19.7.2019 22:34:20

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Lähtö: Jyväskylä
Lähtölista
Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari
132 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Hiltunen Ari, Ax Maarit, Dimakides Sofia
129 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto
Lehtinen Jukka, Valkama Ari, Kivi Janne
130 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 yksirunko SGV TePS Junttila Hannu
Haukilahti Kristiina, Vartiainen Hannu, vonBonsdorff Henrik
134 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kovalainen Olli-Pekka, Mkkilä Harri
121 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Tormo Kaiu
122 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma
Selin Mika, Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Hotakainen Julius, Hotakainen Kai
124 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Lilja Katri, Puhalainen Mikko, Puhalainen Nooa
125 Eiri Kehykset L-2112 LYS 4 1,25 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni
Miikkulainen Juha, , Aalto Ahti, Valolahti Matti, Vainio Juha, Koskinen Tapani, Kärnä Sampsa, Aalto Merja
128 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Nuutinen Ora
Wilhelms Martti, Wilhelms Amanda, Lassila Ville, Lassila Roope, Tyynelä Sami
120 Filao GBR-6351 T LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka, Kivikoski Jussi
136 Junnu FIN-11144 LYS 4 1,19 J/80 SK HRV Rantanen Jani
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona, Hyvärinen Vesa, Piipponen Jani
135 Juusiituu 10931 LYS 4 1,19 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka
Uoti Pekka, Knuuttila Jani, Pekonen Kari
123 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri
Sinivaara Mikko, Liisanantti Marja, Karjalainen Antti, Leppänen Harri, Liisanantti Harri
115 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti
Nieminen Ari, , Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Airaksinen Jani
137 Mare FIN-11857 LYS 4 1,18 Bavaria 38 SGF LPS Unelius Mikko
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Heikkilä Janne, Heikkilä Matias, Tuominen Timo
131 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,17 Elan 31 SGV APS Sipponen Jalmari
Jenkis Daniel, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Jaro Samppa
12 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Perttu
Särkinen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto,
127 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri
119 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli
Kauppila Arto, Hakala-Ranta Antti, Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
126 Sigrid Augusta FIN-4001 LYS 4 1,24 Hurricane 900 SG- NJK Jönsson Jocce
Jönsson Jonas, Tennilä Kare, Jahn Göran, Henderson Anna
116 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Jokinen Arttu
133 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Patrikainen Erkki, Pekola Riitta, Papp Zoltan
118 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu
Tast Tuija, Bjurström Rike, Paavilainen Matti, Tast Sofia, Pakarinen Timo