinen Terttu, Nisula Ilkka, Nisula Meri , Nisula Aada Nisula, Nisula Verneri
71. 71 Annika FIN-374 H-vene 1,08 H TaPS Turunen Ville 12:02:48 13:03:15
Turunen Ville , Tiilikka Jarmo , Kivinen Jarmo
72. 72 Kajo H-528 H-vene 1,08 H-vene TP Leppänen Mari 12:03:06 13:03:33
Hassinen Tarja, Tapanila Anna, Ijäs Maria
73. 45 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGV TePS Nuutinen Pekka 12:05:48 13:19:59
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari, Görsoy Gyven
74. 85 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express JäPS Rantala Pekka 12:07:09 13:34:35
Kaukonen Veli-Pekka, Kaukonen Konsta
75. 19 Kuikka FIN-1190 LYS 1 1,03 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 12:11:00 12:34:46
Hanna Berger, Mika Oksanen, Jari Saarikoski,
76. 130 Juusiituu 10931 LYS 4 1,19 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 12:13:34 14:23:51
Uoti Pekka, Sorvali Paula , Nurminen Antti, Rajala Risto,
77. 92 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 12:17:39 13:51:32
Salo Sampo, Mäkelä Esa, Nyberg Kristian
78. 52 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 12:20:24 13:20:51
Mattila Pertti, Mattila Olli , Mäkelä Kalle
79. 60 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 12:20:58 13:21:25
Keskinen Paavo, Oksanen Jarkko
80. 55 FEstivo FIN-8466 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV LPS Jaro Samppa 12:21:54 13:22:21
Jaro Anne, Jaro Tuomas, Simovaara Neea
81. 54 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 12:26:25 13:26:52
Väätäinen Sami, Juuri-Oja Heikki, Castren Jonne
82. 15 Heilikka FIN-3368 Retkiluokka 1,12 NF30 SGV PPP Mäntynen Marko 12:29:45 13:57:11
Mäntynen Ella, Mäntynen Helle, Mäntynen Eric, Slant Yrjö
83. 25 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 12:30:21 13:16:32
Lehtonen Arttu, Raami Jani
84. 49 Lola FIN-12908 Lightning 1,00 Lightning JVS Lilja Ilari 12:31:05 12:31:05
Södergård Timo, Majori Oskari
85. 58 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S TePS Nousiainen Osmo 12:32:59 13:33:26
Glans Ismo, Heinonen Hannu
86. 68 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene SK JäPS Vilppala Heikki 12:38:26 13:38:53
Laine Marjatta, Karaburcak Deniz
87. 77 Capella FIN-10220 LYS 3 1,16 Beneteau Oceanis 323 Cilpper SV APS Koskinen Tommi 12:39:57 14:32:30
Rännäli Jorma, Eilu Päivö, Toukkari Jari
88. 51 Merengue L-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 12:41:12 13:41:39
Markkanen Aatu, Lamminpää Tuomas, Laaksonen Jarkko
89. 98 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 12:41:27 14:15:20
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Koskinen Teemu, Heino Jani, Savolainen Olli
90. 56 Paulina FIN-269 Hai 1,03 Hai SK LPS Nikander Pancho 12:49:10 13:12:56
Ikävalko Sara, Hirvelä Timo
91. 29 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 SG- LPS Kukkonen Janne 12:51:15 13:07:15
Kukkonen Pertti, , Salonen Tommi
92. 16 Tuulipursi L-3423 Retkiluokka 1,14 Finn 26 LPS Juhola Kristiina 13:03:14 14:43:27
Salo Jari, Hinkkanen Tarja, Turpeinen Jari
93. 33 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,03 Finn 26 SV JVS Tuominen Timo 13:04:03 13:27:49
Pakoma Paavo, Pakoma Lauri, Lehtinen Ari
94. 23 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SGF JVS Partanen Veli-Pekka 13:05:20 13:29:06
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika
95. 30 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SVG TePS Lehtinen Jukka 13:07:02 13:38:25
, Vuosalmi Anssi, Hokkanen Minna
96. 86 Vilana² FIN-10370 LYS 3 1,12 Bavaria 30 cr SGV JVS Kautto Ari 13:07:03 14:34:29
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka-Pekka, Muhonen Tarmo , Kovanen Pauli
97. 28 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SGV LPS Saarinen Kalle 13:07:58 12:51:19
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
98. 42 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SV TePS Laukkanen Juha 13:08:05 14:15:28
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas, Pajunen Joonas, Huuhtiainen Niina
99. 34 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 SGF PP-SS Salminen Pasi 13:09:16 13:33:02
Makkonen Janne, Roine Juha
100. 22 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 13:10:49 13:34:35
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
101. 14 Tango L-2093 Retkiluokka 0,00 Maxi84 SGV TePS Seppälä Kari 13:13:27 --
Vinblad Marko, Kostiainen Olli, Seppälä Helena
102. 38 Henriitta FIN-8324 LYS 2 1,09 Sunwind 311 GV PPPS Wilén Jari 13:26:31 14:33:54
Hartikainen Janne, Oksanen Eero, Korhonen Risto, Oksanen Miki
103. 20 Katimaria FIN-2182 LYS 1 1,02 Avance 24 S- JVS Liukkonen Jouni 13:33:37 13:49:37
Åman Risto, Liukkonen Pia
104. 43 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 13:37:39 14:45:02
Hannola Esa, Krohn Thomas, Knuuttila Iska, Junela Taina
105. 26 Legenda FE64 LYS 1 0,96 Star SGK LPS Koskinen Veeti 14:06:19 13:32:19
Koskinen Kari, Floor Jerry, Makkula Emil
106. 12 Tiikelin Tassu FIN-8410 Retkiluokka 0,00 Sunwind 311 SV PPP Lepistö Harri 14:06:20 --
Pantsu Juha, Ruusuvirta Tero
107. 32 Aouda FIN-9968 LYS 1 0,99 Microtross S- LPS-DSF Nissi Aimo 14:24:39 14:16:24
Nissi Aapo, Ervast Elias
108. 17 Marietta FIN-262 Retkiluokka 0,00 JVS Ruuth Janne 14:29:20 --
Salonen Antti, Vihemäki Heikki, Mattila Juuso
109. 10 Musta Helmi L-8350 Retkiluokka 0,00 MacGregor 26C JäPS Tyllilä Kari 14:30:36 --
Sillanpää Jarkko, Sillanpää Ulpu
110. 21 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 14:31:44 14:23:29
Linkopuu Saila , Kirjasniemi Jussi
111. 36 Easy Living L-2706 LYS 1 1,04 Finn Flyer 27 SGV HVS Sievänen Toni 14:36:08 15:07:31
Isotalo Ville, Sievänen Jukka
112. 11 Miranda FIN-11286 Retkiluokka 0,00 Vita Nova 402 -- VaVe Koskinen Esko 15:12:07 --
Koskinen Jesse, Koskinen Juho
113. 63 Redtube FIN-228 H-vene 1,08 T52899 SK JVS Honkamäki Olli 15:28:59 16:29:26
Aho Kari, Lehtinen Jani, Aho Sami
114. 39 Hilu FIN-209 Hai 1,03 Hai SGK- SSP Kuokkanen Eero 16:29:27 16:53:13
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
115. 13 Bambina FIN-11804 Retkiluokka 0,00 Kosteri JVS Järvenpää Hannes 18:15:05 --
Järvenpää Hannes , Keränen Joel, Raatikainen Markus
DSQ 53 Munja Sun Ship II FIN-2744 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SG- JVS Vallius Henry DSQ
Kemiläinen Erkki, Kemiläinen Tatu,
DNF 140 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri DNF
Lehtinen Harri , Hillberg Petri , Alitalo Tomi , Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Lehtinen Aaro, Hämäläinen Pertti, Ruusunen Teemu , Tuominen Tuukka
DNF 135 Ella FIN-16660 Urheiluveneet 1,24 Majestic 24 SK TePS Hinskala Juha DNF
Hinskala Onni, Lindfors Mattias, Heickell Arthur, Heickell Iivari, Heickell Nestori
DNF 136 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka DNF
Nikulainen Jukka, Harka Henri,
DNC 81 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu DNC
Reenpää Antti, Nuotio Eero
DNC 31 Iris Felicia FIN C24 LYS 1 0,97 Erikoisluokka C SGKF WSF Antila Johan DNC
Antila Göran