18.10.2019 5:27:56

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 23 / 23
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 111 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 05:42:39 06:43:47
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Salmela Salla
2. 118 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 05:35:29 06:48:30
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Nokkanen Reijo, Varmanen Jukka
3. 126 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 05:41:44 06:48:55
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kallioinen Sami , Kovalainen Olli-Pekka, Mkkilä Harri
4. 115 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 05:45:37 06:49:48
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari ,
5. 125 Endeavour FIN-11736 LYS 4 1,27 Bavaria Match 35 SGV JVS Jokinen Arttu 05:20:31 06:49:58
Aavisto Jari , Kasurinen Kalle, Pälvimäki Janne , Väänänen Vesa, Ruosteinen Mixu
6. 128 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 05:34:09 06:50:01
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
7. 112 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 05:37:30 06:53:22
Tast Tuija, Rantanen Jani, Rantanen Tea, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
8. 129 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 05:33:36 06:55:02
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri
9. 110 Capella FIN-11602 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV JVS Lahti Juha 05:55:34 06:56:42
Särkijärvi Mika, Salo Olli, Suorlahti Erkki
10. 132 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 05:35:38 06:59:47
Airola Atte, Airola Leena, Airola Niiles, Airola Leevi, von Bonsdorff Anneli
11. 123 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ICL 30 SGV LPS Selin Jorma 05:31:31 07:00:58
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Viljakainen Simo
12. 117 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 05:51:53 07:02:00
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
13. 114 Aliida 11363 LYS 4 1,17 Jeanneau 33 i SGV TePS Junttila Hannu 06:00:53 07:02:01
Haukilahti Kristiina, Vartiainen Hannu, Haimi Paavo,
14. 116 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 05:31:22 07:03:24
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
15. 120 eXodus FIN-11682 LYS 4 1,26 X-362 SGV LPS Unelius Mikko 05:37:34 07:04:23
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Tuominen Timo, Nordström Harry, Rantalainen Ari
16. 113 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 05:54:44 07:07:45
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Tuukka, Sartolahti Hannu
17. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 05:35:51 07:07:53
Sinivaara Mikko , Kalojärvi Juha , Karjalainen Antti , Leppänen Harri , Liisanantti Harri
18. 124 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 06:07:07 07:08:15 SCP
Laine Petteri, Laine Riikka , Laine Soile , Kettula jari
19. 122 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 06:12:37 07:13:45
Lehtinen Jukka, Ylä-Rakkola Markus, Ylä-Rakkola Veijo
20. 121 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Äijänen Jari 05:47:30 07:14:19
, Lassila Roope , Nuutinen Leo, Iitti Pietu, Tyynelä Sami, Tyynelä Take, Suominen Jarkko, Paaso Juha, Hietanen Mikko
21. 127 EiriKehykset L-2112 LYS 4 1,26 374 ton SGKV JäPS Aalto Ahti 05:51:19 07:18:08
Miikkulainen Juha, Valolahti Matti , Vainio Juha, Aalto Merja , Kärnä Sampsa, Miikkulainen Pirkko, Leppänen Anni
22. 130 Juusiituu 10931 LYS 4 1,19 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 06:24:02 07:31:13
Uoti Pekka, Sorvali Paula , Nurminen Antti, Rajala Risto,
23. 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 V LPS Tommola Hannu 06:19:42 07:41:08
Tommola Raija, Snicker Tiia, Saari Miia, Saari Joni