16.7.2019 14:14:47

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 23 / 23
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 111 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 01:29:31 01:40:38
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Salmela Salla
2. 125 Endeavour FIN-11736 LYS 4 1,27 Bavaria Match 35 SGV JVS Jokinen Arttu 01:25:06 01:41:22
Aavisto Jari , Kasurinen Kalle, Pälvimäki Janne , Väänänen Vesa, Ruosteinen Mixu
3. 128 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 01:30:46 01:44:34
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
4. 126 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 01:34:11 01:46:24
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kallioinen Sami , Kovalainen Olli-Pekka, Mkkilä Harri
5. 129 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 01:33:09 01:47:57
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri
6. 132 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 01:32:57 01:48:15
Airola Atte, Airola Leena, Airola Niiles, Airola Leevi, von Bonsdorff Anneli
7. 112 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 01:35:17 01:49:05
Tast Tuija, Rantanen Jani, Rantanen Tea, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
8. 115 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 01:37:31 01:49:11
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari ,
9. 118 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 01:36:01 01:49:18
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Nokkanen Reijo, Varmanen Jukka
10. 123 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ICL 30 SGV LPS Selin Jorma 01:33:08 01:49:24
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Viljakainen Simo
11. 116 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 01:34:35 01:51:19
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
12. 124 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 01:41:31 01:52:38 SCP
Laine Petteri, Laine Riikka , Laine Soile , Kettula jari
13. 120 eXodus FIN-11682 LYS 4 1,26 X-362 SGV LPS Unelius Mikko 01:37:32 01:53:19
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Tuominen Timo, Nordström Harry, Rantalainen Ari
14. 110 Capella FIN-11602 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV JVS Lahti Juha 01:42:25 01:53:32
Särkijärvi Mika, Salo Olli, Suorlahti Erkki
15. 114 Aliida 11363 LYS 4 1,17 Jeanneau 33 i SGV TePS Junttila Hannu 01:43:04 01:54:11
Haukilahti Kristiina, Vartiainen Hannu, Haimi Paavo,
16. 117 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 01:42:00 01:54:45
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
17. 127 EiriKehykset L-2112 LYS 4 1,26 374 ton SGKV JäPS Aalto Ahti 01:39:22 01:55:09
Miikkulainen Juha, Valolahti Matti , Vainio Juha, Aalto Merja , Kärnä Sampsa, Miikkulainen Pirkko, Leppänen Anni
18. 121 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Äijänen Jari 01:41:04 01:56:51
, Lassila Roope , Nuutinen Leo, Iitti Pietu, Tyynelä Sami, Tyynelä Take, Suominen Jarkko, Paaso Juha, Hietanen Mikko
19. 130 Juusiituu 10931 LYS 4 1,19 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 01:45:07 01:57:20
Uoti Pekka, Sorvali Paula , Nurminen Antti, Rajala Risto,
20. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 01:40:41 01:57:25
Sinivaara Mikko , Kalojärvi Juha , Karjalainen Antti , Leppänen Harri , Liisanantti Harri
21. 113 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 01:44:45 01:58:02
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Tuukka, Sartolahti Hannu
22. 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 V LPS Tommola Hannu 01:43:16 01:58:04
Tommola Raija, Snicker Tiia, Saari Miia, Saari Joni
23. 122 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 01:50:15 02:01:22
Lehtinen Jukka, Ylä-Rakkola Markus, Ylä-Rakkola Veijo