20.10.2019 18:12:43

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 18 / 18
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 35 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 09:53:33 10:00:14
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
2. 37 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 09:48:53 10:21:04
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
3. 19 Kuikka FIN-1190 LYS 1 1,03 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 10:07:08 10:26:49
Hanna Berger, Mika Oksanen, Jari Saarikoski,
4. 27 Yagal FIN-1601 LYS 1 1,06 Finn Flyer27 LPS Poikolainen Juho 09:52:45 10:31:00
Jäntti Jaakko , Poikolainen Markus, Eskola Pekka, Forsman Kaarlo
5. 28 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SGV LPS Saarinen Kalle 10:56:34 10:42:47
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
6. 29 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 SG- LPS Kukkonen Janne 10:34:07 10:47:22
Kukkonen Pertti, , Salonen Tommi
7. 26 Legenda FE64 LYS 1 0,96 Star SGK LPS Koskinen Veeti 11:16:29 10:48:20
Koskinen Kari, Floor Jerry, Makkula Emil
8. 25 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 10:13:06 10:51:21
Lehtonen Arttu, Raami Jani
9. 23 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SGF JVS Partanen Veli-Pekka 10:48:46 11:08:27
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika
10. 34 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 SGF PP-SS Salminen Pasi 10:51:10 11:10:51
Makkonen Janne, Roine Juha
11. 33 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,03 Finn 26 SV JVS Tuominen Timo 10:51:17 11:10:58
Pakoma Paavo, Pakoma Lauri, Lehtinen Ari
12. 22 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 10:55:10 11:14:51
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
13. 20 Katimaria FIN-2182 LYS 1 1,02 Avance 24 S- JVS Liukkonen Jouni 11:01:41 11:14:56
Åman Risto, Liukkonen Pia
14. 30 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SVG TePS Lehtinen Jukka 10:51:20 11:17:19
, Vuosalmi Anssi, Hokkanen Minna
15. 21 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 11:39:58 11:33:08
Linkopuu Saila , Kirjasniemi Jussi
16. 32 Aouda FIN-9968 LYS 1 0,99 Microtross S- LPS-DSF Nissi Aimo 11:41:27 11:34:37
Nissi Aapo, Ervast Elias
17. 36 Easy Living L-2706 LYS 1 1,04 Finn Flyer 27 SGV HVS Sievänen Toni 11:34:43 12:00:42
Isotalo Ville, Sievänen Jukka
DNC 31 Iris Felicia FIN C24 LYS 1 0,97 Erikoisluokka C SGKF WSF Antila Johan DNC
Antila Göran