16.10.2019 13:38:45

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 (reitti Päijännepurjehdus)

Lähtö: Padasjoki
Lähtölista
Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari
21 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom
Linkopuu Saila , Kirjasniemi Jussi
32 Aouda FIN-9968 LYS 1 0,99 Microtross S- LPS-DSF Nissi Aimo
Nissi Aapo, Ervast Elias
36 Easy Living L-2706 LYS 1 1,04 Finn Flyer 27 SGV HVS Sievänen Toni
Isotalo Ville, Sievänen Jukka
22 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
29 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 SG- LPS Kukkonen Janne
Kukkonen Pertti, , Salonen Tommi
34 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 SGF PP-SS Salminen Pasi
Makkonen Janne, Roine Juha
20 Katimaria FIN-2182 LYS 1 1,02 Avance 24 S- JVS Liukkonen Jouni
Åman Risto, Liukkonen Pia
19 Kuikka FIN-1190 LYS 1 1,03 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko
Hanna Berger, Mika Oksanen, Jari Saarikoski,
26 Legenda FE64 LYS 1 0,96 Star SGK LPS Koskinen Veeti
Koskinen Kari, Floor Jerry, Makkula Emil
25 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma
Lehtonen Arttu, Raami Jani
37 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
28 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SGV LPS Saarinen Kalle
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
35 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
30 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SVG TePS Lehtinen Jukka
, Vuosalmi Anssi, Hokkanen Minna
23 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SGF JVS Partanen Veli-Pekka
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika
33 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,03 Finn 26 SV JVS Tuominen Timo
Pakoma Paavo, Pakoma Lauri, Lehtinen Ari
27 Yagal FIN-1601 LYS 1 1,06 Finn Flyer27 LPS Poikolainen Juho
Jäntti Jaakko , Poikolainen Markus, Eskola Pekka, Forsman Kaarlo
31 Iris Felicia FIN C24 LYS 1 0,97 Erikoisluokka C SGKF WSF Antila Johan
Antila Göran