16.7.2019 14:08:44

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 23 / 23
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 111 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 08:36:38 10:14:49
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Salmela Salla
2. 118 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 08:18:10 10:15:27
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Nokkanen Reijo, Varmanen Jukka
3. 128 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 08:15:53 10:17:44
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
4. 126 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 08:31:23 10:19:17
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kallioinen Sami , Kovalainen Olli-Pekka, Mkkilä Harri
5. 115 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 08:37:21 10:20:26
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari ,
6. 112 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 08:18:37 10:20:28
Tast Tuija, Rantanen Jani, Rantanen Tea, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
7. 129 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 08:15:43 10:26:30
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri
8. 125 Endeavour FIN-11736 LYS 4 1,27 Bavaria Match 35 SGV JVS Jokinen Arttu 08:02:51 10:26:31
Aavisto Jari , Kasurinen Kalle, Pälvimäki Janne , Väänänen Vesa, Ruosteinen Mixu
9. 110 Capella FIN-11602 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV JVS Lahti Juha 08:50:10 10:28:21
Särkijärvi Mika, Salo Olli, Suorlahti Erkki
10. 132 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 08:21:12 10:36:21
Airola Atte, Airola Leena, Airola Niiles, Airola Leevi, von Bonsdorff Anneli
11. 120 eXodus FIN-11682 LYS 4 1,26 X-362 SGV LPS Unelius Mikko 08:19:40 10:39:06
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Tuominen Timo, Nordström Harry, Rantalainen Ari
12. 123 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ICL 30 SGV LPS Selin Jorma 08:16:12 10:39:52
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Viljakainen Simo
13. 114 Aliida 11363 LYS 4 1,17 Jeanneau 33 i SGV TePS Junttila Hannu 09:02:08 10:40:19
Haukilahti Kristiina, Vartiainen Hannu, Haimi Paavo,
14. 117 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 08:47:59 10:40:36
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
15. 124 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 09:03:32 10:41:43 SCP
Laine Petteri, Laine Riikka , Laine Soile , Kettula jari
16. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 08:17:17 10:45:06
Sinivaara Mikko , Kalojärvi Juha , Karjalainen Antti , Leppänen Harri , Liisanantti Harri
17. 113 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 08:50:24 10:47:41
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Tuukka, Sartolahti Hannu
18. 116 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 08:26:11 10:54:00
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
19. 121 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Äijänen Jari 08:35:08 10:54:34
, Lassila Roope , Nuutinen Leo, Iitti Pietu, Tyynelä Sami, Tyynelä Take, Suominen Jarkko, Paaso Juha, Hietanen Mikko
20. 122 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 09:28:03 11:06:14
Lehtinen Jukka, Ylä-Rakkola Markus, Ylä-Rakkola Veijo
21. 127 EiriKehykset L-2112 LYS 4 1,26 374 ton SGKV JäPS Aalto Ahti 08:48:15 11:07:41
Miikkulainen Juha, Valolahti Matti , Vainio Juha, Aalto Merja , Kärnä Sampsa, Miikkulainen Pirkko, Leppänen Anni
22. 130 Juusiituu 10931 LYS 4 1,19 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 09:47:37 11:35:31
Uoti Pekka, Sorvali Paula , Nurminen Antti, Rajala Risto,
23. 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 V LPS Tommola Hannu 09:42:58 11:53:45
Tommola Raija, Snicker Tiia, Saari Miia, Saari Joni