12.11.2019 17:33:20

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 121 / 121
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 145 Pii FIN-11 Avoin luokka 1,43 E-Scow SK V-71 Raita Raimo 07:46:08 11:09:20
Juha Nurmela, Ari Myrskyranta
2. 150 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 0,00 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 07:47:09 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko
3. 139 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10m JVS Siik Olli 07:51:30 10:54:00
Myöhemmin Ilmoitetaan, Kinos Jukka, Lind Jukka, Luumi Heikki, Hokkanen Ville
4. 138 Lyydia FIN-742 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 SF NJK Vilkuna Samppa 07:57:22 10:21:02
Borg Manni, Saksela Mika, Wiherheimo Yrjö
5. 125 Endeavour FIN-11736 LYS 4 1,27 Bavaria Match 35 SGV JVS Jokinen Arttu 08:02:51 10:26:31
Aavisto Jari , Kasurinen Kalle, Pälvimäki Janne , Väänänen Vesa, Ruosteinen Mixu
6. 129 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 08:15:43 10:26:30
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri
7. 128 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 08:15:53 10:17:44
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
8. 123 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ICL 30 SGV LPS Selin Jorma 08:16:12 10:39:52
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Viljakainen Simo
9. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 08:17:17 10:45:06
Sinivaara Mikko , Kalojärvi Juha , Karjalainen Antti , Leppänen Harri , Liisanantti Harri
10. 118 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 08:18:10 10:15:27
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Nokkanen Reijo, Varmanen Jukka
11. 112 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 08:18:37 10:20:28
Tast Tuija, Rantanen Jani, Rantanen Tea, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
12. 120 eXodus FIN-11682 LYS 4 1,26 X-362 SGV LPS Unelius Mikko 08:19:40 10:39:06
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Tuominen Timo, Nordström Harry, Rantalainen Ari
13. 132 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 08:21:12 10:36:21
Airola Atte, Airola Leena, Airola Niiles, Airola Leevi, von Bonsdorff Anneli
14. 116 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 08:26:11 10:54:00
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
15. 126 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 08:31:23 10:19:17
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kallioinen Sami , Kovalainen Olli-Pekka, Mkkilä Harri
16. 103 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 08:34:55 09:57:54
Ahola Kalle, Leppänen Matti, Papp Zoltan
17. 121 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Äijänen Jari 08:35:08 10:54:34
, Lassila Roope , Nuutinen Leo, Iitti Pietu, Tyynelä Sami, Tyynelä Take, Suominen Jarkko, Paaso Juha, Hietanen Mikko
18. 89 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 08:35:19 10:08:31
Peippo Paavo , Tuppurainen Toni
19. 111 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 08:36:38 10:14:49
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Salmela Salla
20. 115 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 08:37:21 10:20:26
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari ,
21. 137 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 08:38:10 10:57:36
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
22. 102 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 08:39:08 10:02:07
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Fröman Pär, Hyytiä Jukka, Hyytiä Olavi
23. 80 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 08:39:58 10:02:57
Hynninen Juha , Kaijanen Sami, Järvinen Janne, Ahava Pasi
24. 75 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,16 Dehler 38C SGV TePS Hotakainen Kai 08:40:07 10:13:19
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Tarkiainen Jussi, Yrjölä Petri
25. 141 Manta FIN-651 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 SK SSS Mauri Tuominen 08:40:59 11:04:39
Salmio Risto, Tuominen Juhani, Mayer Rolf
26. 79 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 08:44:52 10:07:51
Ojala Heli, Tervakangas Lauri , , Ylitalo Sauli
27. 91 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 08:47:49 10:21:01
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Saarela Sami, Särmäkari Erik, Hämäläinen Konsta
28. 117 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 08:47:59 10:40:36
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
29. 127 EiriKehykset L-2112 LYS 4 1,26 374 ton SGKV JäPS Aalto Ahti 08:48:15 11:07:41
Miikkulainen Juha, Valolahti Matti , Vainio Juha, Aalto Merja , Kärnä Sampsa, Miikkulainen Pirkko, Leppänen Anni
30. 76 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 08:50:04 10:13:03
Virtanen Kimi, Kivistö Rainer, Orjala Axel, Mattila Minni
31. 110 Capella FIN-11602 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV JVS Lahti Juha 08:50:10 10:28:21
Särkijärvi Mika, Salo Olli, Suorlahti Erkki
32. 113 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 08:50:24 10:47:41
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Tuukka, Sartolahti Hannu
33. 84 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK TePS Mäkelä Pertti 08:56:42 10:19:41
Mäkelä Eetu, Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Annakaisa
34. 87 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 08:56:49 10:14:33
Väänänen Kalevi, Laakkonen Marko, Backman Aki
35. 93 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Korvenranta Ville 08:59:43 10:22:42
Mäkelä Juuso, Nippala Antti, Viljakainen Mikko
36. 96 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Nurmi Heikki 09:01:12 10:24:11
Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik, paul henrik
37. 114 Aliida 11363 LYS 4 1,17 Jeanneau 33 i SGV TePS Junttila Hannu 09:02:08 10:40:19
Haukilahti Kristiina, Vartiainen Hannu, Haimi Paavo,
38. 124 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 09:03:32 10:41:43 SCP
Laine Petteri, Laine Riikka , Laine Soile , Kettula jari
39. 90 Lyyli FIN-9480 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG LPS Salo Panu 09:06:35 10:24:19
Korhonen Tuomas, Tuomi Riku, Kiilholma Heikki, Uimonen Viiri
40. 95 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 09:06:59 10:35:07
Kivenniemi Antti, Linjama Urpo, Vesamaa Erkki
41. 41 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 09:09:51 10:11:17
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
42. 59 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 09:10:25 10:00:28
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
43. 88 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 09:12:23 10:24:47
Rellman Johanna, Rellman Roope, Suonperä Teemu, Harju Joonas, Perttala Julianna
44. 100 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 09:16:03 10:33:47
Nilsson Heli, Ristkari Yrjö, , Harju Matias, Harju Nina
45. 83 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 09:17:50 10:30:14
Kuronen Mikael, Huovinen Antti, Rajala Joonas
46. 62 Dextra FIN-890 H-vene 1,08 H-vene TaPS Karjalainen Jussi 09:17:59 10:08:02
Lidsle Harri, Lähteenkorva Otto
47. 61 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 09:18:07 10:08:10
Nuottimäki Seppo , Utter Timo, Salo Juhani
48. 101 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 09:21:08 10:28:06
, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku, Pynnönen Jukka
49. 70 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene 1,08 H-vene LPS Salonen Jaakko 09:21:22 10:11:25
Hillberg Ismo, Eklund Juha
50. 94 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hyvärinen Ville 09:21:49 10:39:33
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hautamäki Jarno
51. 82 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 09:24:44 10:42:28
Alaja Pertti, Pöyry Jorma, Zürsnstein Reinhardt
52. 99 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 09:25:17 10:53:25
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Ykers
53. 122 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 09:28:03 11:06:14
Lehtinen Jukka, Ylä-Rakkola Markus, Ylä-Rakkola Veijo
54. 67 For Sail FIN-863 H-vene 1,08 H SK JVS Karhusaari Vesa 09:28:23 10:18:26
Taavitsainen Haikki, myöhemmin ilmoitetaan
55. 64 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene TTPS Rinne Sakari 09:28:46 10:18:49
Viuhkonen Enni, Lipponen Sami,
56. 48 Atsula FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Tulomäki Heikki 09:31:32 09:31:32
Juntunen Otto, Lindroos Tuomas
57. 66 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- HVS Kaven Jorma 09:33:53 10:23:56
Kaven Jouni , Halme Pyry
58. 65 Miguela FIN-744 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 09:34:04 10:24:07
Kolomainen Lauri, Nieminen Kimmo
59. 78 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 09:39:11 11:07:19
Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Jukka, Yrjölä Mikko
60. 69 Minna FIN-31 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 09:40:12 10:30:15
Salerto Sami, Taipale Terho, Kanerva Tuomo
61. 53 Munja Sun Ship II FIN-2744 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SG- JVS Vallius Henry 09:40:39 10:30:42
Kemiläinen Erkki, Kemiläinen Tatu,
62. 47 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Lehtinen Esko 09:42:05 09:42:05
Lehtinen Onni, Lihavainen Tuukka
63. 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 V LPS Tommola Hannu 09:42:58 11:53:45
Tommola Raija, Snicker Tiia, Saari Miia, Saari Joni
64. 130 Juusiituu 10931 LYS 4 1,19 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 09:47:37 11:35:31
Uoti Pekka, Sorvali Paula , Nurminen Antti, Rajala Risto,
65. 37 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 09:48:53 10:21:04
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
66. 85 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express JäPS Rantala Pekka 09:48:58 11:01:22
Kaukonen Veli-Pekka, Kaukonen Konsta
67. 92 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 09:49:00 11:06:44
Salo Sampo, Mäkelä Esa, Nyberg Kristian
68. 50 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 09:49:45 10:39:48
Niemelä Erja, Niemelä Aleksi
69. 72 Kajo H-528 H-vene 1,08 H-vene TP Leppänen Mari 09:51:14 10:41:17
Hassinen Tarja, Tapanila Anna, Ijäs Maria
70. 46 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 09:51:31 10:41:34
Partanen Pekka, Partanen Mikko,
71. 40 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu 09:51:56 10:47:44
Mäkinen Hannu, Mäkinen Terttu, Nisula Ilkka, Nisula Meri , Nisula Aada Nisula, Nisula Verneri
72. 27 Yagal FIN-1601 LYS 1 1,06 Finn Flyer27 LPS Poikolainen Juho 09:52:45 10:31:00
Jäntti Jaakko , Poikolainen Markus, Eskola Pekka, Forsman Kaarlo
73. 44 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SV JVS Nieminen Jouko 09:53:14 10:43:17
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
74. 35 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 09:53:33 10:00:14
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
75. 71 Annika FIN-374 H-vene 1,08 H TaPS Turunen Ville 09:53:56 10:43:59
Turunen Ville , Tiilikka Jarmo , Kivinen Jarmo
76. 97 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Ihatsu Esa 09:56:34 11:14:18
Vilkman Joonas, Kiviluoto Liisa, Sandell Lasse, Tamminen Lasse, Mäkelä Joona, Kiviluoto Tiina
77. 60 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 10:00:42 10:50:45
Keskinen Paavo, Oksanen Jarkko
78. 45 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGV TePS Nuutinen Pekka 10:01:14 11:02:40
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari, Görsoy Gyven
79. 55 FEstivo FIN-8466 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV LPS Jaro Samppa 10:03:23 10:53:26
Jaro Anne, Jaro Tuomas, Simovaara Neea
80. 52 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 10:04:16 10:54:19
Mattila Pertti, Mattila Olli , Mäkelä Kalle
81. 19 Kuikka FIN-1190 LYS 1 1,03 Helmsman 26 SGV APS Kekkonen Veikko 10:07:08 10:26:49
Hanna Berger, Mika Oksanen, Jari Saarikoski,
82. 15 Heilikka FIN-3368 Retkiluokka 1,12 NF30 SGV PPP Mäntynen Marko 10:07:19 11:19:43
Mäntynen Ella, Mäntynen Helle, Mäntynen Eric, Slant Yrjö
83. 77 Capella FIN-10220 LYS 3 1,16 Beneteau Oceanis 323 Cilpper SV APS Koskinen Tommi 10:08:05 11:41:17
Rännäli Jorma, Eilu Päivö, Toukkari Jari
84. 25 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 10:13:06 10:51:21
Lehtonen Arttu, Raami Jani
85. 49 Lola FIN-12908 Lightning 1,00 Lightning JVS Lilja Ilari 10:15:27 10:15:27
Södergård Timo, Majori Oskari
86. 58 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S TePS Nousiainen Osmo 10:15:50 11:05:53
Glans Ismo, Heinonen Hannu
87. 54 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 10:16:05 11:06:08
Väätäinen Sami, Juuri-Oja Heikki, Castren Jonne
88. 68 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene SK JäPS Vilppala Heikki 10:21:43 11:11:46
Laine Marjatta, Karaburcak Deniz
89. 98 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 10:27:48 11:45:32
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Koskinen Teemu, Heino Jani, Savolainen Olli
90. 51 Merengue L-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 10:33:59 11:24:02
Markkanen Aatu, Lamminpää Tuomas, Laaksonen Jarkko
91. 29 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 SG- LPS Kukkonen Janne 10:34:07 10:47:22
Kukkonen Pertti, , Salonen Tommi
92. 86 Vilana² FIN-10370 LYS 3 1,12 Bavaria 30 cr SGV JVS Kautto Ari 10:35:12 11:47:36
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka-Pekka, Muhonen Tarmo , Kovanen Pauli
93. 56 Paulina FIN-269 Hai 1,03 Hai SK LPS Nikander Pancho 10:35:17 10:54:58
Ikävalko Sara, Hirvelä Timo
94. 16 Tuulipursi L-3423 Retkiluokka 1,14 Finn 26 LPS Juhola Kristiina 10:44:33 12:07:32
Salo Jari, Hinkkanen Tarja, Turpeinen Jari
95. 42 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SV TePS Laukkanen Juha 10:48:14 11:44:02
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas, Pajunen Joonas, Huuhtiainen Niina
96. 23 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SGF JVS Partanen Veli-Pekka 10:48:46 11:08:27
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika
97. 38 Henriitta FIN-8324 LYS 2 1,09 Sunwind 311 GV PPPS Wilén Jari 10:50:09 11:45:57
Hartikainen Janne, Oksanen Eero, Korhonen Risto, Oksanen Miki
98. 34 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 SGF PP-SS Salminen Pasi 10:51:10 11:10:51
Makkonen Janne, Roine Juha
99. 33 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,03 Finn 26 SV JVS Tuominen Timo 10:51:17 11:10:58
Pakoma Paavo, Pakoma Lauri, Lehtinen Ari
100. 30 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SVG TePS Lehtinen Jukka 10:51:20 11:17:19
, Vuosalmi Anssi, Hokkanen Minna
101. 22 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 10:55:10 11:14:51
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
102. 28 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SGV LPS Saarinen Kalle 10:56:34 10:42:47
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
103. 14 Tango L-2093 Retkiluokka 0,00 Maxi84 SGV TePS Seppälä Kari 11:01:04 --
Vinblad Marko, Kostiainen Olli, Seppälä Helena
104. 43 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 11:01:26 11:57:14
Hannola Esa, Krohn Thomas, Knuuttila Iska, Junela Taina
105. 20 Katimaria FIN-2182 LYS 1 1,02 Avance 24 S- JVS Liukkonen Jouni 11:01:41 11:14:56
Åman Risto, Liukkonen Pia
106. 12 Tiikelin Tassu FIN-8410 Retkiluokka 0,00 Sunwind 311 SV PPP Lepistö Harri 11:14:10 --
Pantsu Juha, Ruusuvirta Tero
107. 26 Legenda FE64 LYS 1 0,96 Star SGK LPS Koskinen Veeti 11:16:29 10:48:20
Koskinen Kari, Floor Jerry, Makkula Emil
108. 36 Easy Living L-2706 LYS 1 1,04 Finn Flyer 27 SGV HVS Sievänen Toni 11:34:43 12:00:42
Isotalo Ville, Sievänen Jukka
109. 10 Musta Helmi L-8350 Retkiluokka 0,00 MacGregor 26C JäPS Tyllilä Kari 11:39:05 --
Sillanpää Jarkko, Sillanpää Ulpu
110. 21 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 11:39:58 11:33:08
Linkopuu Saila , Kirjasniemi Jussi
111. 32 Aouda FIN-9968 LYS 1 0,99 Microtross S- LPS-DSF Nissi Aimo 11:41:27 11:34:37
Nissi Aapo, Ervast Elias
112. 17 Marietta FIN-262 Retkiluokka 0,00 JVS Ruuth Janne 11:45:03 --
Salonen Antti, Vihemäki Heikki, Mattila Juuso
113. 63 Redtube FIN-228 H-vene 1,08 T52899 SK JVS Honkamäki Olli 12:12:25 13:02:28
Aho Kari, Lehtinen Jani, Aho Sami
114. 11 Miranda FIN-11286 Retkiluokka 0,00 Vita Nova 402 -- VaVe Koskinen Esko 12:16:14 --
Koskinen Jesse, Koskinen Juho
115. 39 Hilu FIN-209 Hai 1,03 Hai SGK- SSP Kuokkanen Eero 13:09:35 13:29:16
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
116. 13 Bambina FIN-11804 Retkiluokka 0,00 Kosteri JVS Järvenpää Hannes 14:34:30 --
Järvenpää Hannes , Keränen Joel, Raatikainen Markus
DNF 140 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri DNF
Lehtinen Harri , Hillberg Petri , Alitalo Tomi , Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Lehtinen Aaro, Hämäläinen Pertti, Ruusunen Teemu , Tuominen Tuukka
DNF 135 Ella FIN-16660 Urheiluveneet 1,24 Majestic 24 SK TePS Hinskala Juha DNF
Hinskala Onni, Lindfors Mattias, Heickell Arthur, Heickell Iivari, Heickell Nestori
DNF 136 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka DNF
Nikulainen Jukka, Harka Henri,
DNC 81 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu DNC
Reenpää Antti, Nuotio Eero
DNC 31 Iris Felicia FIN C24 LYS 1 0,97 Erikoisluokka C SGKF WSF Antila Johan DNC
Antila Göran