21.7.2019 21:19:38

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 121 / 121
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 136 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 01:10:29 01:34:13
Nikulainen Jukka, Harka Henri,
2. 140 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 01:17:23 01:41:51
Lehtinen Harri , Hillberg Petri , Alitalo Tomi , Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Lehtinen Aaro, Hämäläinen Pertti, Ruusunen Teemu , Tuominen Tuukka
3. 145 Pii FIN-11 Avoin luokka 1,43 E-Scow SK V-71 Raita Raimo 01:21:57 01:44:57
Juha Nurmela, Ari Myrskyranta
4. 125 Endeavour FIN-11736 LYS 4 1,27 Bavaria Match 35 SGV JVS Jokinen Arttu 01:25:06 01:41:22
Aavisto Jari , Kasurinen Kalle, Pälvimäki Janne , Väänänen Vesa, Ruosteinen Mixu
5. 103 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 01:25:12 01:34:36
Ahola Kalle, Leppänen Matti, Papp Zoltan
6. 139 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10m JVS Siik Olli 01:25:17 01:45:57
Myöhemmin Ilmoitetaan, Kinos Jukka, Lind Jukka, Luumi Heikki, Hokkanen Ville
7. 150 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 0,00 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 01:26:52 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko
8. 59 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 01:27:03 01:32:43
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
9. 79 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 01:28:09 01:37:33
Ojala Heli, Tervakangas Lauri , , Ylitalo Sauli
10. 102 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 01:28:20 01:37:44
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Fröman Pär, Hyytiä Jukka, Hyytiä Olavi
11. 62 Dextra FIN-890 H-vene 1,08 H-vene TaPS Karjalainen Jussi 01:28:25 01:34:05
Lidsle Harri, Lähteenkorva Otto
12. 137 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 01:29:18 01:45:05
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
13. 93 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Korvenranta Ville 01:29:27 01:38:51
Mäkelä Juuso, Nippala Antti, Viljakainen Mikko
14. 111 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 01:29:31 01:40:38
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Salmela Salla
15. 89 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 01:29:38 01:40:11
Peippo Paavo , Tuppurainen Toni
16. 76 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 01:30:26 01:39:50
Virtanen Kimi, Kivistö Rainer, Orjala Axel, Mattila Minni
17. 91 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 01:30:38 01:41:11
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Saarela Sami, Särmäkari Erik, Hämäläinen Konsta
18. 41 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 01:30:45 01:37:42
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
19. 128 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 01:30:46 01:44:34
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
20. 80 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 01:31:10 01:40:34
Hynninen Juha , Kaijanen Sami, Järvinen Janne, Ahava Pasi
21. 84 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK TePS Mäkelä Pertti 01:31:20 01:40:44
Mäkelä Eetu, Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Annakaisa
22. 90 Lyyli FIN-9480 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG LPS Salo Panu 01:32:09 01:40:57
Korhonen Tuomas, Tuomi Riku, Kiilholma Heikki, Uimonen Viiri
23. 61 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 01:32:54 01:38:34
Nuottimäki Seppo , Utter Timo, Salo Juhani
24. 132 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 01:32:57 01:48:15
Airola Atte, Airola Leena, Airola Niiles, Airola Leevi, von Bonsdorff Anneli
25. 70 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene 1,08 H-vene LPS Salonen Jaakko 01:33:04 01:38:44
Hillberg Ismo, Eklund Juha
26. 123 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ICL 30 SGV LPS Selin Jorma 01:33:08 01:49:24
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Viljakainen Simo
27. 129 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 01:33:09 01:47:57
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri
28. 138 Lyydia FIN-742 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 SF NJK Vilkuna Samppa 01:34:03 01:50:19
Borg Manni, Saksela Mika, Wiherheimo Yrjö
29. 126 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 01:34:11 01:46:24
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kallioinen Sami , Kovalainen Olli-Pekka, Mkkilä Harri
30. 87 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 01:34:25 01:43:13
Väänänen Kalevi, Laakkonen Marko, Backman Aki
31. 116 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 01:34:35 01:51:19
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
32. 100 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 01:35:12 01:44:00
Nilsson Heli, Ristkari Yrjö, , Harju Matias, Harju Nina
33. 112 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 01:35:17 01:49:05
Tast Tuija, Rantanen Jani, Rantanen Tea, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
34. 141 Manta FIN-651 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 SK SSS Mauri Tuominen 01:35:51 01:52:07
Salmio Risto, Tuominen Juhani, Mayer Rolf
35. 118 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 01:36:01 01:49:18
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Nokkanen Reijo, Varmanen Jukka
36. 82 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 01:36:03 01:44:51
Alaja Pertti, Pöyry Jorma, Zürsnstein Reinhardt
37. 48 Atsula FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Tulomäki Heikki 01:36:05 01:36:05
Juntunen Otto, Lindroos Tuomas
38. 64 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene TTPS Rinne Sakari 01:36:29 01:42:09
Viuhkonen Enni, Lipponen Sami,
39. 49 Lola FIN-12908 Lightning 1,00 Lightning JVS Lilja Ilari 01:36:33 01:36:33
Södergård Timo, Majori Oskari
40. 66 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- HVS Kaven Jorma 01:36:53 01:42:33
Kaven Jouni , Halme Pyry
40. 83 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 01:36:53 01:45:05
Kuronen Mikael, Huovinen Antti, Rajala Joonas
42. 96 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Nurmi Heikki 01:37:18 01:46:42
Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik, paul henrik
43. 75 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,16 Dehler 38C SGV TePS Hotakainen Kai 01:37:24 01:47:57
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Tarkiainen Jussi, Yrjölä Petri
44. 115 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 01:37:31 01:49:11
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari ,
45. 120 eXodus FIN-11682 LYS 4 1,26 X-362 SGV LPS Unelius Mikko 01:37:32 01:53:19
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Tuominen Timo, Nordström Harry, Rantalainen Ari
46. 67 For Sail FIN-863 H-vene 1,08 H SK JVS Karhusaari Vesa 01:38:03 01:43:43
Taavitsainen Haikki, myöhemmin ilmoitetaan
47. 47 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Lehtinen Esko 01:38:11 01:38:11
Lehtinen Onni, Lihavainen Tuukka
48. 65 Miguela FIN-744 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 01:38:51 01:44:31
Kolomainen Lauri, Nieminen Kimmo
49. 72 Kajo H-528 H-vene 1,08 H-vene TP Leppänen Mari 01:38:59 01:44:39
Hassinen Tarja, Tapanila Anna, Ijäs Maria
50. 127 EiriKehykset L-2112 LYS 4 1,26 374 ton SGKV JäPS Aalto Ahti 01:39:22 01:55:09
Miikkulainen Juha, Valolahti Matti , Vainio Juha, Aalto Merja , Kärnä Sampsa, Miikkulainen Pirkko, Leppänen Anni
51. 135 Ella FIN-16660 Urheiluveneet 1,24 Majestic 24 SK TePS Hinskala Juha 01:40:00 01:54:48
Hinskala Onni, Lindfors Mattias, Heickell Arthur, Heickell Iivari, Heickell Nestori
52. 99 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 01:40:06 01:50:05
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Ykers
53. 101 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 01:40:29 01:48:04
, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku, Pynnönen Jukka
54. 85 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express JäPS Rantala Pekka 01:40:38 01:48:50
Kaukonen Veli-Pekka, Kaukonen Konsta
55. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 01:40:41 01:57:25
Sinivaara Mikko , Kalojärvi Juha , Karjalainen Antti , Leppänen Harri , Liisanantti Harri
56. 121 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Äijänen Jari 01:41:04 01:56:51
, Lassila Roope , Nuutinen Leo, Iitti Pietu, Tyynelä Sami, Tyynelä Take, Suominen Jarkko, Paaso Juha, Hietanen Mikko
57. 124 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 01:41:31 01:52:38 SCP
Laine Petteri, Laine Riikka , Laine Soile , Kettula jari
58. 117 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 01:42:00 01:54:45
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
59. 110 Capella FIN-11602 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV JVS Lahti Juha 01:42:25 01:53:32
Särkijärvi Mika, Salo Olli, Suorlahti Erkki
60. 69 Minna FIN-31 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 01:42:41 01:48:21
Salerto Sami, Taipale Terho, Kanerva Tuomo
61. 88 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 01:43:02 01:51:14
Rellman Johanna, Rellman Roope, Suonperä Teemu, Harju Joonas, Perttala Julianna
62. 114 Aliida 11363 LYS 4 1,17 Jeanneau 33 i SGV TePS Junttila Hannu 01:43:04 01:54:11
Haukilahti Kristiina, Vartiainen Hannu, Haimi Paavo,
63. 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 V LPS Tommola Hannu 01:43:16 01:58:04
Tommola Raija, Snicker Tiia, Saari Miia, Saari Joni
64. 35 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 01:43:37 01:44:22
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
65. 50 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 01:43:50 01:49:30
Niemelä Erja, Niemelä Aleksi
66. 53 Munja Sun Ship II FIN-2744 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SG- JVS Vallius Henry 01:43:52 01:49:32
Kemiläinen Erkki, Kemiläinen Tatu,
67. 113 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 01:44:45 01:58:02
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Tuukka, Sartolahti Hannu
68. 94 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hyvärinen Ville 01:45:06 01:53:54
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hautamäki Jarno
69. 130 Juusiituu 10931 LYS 4 1,19 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 01:45:07 01:57:20
Uoti Pekka, Sorvali Paula , Nurminen Antti, Rajala Risto,
70. 37 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 01:45:42 01:49:21
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
71. 44 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SV JVS Nieminen Jouko 01:46:52 01:52:32
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
72. 60 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 01:47:56 01:53:36
Keskinen Paavo, Oksanen Jarkko
73. 40 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu 01:48:06 01:54:25
Mäkinen Hannu, Mäkinen Terttu, Nisula Ilkka, Nisula Meri , Nisula Aada Nisula, Nisula Verneri
74. 58 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S TePS Nousiainen Osmo 01:48:07 01:53:47
Glans Ismo, Heinonen Hannu
75. 71 Annika FIN-374 H-vene 1,08 H TaPS Turunen Ville 01:50:10 01:55:50
Turunen Ville , Tiilikka Jarmo , Kivinen Jarmo
76. 122 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 01:50:15 02:01:22
Lehtinen Jukka, Ylä-Rakkola Markus, Ylä-Rakkola Veijo
77. 46 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 01:50:19 01:55:59
Partanen Pekka, Partanen Mikko,
78. 68 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene SK JäPS Vilppala Heikki 01:52:48 01:58:28
Laine Marjatta, Karaburcak Deniz
79. 25 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 01:54:03 01:58:23
Lehtonen Arttu, Raami Jani
80. 77 Capella FIN-10220 LYS 3 1,16 Beneteau Oceanis 323 Cilpper SV APS Koskinen Tommi 01:54:40 02:05:13
Rännäli Jorma, Eilu Päivö, Toukkari Jari
81. 52 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 01:54:43 02:00:23
Mattila Pertti, Mattila Olli , Mäkelä Kalle
82. 63 Redtube FIN-228 H-vene 1,08 T52899 SK JVS Honkamäki Olli 01:55:29 02:01:09
Aho Kari, Lehtinen Jani, Aho Sami
83. 43 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 01:55:30 02:01:49
Hannola Esa, Krohn Thomas, Knuuttila Iska, Junela Taina
84. 27 Yagal FIN-1601 LYS 1 1,06 Finn Flyer27 LPS Poikolainen Juho 01:56:51 02:01:11
Jäntti Jaakko , Poikolainen Markus, Eskola Pekka, Forsman Kaarlo
85. 55 FEstivo FIN-8466 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV LPS Jaro Samppa 01:57:58 02:03:38
Jaro Anne, Jaro Tuomas, Simovaara Neea
86. 20 Katimaria FIN-2182 LYS 1 1,02 Avance 24 S- JVS Liukkonen Jouni 01:58:24 01:59:54
Åman Risto, Liukkonen Pia
86. 92 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 01:58:24 02:07:12
Salo Sampo, Mäkelä Esa, Nyberg Kristian
88. 29 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 SG- LPS Kukkonen Janne 01:59:38 02:01:08
Kukkonen Pertti, , Salonen Tommi
89. 78 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 01:59:40 02:09:39
Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Jukka, Yrjölä Mikko
90. 19 Kuikka FIN-1190 LYS 1 1,03 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 02:00:01 02:02:15
Hanna Berger, Mika Oksanen, Jari Saarikoski,
91. 86 Vilana² FIN-10370 LYS 3 1,12 Bavaria 30 cr SGV JVS Kautto Ari 02:01:06 02:09:18
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka-Pekka, Muhonen Tarmo , Kovanen Pauli
92. 95 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 02:02:17 02:12:16
Kivenniemi Antti, Linjama Urpo, Vesamaa Erkki
93. 45 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGV TePS Nuutinen Pekka 02:02:41 02:09:38
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari, Görsoy Gyven
94. 15 Heilikka FIN-3368 Retkiluokka 1,12 NF30 SGV PPP Mäntynen Marko 02:02:43 02:10:55
Mäntynen Ella, Mäntynen Helle, Mäntynen Eric, Slant Yrjö
95. 54 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 02:03:39 02:09:19
Väätäinen Sami, Juuri-Oja Heikki, Castren Jonne
96. 16 Tuulipursi L-3423 Retkiluokka 1,14 Finn 26 LPS Juhola Kristiina 02:05:04 02:14:28
Salo Jari, Hinkkanen Tarja, Turpeinen Jari
97. 38 Henriitta FIN-8324 LYS 2 1,09 Sunwind 311 GV PPPS Wilén Jari 02:07:16 02:13:35
Hartikainen Janne, Oksanen Eero, Korhonen Risto, Oksanen Miki
98. 14 Tango L-2093 Retkiluokka 0,00 Maxi84 SGV TePS Seppälä Kari 02:07:24 --
Vinblad Marko, Kostiainen Olli, Seppälä Helena
99. 56 Paulina FIN-269 Hai 1,03 Hai SK LPS Nikander Pancho 02:07:28 02:09:42
Ikävalko Sara, Hirvelä Timo
100. 34 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 SGF PP-SS Salminen Pasi 02:07:32 02:09:46
Makkonen Janne, Roine Juha
101. 23 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SGF JVS Partanen Veli-Pekka 02:10:20 02:12:34
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika
102. 33 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,03 Finn 26 SV JVS Tuominen Timo 02:10:43 02:12:57
Pakoma Paavo, Pakoma Lauri, Lehtinen Ari
103. 51 Merengue L-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 02:12:07 02:17:47
Markkanen Aatu, Lamminpää Tuomas, Laaksonen Jarkko
104. 97 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Ihatsu Esa 02:13:52 02:22:40
Vilkman Joonas, Kiviluoto Liisa, Sandell Lasse, Tamminen Lasse, Mäkelä Joona, Kiviluoto Tiina
105. 12 Tiikelin Tassu FIN-8410 Retkiluokka 0,00 Sunwind 311 SV PPP Lepistö Harri 02:14:08 --
Pantsu Juha, Ruusuvirta Tero
106. 22 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 02:15:16 02:17:30
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
107. 26 Legenda FE64 LYS 1 0,96 Star SGK LPS Koskinen Veeti 02:16:17 02:13:06
Koskinen Kari, Floor Jerry, Makkula Emil
108. 30 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SVG TePS Lehtinen Jukka 02:16:54 02:19:51
, Vuosalmi Anssi, Hokkanen Minna
109. 98 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 02:17:25 02:26:13
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Koskinen Teemu, Heino Jani, Savolainen Olli
110. 10 Musta Helmi L-8350 Retkiluokka 0,00 MacGregor 26C JäPS Tyllilä Kari 02:19:54 --
Sillanpää Jarkko, Sillanpää Ulpu
111. 28 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SGV LPS Saarinen Kalle 02:22:43 02:21:09
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
112. 36 Easy Living L-2706 LYS 1 1,04 Finn Flyer 27 SGV HVS Sievänen Toni 02:23:28 02:26:25
Isotalo Ville, Sievänen Jukka
113. 32 Aouda FIN-9968 LYS 1 0,99 Microtross S- LPS-DSF Nissi Aimo 02:24:01 02:23:15
Nissi Aapo, Ervast Elias
114. 21 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 02:26:25 02:25:39
Linkopuu Saila , Kirjasniemi Jussi
115. 17 Marietta FIN-262 Retkiluokka 0,00 JVS Ruuth Janne 02:29:08 --
Salonen Antti, Vihemäki Heikki, Mattila Juuso
116. 42 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SV TePS Laukkanen Juha 02:30:49 02:37:08
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas, Pajunen Joonas, Huuhtiainen Niina
117. 11 Miranda FIN-11286 Retkiluokka 0,00 Vita Nova 402 -- VaVe Koskinen Esko 02:47:07 --
Koskinen Jesse, Koskinen Juho
118. 39 Hilu FIN-209 Hai 1,03 Hai SGK- SSP Kuokkanen Eero 02:58:00 03:00:14
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
119. 13 Bambina FIN-11804 Retkiluokka 0,00 Kosteri JVS Järvenpää Hannes 04:49:48 --
Järvenpää Hannes , Keränen Joel, Raatikainen Markus
DNC 81 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu DNC
Reenpää Antti, Nuotio Eero
DNC 31 Iris Felicia FIN C24 LYS 1 0,97 Erikoisluokka C SGKF WSF Antila Johan DNC
Antila Göran