21.5.2022 8:40:17

Viralliset tulokset, LYS-aika, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Jyväskylä
Tulokset 108 / 108
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi LYS SGV Seura Kippari Purj.aika Lys-aika
1. 103 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 1,14 SGV JVS Hämäläinen Heikki 10:24:36 12:04:49
Ahola Kalle, Leppänen Matti, Papp Zoltan
2. 35 Toutain FIN-1907 LYS 1 Sonata 7 1,01 SGK TePS Kaitila Ilkka 11:56:53 12:04:58
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
3. 59 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 1,08 S- JVS Koho Mikko 11:07:17 12:07:44
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
4. 79 Heili FIN-3465 LYS 3 Inferno 29 1,14 SGV HeiPS Ojala Petri 10:33:36 12:13:49
Ojala Heli, Tervakangas Lauri , , Ylitalo Sauli
5. 41 Karoliina FIN-1693 LYS 2 Hydro 1,10 SV HeiPS Ilola Heikki 11:00:53 12:15:04
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
6. 102 Elina FIN-10938 LYS 3 Dufour 325 1,14 SGV JVS Kiiski Ari 10:35:12 12:15:25
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Fröman Pär, Hyytiä Jukka, Hyytiä Olavi
7. 80 Rico FIN-8084 LYS 3 Sunwind 30 1,14 SGV LPS Heiskanen Pertti 10:35:37 12:15:50
Hynninen Juha , Kaijanen Sami, Järvinen Janne, Ahava Pasi
8. 70 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene H-vene 1,08 LPS Salonen Jaakko 11:17:23 12:17:50
Hillberg Ismo, Eklund Juha
9. 89 Tripla FIN-18844 LYS 3 Millenium 311 1,16 SGV APS Kelppe Risto 10:26:30 12:19:03
Peippo Paavo , Tuppurainen Toni
10. 61 Muru FIN-899 H-vene H-vene 1,08 S-- LPS Boman Juhani 11:18:57 12:19:24
Nuottimäki Seppo , Utter Timo, Salo Juhani
11. 62 Dextra FIN-890 H-vene H-vene 1,08 TaPS Karjalainen Jussi 11:20:03 12:20:30
Lidsle Harri, Lähteenkorva Otto
12. 75 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 Dehler 38C 1,16 SGV TePS Hotakainen Kai 10:31:12 12:23:45
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Tarkiainen Jussi, Yrjölä Petri
13. 138 Lyydia FIN-742 Urheiluveneet Melges 24 1,27 SF NJK Vilkuna Samppa 09:32:20 12:25:49
Borg Manni, Saksela Mika, Wiherheimo Yrjö
14. 87 Onff L-4390 LYS 3 H-323 1,13 SGV APS Rantala Börje 10:52:48 12:26:41
Väänänen Kalevi, Laakkonen Marko, Backman Aki
15. 76 Marenki L-3545 LYS 3 Inferno 29 1,14 SV LPS Virtanen Kari 10:47:32 12:27:45
Virtanen Kimi, Kivistö Rainer, Orjala Axel, Mattila Minni
16. 118 Celavie FIN-8839 LYS 4 Wind 328 1,21 SV HeiPS Kanninen Kauko 10:06:21 12:27:58
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Nokkanen Reijo, Varmanen Jukka
17. 64 Lassu FIN-847 H-vene H-vene 1,08 TTPS Rinne Sakari 11:28:27 12:28:54
Viuhkonen Enni, Lipponen Sami,
18. 111 Accelerando FIN-5591 LYS 4 Still 900 1,17 SGV JVS Pöyhönen Markku 10:31:14 12:29:48
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Salmela Salla
19. 67 For Sail FIN-863 H-vene H 1,08 SK JVS Karhusaari Vesa 11:29:43 12:30:10
Taavitsainen Haikki, myöhemmin ilmoitetaan
20. 91 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 1,16 SGV LPS Heikkilä Pasi 10:38:16 12:30:49
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Saarela Sami, Särmäkari Erik, Hämäläinen Konsta
21. 128 Malla FIN-9174 LYS 4 Finngulf 335 1,22 SGV JVS Nieminen Pentti 10:03:53 12:31:02
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri
22. 84 Albertiina FIN-2289 LYS 3 Banner 28 Raser 1,14 SGK TePS Mäkelä Pertti 10:53:16 12:33:29
Mäkelä Eetu, Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Annakaisa
23. 19 Kuikka FIN-1190 LYS 1 Helmsman 26 1,03 SGV APS Kekkonen Veikko 12:11:00 12:34:46
Hanna Berger, Mika Oksanen, Jari Saarikoski,
24. 37 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 Finnflyer 27 1,05 SG- HeiPS Santala Juha 11:56:21 12:35:12
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
25. 126 Blueship FIN-8782 LYS 4 Finngulf 33 (mod) 1,19 SGV JVS Silvonen Markku 10:25:01 12:35:18
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kallioinen Sami , Kovalainen Olli-Pekka, Mkkilä Harri
26. 112 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 Finngulf 335 Mod 1,22 SGV APS Tast Panu 10:09:08 12:36:17
Tast Tuija, Rantanen Jani, Rantanen Tea, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
27. 96 Shango FIN-8875 LYS 3 X-79 1,14 SG JVS Nurmi Heikki 10:56:46 12:36:59
Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik, paul henrik
28. 93 ChaoX FIN-9592 LYS 3 X-79 1,14 SGK PP-SS Korvenranta Ville 10:58:20 12:38:33
Mäkelä Juuso, Nippala Antti, Viljakainen Mikko
29. 129 RoXina FIN-9699 LYS 4 X-332 1,24 SV LPS Kallio Teemu 10:02:10 12:40:06
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami , Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri
30. 66 Jias FIN-563 H-vene H-vene 1,08 S- HVS Kaven Jorma 11:39:46 12:40:13
Kaven Jouni , Halme Pyry
31. 65 Miguela FIN-744 H-vene H-vene 1,08 S- JVS Weckström Petteri 11:41:24 12:41:51
Kolomainen Lauri, Nieminen Kimmo
32. 27 Yagal FIN-1601 LYS 1 Finn Flyer27 1,06 LPS Poikolainen Juho 11:55:52 12:42:03
Jäntti Jaakko , Poikolainen Markus, Eskola Pekka, Forsman Kaarlo
33. 101 Vimma FIN-893 LYS 3 Albin Express 1,11 SV APS Pynnönen Olli 11:22:50 12:43:42
, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku, Pynnönen Jukka
34. 125 Endeavour FIN-11736 LYS 4 Bavaria Match 35 1,27 SGV JVS Jokinen Arttu 09:50:14 12:43:43
Aavisto Jari , Kasurinen Kalle, Pälvimäki Janne , Väänänen Vesa, Ruosteinen Mixu
35. 115 Squaw II FIN-10356 LYS 4 First 31.7 1,18 SV JVS Äystö Juha 10:40:08 12:44:36
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari ,
36. 88 Festiente FIN-6943 LYS 3 Beneteau First 305s 1,12 SV TaPS Rellman Ismo 11:18:10 12:45:36
Rellman Johanna, Rellman Roope, Suonperä Teemu, Harju Joonas, Perttala Julianna
37. 90 Lyyli FIN-9480 LYS 3 Inferno 26 1,13 SG LPS Salo Panu 11:12:03 12:45:56
Korhonen Tuomas, Tuomi Riku, Kiilholma Heikki, Uimonen Viiri
38. 28 Sininen Mango 155 LYS 1 Helmsman 23 0,98 SGV LPS Saarinen Kalle 13:07:58 12:51:19
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
39. 95 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 Avance 33 1,15 SGV JVS Rihto Kimmo 11:06:25 12:52:51
Kivenniemi Antti, Linjama Urpo, Vesamaa Erkki
40. 50 Filia FIN-3290 Finn Express 83 Finn Express 83 1,08 SV APS Niemelä Pasi 11:54:11 12:54:38
Niemelä Erja, Niemelä Aleksi
41. 123 Descaro FIN-11707 LYS 4 ICL 30 1,27 SGV LPS Selin Jorma 10:01:17 12:54:46
Selin Mika, Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Viljakainen Simo
42. 44 Regina FIN-579 LYS 2 Botnia 6 1,08 SV JVS Nieminen Jouko 11:55:25 12:55:52
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
43. 69 Minna FIN-31 H-vene H-vene 1,08 S- JVS Pekkarinen Raino 11:55:41 12:56:08
Salerto Sami, Taipale Terho, Kanerva Tuomo
44. 120 eXodus FIN-11682 LYS 4 X-362 1,26 SGV LPS Unelius Mikko 10:07:55 12:56:18
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Tuominen Timo, Nordström Harry, Rantalainen Ari
45. 46 Anni FIN-7518 LYS 2 Maxi Fenix 1,08 SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 11:56:27 12:56:54
Partanen Pekka, Partanen Mikko,
46. 83 Merisiili FIN-738 LYS 3 Albin Express 1,12 SK APS Lusila Niilo 11:30:05 12:57:31
Kuronen Mikael, Huovinen Antti, Rajala Joonas
47. 110 Capella FIN-11602 LYS 4 Dehler 34 1,17 SGV JVS Lahti Juha 10:59:01 12:57:35
Särkijärvi Mika, Salo Olli, Suorlahti Erkki
48. 100 Endeavour FIN-3472 LYS 3 Maestro 31C 1,13 SGV LPS Nilsson Jesper 11:23:59 12:57:52
Nilsson Heli, Ristkari Yrjö, , Harju Matias, Harju Nina
49. 114 Aliida 11363 LYS 4 Jeanneau 33 i 1,17 SGV TePS Junttila Hannu 11:01:11 12:59:45
Haukilahti Kristiina, Vartiainen Hannu, Haimi Paavo,
50. 132 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 X-99 1,25 SV TePS von Bonsdorff Henrik 10:19:57 13:03:09
Airola Atte, Airola Leena, Airola Niiles, Airola Leevi, von Bonsdorff Anneli
51. 71 Annika FIN-374 H-vene H 1,08 TaPS Turunen Ville 12:02:48 13:03:15
Turunen Ville , Tiilikka Jarmo , Kivinen Jarmo
52. 72 Kajo H-528 H-vene H-vene 1,08 TP Leppänen Mari 12:03:06 13:03:33
Hassinen Tarja, Tapanila Anna, Ijäs Maria
53. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 First 36,7 1,28 SGV HVS Lindholm Harri 10:05:16 13:03:46
Sinivaara Mikko , Kalojärvi Juha , Karjalainen Antti , Leppänen Harri , Liisanantti Harri
54. 94 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 Inferno 28 1,13 SV LPS Hyvärinen Ville 11:29:57 13:03:50
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hautamäki Jarno
55. 29 Heimari FIN-4033 LYS 1 Avance 245 1,02 SG- LPS Kukkonen Janne 12:51:15 13:07:15
Kukkonen Pertti, , Salonen Tommi
56. 82 Nautilus FIN-9430 LYS 3 Millenium 311 1,13 -GV LPS Koiranen Risto 11:33:44 13:07:37
Alaja Pertti, Pöyry Jorma, Zürsnstein Reinhardt
57. 40 Meritte FIN-6063 LYS 2 Sunwind 311 1,09 SGV JVS Mäkinen Hannu 12:00:35 13:07:58
Mäkinen Hannu, Mäkinen Terttu, Nisula Ilkka, Nisula Meri , Nisula Aada Nisula, Nisula Verneri
58. 139 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet Flying Tiger 10m 1,37 JVS Siik Olli 09:29:29 13:09:52
Myöhemmin Ilmoitetaan, Kinos Jukka, Lind Jukka, Luumi Heikki, Hokkanen Ville
59. 117 Sheila FIN-10548 LYS 4 Swan 36 1,20 SGV JVS Porkholm Olli 10:54:04 13:10:04
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
60. 113 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 Hanse 341 1,21 SV LPS Lahtinen Markku 10:50:50 13:12:27
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Tuukka, Sartolahti Hannu
61. 99 Tiira FIN-3114 LYS 3 Siesta 32 1,15 SGV PP-SS Vavuli Timo 11:26:19 13:12:45
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Ykers
62. 56 Paulina FIN-269 Hai Hai 1,03 SK LPS Nikander Pancho 12:49:10 13:12:56
Ikävalko Sara, Hirvelä Timo
63. 124 Damaris FIN-7009 LYS 4 Dehler 34 1,17 SV HeiPS Laine Esko 11:15:32 13:14:06 SCP
Laine Petteri, Laine Riikka , Laine Soile , Kettula jari
64. 25 Mima 2 L-4611 LYS 1 Ohlson 29 1,06 SGV JäPS Raami Jorma 12:30:21 13:16:32
Lehtonen Arttu, Raami Jani
65. 121 Evita FIN-5877 LYS 4 Selection 37 1,26 SGV PP-SS Äijänen Jari 10:28:18 13:16:41
, Lassila Roope , Nuutinen Leo, Iitti Pietu, Tyynelä Sami, Tyynelä Take, Suominen Jarkko, Paaso Juha, Hietanen Mikko
66. 45 Albatross FIN-1364 LYS 2 Targa 96 1,10 SGV TePS Nuutinen Pekka 12:05:48 13:19:59
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari, Görsoy Gyven
67. 52 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 Finn Express 83 1,08 SV LPS Anttila Juha 12:20:24 13:20:51
Mattila Pertti, Mattila Olli , Mäkelä Kalle
68. 60 Viuhu FIN-443 H-vene H-vene 1,08 S- JäPS Lukkariniemi Jukka 12:20:58 13:21:25
Keskinen Paavo, Oksanen Jarkko
69. 55 FEstivo FIN-8466 Finn Express 83 Finn Express 83 1,08 SGV LPS Jaro Samppa 12:21:54 13:22:21
Jaro Anne, Jaro Tuomas, Simovaara Neea
70. 122 Albertina FIN-1 LYS 4 Avance 36 1,17 SV TePS Nikkanen Arto 11:24:29 13:23:03
Lehtinen Jukka, Ylä-Rakkola Markus, Ylä-Rakkola Veijo
71. 137 Alice FIN-150 Urheiluveneet Lutra 25 1,26 S- SP Juva Ilkka 10:35:42 13:24:05
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
72. 54 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 Finn Express 83 1,08 SGV JVS Niemi Reijo 12:26:25 13:26:52
Väätäinen Sami, Juuri-Oja Heikki, Castren Jonne
73. 33 Wanda FIN-1489 LYS 1 Finn 26 1,03 SV JVS Tuominen Timo 13:04:03 13:27:49
Pakoma Paavo, Pakoma Lauri, Lehtinen Ari
74. 97 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 C&C 33 (Baltic 33) 1,13 SV PP-SS Ihatsu Esa 11:54:26 13:28:19
Vilkman Joonas, Kiviluoto Liisa, Sandell Lasse, Tamminen Lasse, Mäkelä Joona, Kiviluoto Tiina
75. 116 DynaStar FIN-9983 LYS 4 Dynamic-35 1,28 SGV JVS Lilja Ilkka 10:29:51 13:28:21
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
76. 23 Uhuru FIN-2724 LYS 1 Finnflyer 27 1,03 SGF JVS Partanen Veli-Pekka 13:05:20 13:29:06
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika
77. 26 Legenda FE64 LYS 1 Star 0,96 SGK LPS Koskinen Veeti 14:06:19 13:32:19
Koskinen Kari, Floor Jerry, Makkula Emil
78. 34 Joutsikki ll L-307 LYS 1 Ohlsson 29 1,03 SGF PP-SS Salminen Pasi 13:09:16 13:33:02
Makkonen Janne, Roine Juha
79. 58 Hannibal FIN-64 H-vene H-vene 1,08 S TePS Nousiainen Osmo 12:32:59 13:33:26
Glans Ismo, Heinonen Hannu
80. 78 Ensemble L-5901 LYS 3 Artina 33 1,15 SGV LPS Yrjölä Esa 11:47:01 13:33:27
Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Jukka, Yrjölä Mikko
81. 85 Charapita FIN-968 LYS 3 Albin Express 1,12 JäPS Rantala Pekka 12:07:09 13:34:35
Kaukonen Veli-Pekka, Kaukonen Konsta
82. 22 Fanny FIN-1138 LYS 1 Finn 26 1,03 SGV HVS Porkka Antti 13:10:49 13:34:35
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
83. 141 Manta FIN-651 Urheiluveneet Melges 24 1,27 SK SSS Mauri Tuominen 10:41:27 13:34:56
Salmio Risto, Tuominen Juhani, Mayer Rolf
84. 30 Tuulia L-3275 LYS 1 Finn 26 7/8 1,04 SVG TePS Lehtinen Jukka 13:07:02 13:38:25
, Vuosalmi Anssi, Hokkanen Minna
85. 68 Päivi L-690 H-vene H-vene 1,08 SK JäPS Vilppala Heikki 12:38:26 13:38:53
Laine Marjatta, Karaburcak Deniz
86. 127 EiriKehykset L-2112 LYS 4 374 ton 1,26 SGKV JäPS Aalto Ahti 10:52:45 13:41:08
Miikkulainen Juha, Valolahti Matti , Vainio Juha, Aalto Merja , Kärnä Sampsa, Miikkulainen Pirkko, Leppänen Anni
87. 51 Merengue L-3170 Finn Express 83 Finn Express 83 1,08 SGV APS Koponen Jarmo 12:41:12 13:41:39
Markkanen Aatu, Lamminpää Tuomas, Laaksonen Jarkko
88. 20 Katimaria FIN-2182 LYS 1 Avance 24 1,02 S- JVS Liukkonen Jouni 13:33:37 13:49:37
Åman Risto, Liukkonen Pia
89. 92 Lotjaana VI FIN-168 LYS 3 H-35 1,13 SGV LPS Salo Hannu 12:17:39 13:51:32
Salo Sampo, Mäkelä Esa, Nyberg Kristian
90. 98 Ellinora L-8003 LYS 3 Elan 33 1,13 SV HKvp Liimatainen Mervi 12:41:27 14:15:20
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Koskinen Teemu, Heino Jani, Savolainen Olli
91. 42 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 Targa 101 1,09 SV TePS Laukkanen Juha 13:08:05 14:15:28
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas, Pajunen Joonas, Huuhtiainen Niina
92. 32 Aouda FIN-9968 LYS 1 Microtross 0,99 S- LPS-DSF Nissi Aimo 14:24:39 14:16:24
Nissi Aapo, Ervast Elias
93. 21 Anina FIN-11797 LYS 1 Microtross 0,99 SGK LäVe Linkopuu Tom 14:31:44 14:23:29
Linkopuu Saila , Kirjasniemi Jussi
94. 130 Juusiituu 10931 LYS 4 Finngulf 36 1,19 GKVS LPS Sorvali Jukka 12:13:34 14:23:51
Uoti Pekka, Sorvali Paula , Nurminen Antti, Rajala Risto,
95. 77 Capella FIN-10220 LYS 3 Beneteau Oceanis 323 Cilpper 1,16 SV APS Koskinen Tommi 12:39:57 14:32:30
Rännäli Jorma, Eilu Päivö, Toukkari Jari
96. 38 Henriitta FIN-8324 LYS 2 Sunwind 311 1,09 GV PPPS Wilén Jari 13:26:31 14:33:54
Hartikainen Janne, Oksanen Eero, Korhonen Risto, Oksanen Miki
97. 86 Vilana² FIN-10370 LYS 3 Bavaria 30 cr 1,12 SGV JVS Kautto Ari 13:07:03 14:34:29
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka-Pekka, Muhonen Tarmo , Kovanen Pauli
98. 131 Amoriina FIN-11391 LYS 4 Hanse 375 1,24 V LPS Tommola Hannu 11:57:01 14:34:57
Tommola Raija, Snicker Tiia, Saari Miia, Saari Joni
99. 43 Aquarius L-2135 LYS 2 Targa 101 1,09 SGV LPS Seesvaara Pentti 13:37:39 14:45:02
Hannola Esa, Krohn Thomas, Knuuttila Iska, Junela Taina
100. 36 Easy Living L-2706 LYS 1 Finn Flyer 27 1,04 SGV HVS Sievänen Toni 14:36:08 15:07:31
Isotalo Ville, Sievänen Jukka
101. 63 Redtube FIN-228 H-vene T52899 1,08 SK JVS Honkamäki Olli 15:28:59 16:29:26
Aho Kari, Lehtinen Jani, Aho Sami
102. 39 Hilu FIN-209 Hai Hai 1,03 SGK- SSP Kuokkanen Eero 16:29:27 16:53:13
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
DSQ 53 Munja Sun Ship II FIN-2744 Finn Express 83 Finn Express 83 1,08 SG- JVS Vallius Henry DSQ
Kemiläinen Erkki, Kemiläinen Tatu,
DNC 31 Iris Felicia FIN C24 LYS 1 Erikoisluokka C 0,97 SGKF WSF Antila Johan DNC
Antila Göran
DNC 81 Saphira 128 LYS 3 SAFIR 1,16 SGK TePS Makkonen Hannu DNC
Reenpää Antti, Nuotio Eero
DNF 135 Ella FIN-16660 Urheiluveneet Majestic 24 1,24 SK TePS Hinskala Juha DNF
Hinskala Onni, Lindfors Mattias, Heickell Arthur, Heickell Iivari, Heickell Nestori
DNF 136 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet E-Scow 1,45 S- TPS Lumme Ilkka DNF
Nikulainen Jukka, Harka Henri,
DNF 140 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet Over 33 1,47 S- HeiPS Lehtinen Jyri DNF
Lehtinen Harri , Hillberg Petri , Alitalo Tomi , Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Lehtinen Aaro, Hämäläinen Pertti, Ruusunen Teemu , Tuominen Tuukka