20.10.2019 18:12:09

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 29 / 29
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 103 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 08:34:55 09:57:54
Ahola Kalle, Leppänen Matti, Papp Zoltan
2. 102 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 08:39:08 10:02:07
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Fröman Pär, Hyytiä Jukka, Hyytiä Olavi
3. 80 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 08:39:58 10:02:57
Hynninen Juha , Kaijanen Sami, Järvinen Janne, Ahava Pasi
4. 79 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 08:44:52 10:07:51
Ojala Heli, Tervakangas Lauri , , Ylitalo Sauli
5. 89 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 08:35:19 10:08:31
Peippo Paavo , Tuppurainen Toni
6. 76 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 08:50:04 10:13:03
Virtanen Kimi, Kivistö Rainer, Orjala Axel, Mattila Minni
7. 75 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,16 Dehler 38C SGV TePS Hotakainen Kai 08:40:07 10:13:19
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Tarkiainen Jussi, Yrjölä Petri
8. 87 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 08:56:49 10:14:33
Väänänen Kalevi, Laakkonen Marko, Backman Aki
9. 84 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK TePS Mäkelä Pertti 08:56:42 10:19:41
Mäkelä Eetu, Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Annakaisa
10. 91 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 08:47:49 10:21:01
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Saarela Sami, Särmäkari Erik, Hämäläinen Konsta
11. 93 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Korvenranta Ville 08:59:43 10:22:42
Mäkelä Juuso, Nippala Antti, Viljakainen Mikko
12. 96 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Nurmi Heikki 09:01:12 10:24:11
Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik, paul henrik
13. 90 Lyyli FIN-9480 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG LPS Salo Panu 09:06:35 10:24:19
Korhonen Tuomas, Tuomi Riku, Kiilholma Heikki, Uimonen Viiri
14. 88 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 09:12:23 10:24:47
Rellman Johanna, Rellman Roope, Suonperä Teemu, Harju Joonas, Perttala Julianna
15. 101 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 09:21:08 10:28:06
, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku, Pynnönen Jukka
16. 83 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 09:17:50 10:30:14
Kuronen Mikael, Huovinen Antti, Rajala Joonas
17. 100 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 09:16:03 10:33:47
Nilsson Heli, Ristkari Yrjö, , Harju Matias, Harju Nina
18. 95 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 09:06:59 10:35:07
Kivenniemi Antti, Linjama Urpo, Vesamaa Erkki
19. 94 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hyvärinen Ville 09:21:49 10:39:33
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hautamäki Jarno
20. 82 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 09:24:44 10:42:28
Alaja Pertti, Pöyry Jorma, Zürsnstein Reinhardt
21. 99 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 09:25:17 10:53:25
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Ykers
22. 85 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express JäPS Rantala Pekka 09:48:58 11:01:22
Kaukonen Veli-Pekka, Kaukonen Konsta
23. 92 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 09:49:00 11:06:44
Salo Sampo, Mäkelä Esa, Nyberg Kristian
24. 78 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 09:39:11 11:07:19
Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Jukka, Yrjölä Mikko
25. 97 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Ihatsu Esa 09:56:34 11:14:18
Vilkman Joonas, Kiviluoto Liisa, Sandell Lasse, Tamminen Lasse, Mäkelä Joona, Kiviluoto Tiina
26. 77 Capella FIN-10220 LYS 3 1,16 Beneteau Oceanis 323 Cilpper SV APS Koskinen Tommi 10:08:05 11:41:17
Rännäli Jorma, Eilu Päivö, Toukkari Jari
27. 98 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 10:27:48 11:45:32
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Koskinen Teemu, Heino Jani, Savolainen Olli
28. 86 Vilana² FIN-10370 LYS 3 1,12 Bavaria 30 cr SGV JVS Kautto Ari 10:35:12 11:47:36
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka-Pekka, Muhonen Tarmo , Kovanen Pauli
DNC 81 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu DNC
Reenpää Antti, Nuotio Eero