22.5.2022 3:27:38

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 121 / 121
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 145 Pii FIN-11 Avoin luokka E-Scow 0,0000 1,43 SK V-71 Raita Raimo 05:07:20 --
Juha Nurmela, Ari Myrskyranta
2. 150 Flying By FIN-115 M Avoin luokka Farrier F-31 0,0000 0,00 -- JVS Vanhala Jari 05:15:01 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko
3. 139 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet Flying Tiger 10m 0,0000 1,37 JVS Siik Olli 05:19:38 --
Myöhemmin Ilmoitetaan, Kinos Jukka, Lind Jukka, Luumi Heikki, Hokkanen Ville
4. 125 Endeavour FIN-11736 LYS 4 Bavaria Match 35 0,0000 1,27 SGV JVS Jokinen Arttu 05:20:31 --
Aavisto Jari , Kasurinen Kalle, Pälvimäki Janne , Väänänen Vesa, Ruosteinen Mixu
5. 138 Lyydia FIN-742 Urheiluveneet Melges 24 0,0000 1,27 SF NJK Vilkuna Samppa 05:30:18 --
Borg Manni, Saksela Mika, Wiherheimo Yrjö
6. 116 DynaStar FIN-9983 LYS 4 Dynamic-35 0,0000 1,28 SGV JVS Lilja Ilkka 05:31:22 --
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
7. 123 Descaro FIN-11707 LYS 4 ICL 30 0,0000 1,27 SGV LPS Selin Jorma 05:31:31 --
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Viljakainen Simo
8. 129 RoXina FIN-9699 LYS 4 X-332 0,0000 1,24 SV LPS Kallio Teemu 05:33:36 --
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri
9. 128 Malla FIN-9174 LYS 4 Finngulf 335 0,0000 1,22 SGV JVS Nieminen Pentti 05:34:09 --
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
10. 118 Celavie FIN-8839 LYS 4 Wind 328 0,0000 1,21 SV HeiPS Kanninen Kauko 05:35:29 --
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Nokkanen Reijo, Varmanen Jukka
11. 132 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 X-99 0,0000 1,25 SV TePS von Bonsdorff Henrik 05:35:38 --
Airola Atte, Airola Leena, Airola Niiles, Airola Leevi, von Bonsdorff Anneli
12. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 First 36,7 0,0000 1,28 SGV HVS Lindholm Harri 05:35:51 --
Sinivaara Mikko , Kalojärvi Juha , Karjalainen Antti , Leppänen Harri , Liisanantti Harri
13. 112 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 Finngulf 335 Mod 0,0000 1,22 SGV APS Tast Panu 05:37:30 --
Tast Tuija, Rantanen Jani, Rantanen Tea, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
14. 120 eXodus FIN-11682 LYS 4 X-362 0,0000 1,26 SGV LPS Unelius Mikko 05:37:34 --
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Tuominen Timo, Nordström Harry, Rantalainen Ari
15. 103 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV JVS Hämäläinen Heikki 05:41:27 --
Ahola Kalle, Leppänen Matti, Papp Zoltan
16. 126 Blueship FIN-8782 LYS 4 Finngulf 33 (mod) 0,0000 1,19 SGV JVS Silvonen Markku 05:41:44 --
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kallioinen Sami , Kovalainen Olli-Pekka, Mkkilä Harri
17. 89 Tripla FIN-18844 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,16 SGV APS Kelppe Risto 05:42:33 --
Peippo Paavo , Tuppurainen Toni
18. 111 Accelerando FIN-5591 LYS 4 Still 900 0,0000 1,17 SGV JVS Pöyhönen Markku 05:42:39 --
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Salmela Salla
19. 141 Manta FIN-651 Urheiluveneet Melges 24 0,0000 1,27 SK SSS Mauri Tuominen 05:43:50 --
Salmio Risto, Tuominen Juhani, Mayer Rolf
20. 137 Alice FIN-150 Urheiluveneet Lutra 25 0,0000 1,26 S- SP Juva Ilkka 05:44:27 --
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
21. 79 Heili FIN-3465 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV HeiPS Ojala Petri 05:44:29 --
Ojala Heli, Tervakangas Lauri , , Ylitalo Sauli
22. 115 Squaw II FIN-10356 LYS 4 First 31.7 0,0000 1,18 SV JVS Äystö Juha 05:45:37 --
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari ,
23. 121 Evita FIN-5877 LYS 4 Selection 37 0,0000 1,26 SGV PP-SS Äijänen Jari 05:47:30 --
, Lassila Roope , Nuutinen Leo, Iitti Pietu, Tyynelä Sami, Tyynelä Take, Suominen Jarkko, Paaso Juha, Hietanen Mikko
24. 80 Rico FIN-8084 LYS 3 Sunwind 30 0,0000 1,14 SGV LPS Heiskanen Pertti 05:48:59 --
Hynninen Juha , Kaijanen Sami, Järvinen Janne, Ahava Pasi
25. 102 Elina FIN-10938 LYS 3 Dufour 325 0,0000 1,14 SGV JVS Kiiski Ari 05:49:58 --
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Fröman Pär, Hyytiä Jukka, Hyytiä Olavi
26. 127 EiriKehykset L-2112 LYS 4 374 ton 0,0000 1,26 SGKV JäPS Aalto Ahti 05:51:19 --
Miikkulainen Juha, Valolahti Matti , Vainio Juha, Aalto Merja , Kärnä Sampsa, Miikkulainen Pirkko, Leppänen Anni
27. 117 Sheila FIN-10548 LYS 4 Swan 36 0,0000 1,20 SGV JVS Porkholm Olli 05:51:53 --
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
28. 76 Marenki L-3545 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SV LPS Virtanen Kari 05:52:32 --
Virtanen Kimi, Kivistö Rainer, Orjala Axel, Mattila Minni
29. 91 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 0,0000 1,16 SGV LPS Heikkilä Pasi 05:52:33 --
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Saarela Sami, Särmäkari Erik, Hämäläinen Konsta
30. 113 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 Hanse 341 0,0000 1,21 SV LPS Lahtinen Markku 05:54:44 --
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Tuukka, Sartolahti Hannu
31. 110 Capella FIN-11602 LYS 4 Dehler 34 0,0000 1,17 SGV JVS Lahti Juha 05:55:34 --
Särkijärvi Mika, Salo Olli, Suorlahti Erkki
32. 75 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 Dehler 38C 0,0000 1,16 SGV TePS Hotakainen Kai 05:56:11 --
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Tarkiainen Jussi, Yrjölä Petri
33. 84 Albertiina FIN-2289 LYS 3 Banner 28 Raser 0,0000 1,14 SGK TePS Mäkelä Pertti 05:58:09 --
Mäkelä Eetu, Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Annakaisa
34. 93 ChaoX FIN-9592 LYS 3 X-79 0,0000 1,14 SGK PP-SS Korvenranta Ville 05:58:10 --
Mäkelä Juuso, Nippala Antti, Viljakainen Mikko
35. 114 Aliida 11363 LYS 4 Jeanneau 33 i 0,0000 1,17 SGV TePS Junttila Hannu 06:00:53 --
Haukilahti Kristiina, Vartiainen Hannu, Haimi Paavo,
36. 90 Lyyli FIN-9480 LYS 3 Inferno 26 0,0000 1,13 SG LPS Salo Panu 06:02:02 --
Korhonen Tuomas, Tuomi Riku, Kiilholma Heikki, Uimonen Viiri
37. 41 Karoliina FIN-1693 LYS 2 Hydro 0,0000 1,10 SV HeiPS Ilola Heikki 06:03:59 --
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
38. 96 Shango FIN-8875 LYS 3 X-79 0,0000 1,14 SG JVS Nurmi Heikki 06:04:58 --
Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik, paul henrik
39. 124 Damaris FIN-7009 LYS 4 Dehler 34 0,0000 1,17 SV HeiPS Laine Esko 06:07:07 -- SCP
Laine Petteri, Laine Riikka , Laine Soile , Kettula jari
40. 59 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Koho Mikko 06:07:27 --
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
41. 100 Endeavour FIN-3472 LYS 3 Maestro 31C 0,0000 1,13 SGV LPS Nilsson Jesper 06:07:57 --
Nilsson Heli, Ristkari Yrjö, , Harju Matias, Harju Nina
42. 83 Merisiili FIN-738 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,12 SK APS Lusila Niilo 06:08:16 --
Kuronen Mikael, Huovinen Antti, Rajala Joonas
43. 135 Ella FIN-16660 Urheiluveneet Majestic 24 0,0000 1,24 SK TePS Hinskala Juha 06:08:50 --
Hinskala Onni, Lindfors Mattias, Heickell Arthur, Heickell Iivari, Heickell Nestori
44. 88 Festiente FIN-6943 LYS 3 Beneteau First 305s 0,0000 1,12 SV TaPS Rellman Ismo 06:08:55 --
Rellman Johanna, Rellman Roope, Suonperä Teemu, Harju Joonas, Perttala Julianna
45. 122 Albertina FIN-1 LYS 4 Avance 36 0,0000 1,17 SV TePS Nikkanen Arto 06:12:37 --
Lehtinen Jukka, Ylä-Rakkola Markus, Ylä-Rakkola Veijo
46. 95 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 Avance 33 0,0000 1,15 SGV JVS Rihto Kimmo 06:12:52 --
Kivenniemi Antti, Linjama Urpo, Vesamaa Erkki
47. 82 Nautilus FIN-9430 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,13 -GV LPS Koiranen Risto 06:12:56 --
Alaja Pertti, Pöyry Jorma, Zürsnstein Reinhardt
48. 94 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 Inferno 28 0,0000 1,13 SV LPS Hyvärinen Ville 06:15:36 --
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hautamäki Jarno
49. 99 Tiira FIN-3114 LYS 3 Siesta 32 0,0000 1,15 SGV PP-SS Vavuli Timo 06:15:57 --
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Ykers
50. 101 Vimma FIN-893 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,11 SV APS Pynnönen Olli 06:16:20 --
, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku, Pynnönen Jukka
51. 62 Dextra FIN-890 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TaPS Karjalainen Jussi 06:16:54 --
Lidsle Harri, Lähteenkorva Otto
52. 61 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- LPS Boman Juhani 06:18:29 --
Nuottimäki Seppo , Utter Timo, Salo Juhani
53. 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 Hanse 375 0,0000 1,24 V LPS Tommola Hannu 06:19:42 --
Tommola Raija, Snicker Tiia, Saari Miia, Saari Joni
54. 70 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene H-vene 0,0000 1,08 LPS Salonen Jaakko 06:22:10 --
Hillberg Ismo, Eklund Juha
55. 130 Juusiituu 10931 LYS 4 Finngulf 36 0,0000 1,19 GKVS LPS Sorvali Jukka 06:24:02 --
Uoti Pekka, Sorvali Paula , Nurminen Antti, Rajala Risto,
56. 48 Atsula FIN-12258 Lightning Lightning 0,0000 1,00 S-- JVS Tulomäki Heikki 06:24:06 --
Juntunen Otto, Lindroos Tuomas
57. 67 For Sail FIN-863 H-vene H 0,0000 1,08 SK JVS Karhusaari Vesa 06:24:38 --
Taavitsainen Haikki, myöhemmin ilmoitetaan
58. 64 Lassu FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TTPS Rinne Sakari 06:25:01 --
Viuhkonen Enni, Lipponen Sami,
59. 78 Ensemble L-5901 LYS 3 Artina 33 0,0000 1,15 SGV LPS Yrjölä Esa 06:27:19 --
Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Jukka, Yrjölä Mikko
60. 65 Miguela FIN-744 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Weckström Petteri 06:27:42 --
Kolomainen Lauri, Nieminen Kimmo
61. 66 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- HVS Kaven Jorma 06:27:53 --
Kaven Jouni , Halme Pyry
62. 85 Charapita FIN-968 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,12 JäPS Rantala Pekka 06:28:13 --
Kaukonen Veli-Pekka, Kaukonen Konsta
63. 92 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 H-35 0,0000 1,13 SGV LPS Salo Hannu 06:29:50 --
Salo Sampo, Mäkelä Esa, Nyberg Kristian
64. 69 Minna FIN-31 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Pekkarinen Raino 06:31:10 --
Salerto Sami, Taipale Terho, Kanerva Tuomo
65. 53 Munja Sun Ship II FIN-2744 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SG- JVS Vallius Henry 06:32:31 --
Kemiläinen Erkki, Kemiläinen Tatu,
66. 47 Old Lady FIN-6838 Lightning Lightning 0,0000 1,00 S-- JVS Lehtinen Esko 06:32:34 --
Lehtinen Onni, Lihavainen Tuukka
67. 72 Kajo H-528 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TP Leppänen Mari 06:33:27 --
Hassinen Tarja, Tapanila Anna, Ijäs Maria
68. 37 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,05 SG- HeiPS Santala Juha 06:34:14 --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
69. 49 Lola FIN-12908 Lightning Lightning 0,0000 1,00 JVS Lilja Ilari 06:36:14 --
Södergård Timo, Majori Oskari
69. 60 Viuhu FIN-443 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JäPS Lukkariniemi Jukka 06:36:14 --
Keskinen Paavo, Oksanen Jarkko
71. 35 Toutain FIN-1907 LYS 1 Sonata 7 0,0000 1,01 SGK TePS Kaitila Ilkka 06:38:06 --
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
72. 71 Annika FIN-374 H-vene H 0,0000 1,08 TaPS Turunen Ville 06:38:24 --
Turunen Ville , Tiilikka Jarmo , Kivinen Jarmo
73. 44 Regina FIN-579 LYS 2 Botnia 6 0,0000 1,08 SV JVS Nieminen Jouko 06:39:16 --
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
74. 50 Filia FIN-3290 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV APS Niemelä Pasi 06:40:59 --
Niemelä Erja, Niemelä Aleksi
75. 27 Yagal FIN-1601 LYS 1 Finn Flyer27 0,0000 1,06 LPS Poikolainen Juho 06:41:29 --
Jäntti Jaakko , Poikolainen Markus, Eskola Pekka, Forsman Kaarlo
76. 68 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,08 SK JäPS Vilppala Heikki 06:42:36 --
Laine Marjatta, Karaburcak Deniz
77. 58 Hannibal FIN-64 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S TePS Nousiainen Osmo 06:44:30 --
Glans Ismo, Heinonen Hannu
78. 97 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 C&C 33 (Baltic 33) 0,0000 1,13 SV PP-SS Ihatsu Esa 06:45:05 --
Vilkman Joonas, Kiviluoto Liisa, Sandell Lasse, Tamminen Lasse, Mäkelä Joona, Kiviluoto Tiina
79. 77 Capella FIN-10220 LYS 3 Beneteau Oceanis 323 Cilpper 0,0000 1,16 SV APS Koskinen Tommi 06:45:48 --
Rännäli Jorma, Eilu Päivö, Toukkari Jari
80. 40 Meritte FIN-6063 LYS 2 Sunwind 311 0,0000 1,09 SGV JVS Mäkinen Hannu 06:47:23 --
Mäkinen Hannu, Mäkinen Terttu, Nisula Ilkka, Nisula Meri , Nisula Aada Nisula, Nisula Verneri
81. 25 Mima 2 L-4611 LYS 1 Ohlson 29 0,0000 1,06 SGV JäPS Raami Jorma 06:49:24 --
Lehtonen Arttu, Raami Jani
82. 46 Anni FIN-7518 LYS 2 Maxi Fenix 0,0000 1,08 SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 06:49:41 --
Partanen Pekka, Partanen Mikko,
83. 15 Heilikka FIN-3368 Retkiluokka NF30 0,0000 1,12 SGV PPP Mäntynen Marko 06:52:45 --
Mäntynen Ella, Mäntynen Helle, Mäntynen Eric, Slant Yrjö
84. 19 Kuikka FIN-1190 LYS 1 Helmsman 26 0,0000 1,03 SGV APS Kekkonen Veikko 06:53:41 --
Hanna Berger, Mika Oksanen, Jari Saarikoski,
85. 55 FEstivo FIN-8466 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV LPS Jaro Samppa 06:54:23 --
Jaro Anne, Jaro Tuomas, Simovaara Neea
86. 45 Albatross FIN-1364 LYS 2 Targa 96 0,0000 1,10 SGV TePS Nuutinen Pekka 06:54:58 --
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari, Görsoy Gyven
87. 86 Vilana² FIN-10370 LYS 3 Bavaria 30 cr 0,0000 1,12 SGV JVS Kautto Ari 06:55:02 --
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka-Pekka, Muhonen Tarmo , Kovanen Pauli
88. 52 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV LPS Anttila Juha 06:56:17 --
Mattila Pertti, Mattila Olli , Mäkelä Kalle
89. 98 Ellinora L-8003 LYS 3 Elan 33 0,0000 1,13 SV HKvp Liimatainen Mervi 06:59:18 --
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Koskinen Teemu, Heino Jani, Savolainen Olli
90. 54 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV JVS Niemi Reijo 07:03:40 --
Väätäinen Sami, Juuri-Oja Heikki, Castren Jonne
91. 43 Aquarius L-2135 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SGV LPS Seesvaara Pentti 07:04:05 --
Hannola Esa, Krohn Thomas, Knuuttila Iska, Junela Taina
92. 51 Merengue L-3170 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SGV APS Koponen Jarmo 07:07:55 --
Markkanen Aatu, Lamminpää Tuomas, Laaksonen Jarkko
93. 16 Tuulipursi L-3423 Retkiluokka Finn 26 0,0000 1,14 LPS Juhola Kristiina 07:11:23 --
Salo Jari, Hinkkanen Tarja, Turpeinen Jari
94. 29 Heimari FIN-4033 LYS 1 Avance 245 0,0000 1,02 SG- LPS Kukkonen Janne 07:12:36 --
Kukkonen Pertti, , Salonen Tommi
95. 33 Wanda FIN-1489 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SV JVS Tuominen Timo 07:13:52 --
Pakoma Paavo, Pakoma Lauri, Lehtinen Ari
96. 56 Paulina FIN-269 Hai Hai 0,0000 1,03 SK LPS Nikander Pancho 07:17:31 --
Ikävalko Sara, Hirvelä Timo
97. 23 Uhuru FIN-2724 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,03 SGF JVS Partanen Veli-Pekka 07:20:47 --
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika
98. 87 Onff L-4390 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGV APS Rantala Börje 07:20:54 --
Väänänen Kalevi, Laakkonen Marko, Backman Aki
99. 42 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SV TePS Laukkanen Juha 07:22:52 --
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas, Pajunen Joonas, Huuhtiainen Niina
100. 14 Tango L-2093 Retkiluokka Maxi84 0,0000 0,00 SGV TePS Seppälä Kari 07:24:35 --
Vinblad Marko, Kostiainen Olli, Seppälä Helena
101. 38 Henriitta FIN-8324 LYS 2 Sunwind 311 0,0000 1,09 GV PPPS Wilén Jari 07:25:37 --
Hartikainen Janne, Oksanen Eero, Korhonen Risto, Oksanen Miki
102. 34 Joutsikki ll L-307 LYS 1 Ohlsson 29 0,0000 1,03 SGF PP-SS Salminen Pasi 07:26:40 --
Makkonen Janne, Roine Juha
103. 30 Tuulia L-3275 LYS 1 Finn 26 7/8 0,0000 1,04 SVG TePS Lehtinen Jukka 07:27:10 --
, Vuosalmi Anssi, Hokkanen Minna
104. 22 Fanny FIN-1138 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SGV HVS Porkka Antti 07:29:05 --
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
105. 12 Tiikelin Tassu FIN-8410 Retkiluokka Sunwind 311 0,0000 0,00 SV PPP Lepistö Harri 07:31:19 --
Pantsu Juha, Ruusuvirta Tero
106. 20 Katimaria FIN-2182 LYS 1 Avance 24 0,0000 1,02 S- JVS Liukkonen Jouni 07:33:20 --
Åman Risto, Liukkonen Pia
107. 28 Sininen Mango 155 LYS 1 Helmsman 23 0,0000 0,98 SGV LPS Saarinen Kalle 07:34:38 --
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
108. 26 Legenda FE64 LYS 1 Star 0,0000 0,96 SGK LPS Koskinen Veeti 07:36:17 --
Koskinen Kari, Floor Jerry, Makkula Emil
109. 17 Marietta FIN-262 Retkiluokka 0,0000 0,00 JVS Ruuth Janne 07:37:00 --
Salonen Antti, Vihemäki Heikki, Mattila Juuso
110. 36 Easy Living L-2706 LYS 1 Finn Flyer 27 0,0000 1,04 SGV HVS Sievänen Toni 07:39:04 --
Isotalo Ville, Sievänen Jukka
111. 63 Redtube FIN-228 H-vene T52899 0,0000 1,08 SK JVS Honkamäki Olli 07:42:57 --
Aho Kari, Lehtinen Jani, Aho Sami
112. 10 Musta Helmi L-8350 Retkiluokka MacGregor 26C 0,0000 0,00 JäPS Tyllilä Kari 07:51:16 --
Sillanpää Jarkko, Sillanpää Ulpu
113. 21 Anina FIN-11797 LYS 1 Microtross 0,0000 0,99 SGK LäVe Linkopuu Tom 07:52:45 --
Linkopuu Saila , Kirjasniemi Jussi
114. 32 Aouda FIN-9968 LYS 1 Microtross 0,0000 0,99 S- LPS-DSF Nissi Aimo 07:52:52 --
Nissi Aapo, Ervast Elias
115. 11 Miranda FIN-11286 Retkiluokka Vita Nova 402 0,0000 0,00 -- VaVe Koskinen Esko 08:29:06 --
Koskinen Jesse, Koskinen Juho
116. 39 Hilu FIN-209 Hai Hai 0,0000 1,03 SGK- SSP Kuokkanen Eero 08:45:55 --
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
117. 13 Bambina FIN-11804 Retkiluokka Kosteri 0,0000 0,00 JVS Järvenpää Hannes 10:00:00 --
Järvenpää Hannes , Keränen Joel, Raatikainen Markus
DNF 140 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet Over 33 0,0000 1,47 S- HeiPS Lehtinen Jyri DNF
Lehtinen Harri , Hillberg Petri , Alitalo Tomi , Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Lehtinen Aaro, Hämäläinen Pertti, Ruusunen Teemu , Tuominen Tuukka
DNF 136 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet E-Scow 0,0000 1,45 S- TPS Lumme Ilkka DNF
Nikulainen Jukka, Harka Henri,
DNC 81 Saphira 128 LYS 3 SAFIR 0,0000 1,16 SGK TePS Makkonen Hannu DNC
Reenpää Antti, Nuotio Eero
DNC 31 Iris Felicia FIN C24 LYS 1 Erikoisluokka C 0,0000 0,97 SGKF WSF Antila Johan DNC
Antila Göran