18.10.2019 5:37:14

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 31 / 31
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 88 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 09:23:02 10:53:51
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
2. 110 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPs Skyttä Vesa 09:29:27 10:54:32
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
3. 90 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 09:29:41 10:54:46
4. 102 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 09:37:44 10:56:58
Haimi Paavo, Leskinen Harri, Harvia Timo
5. 99 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 09:26:38 10:57:27
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Lindström Riikka, Leppänen Matti
6. 91 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H323 SGKV HVS Kavén Salla 09:37:37 11:02:42
Itkonen Kari, Pietilä Mikko, Arnkill Anna, Hirvonen Soili, Puustinen Marjaana
7. 98 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 09:41:33 11:12:22
Virintie Annakaisa, Virintie Wilma, Virintie Pasi, Virintie Heikki
8. 92 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Ihatsu Esa 09:48:03 11:13:08
Vilkman Joonas, Nippala Jaakko, Puolanne Harri, Nippala Antti, Pöyhönen Jari
9. 86 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 09:43:47 11:14:36
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Järvinen Janne, Järvinen Katariina
10. 96 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 09:33:09 11:15:09
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta, Rantalainen Ari
11. 93 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Sakari Nurmi 09:46:09 11:16:58
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Aalto Erik, Paul Henrik
12. 138 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV LPS Korhonen Ilkka 09:59:22 11:24:27
Korhonen Ville, Roininen Katariina
13. 108 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 10:05:51 11:25:05
Jakonen Olli, Salo Markus, Rajala Joonas
14. 106 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 10:14:17 11:27:34
Pynnönen Jukka, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Jari
15. 94 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 09:53:25 11:29:52
Päivärinne Panu, , Raskinen Kari, Kervinen Ykers
16. 87 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 10:00:08 11:30:57
Virtanen Kimi, Eskola Pekka, Lipsanen Teppo, Poikolainen Markus
17. 111 Sjöfröken FIN-6656 LYS 3 1,12 Linjett 32 SGV JäPS Niekka Ilkka 10:16:57 11:36:11
Niekka Pentti, Kylmälahti Elina, Kylmälahti Ville, Keskinen Paavo
18. 114 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGV LNS Laine Aki 10:14:36 11:39:41
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
19. 104 Memories FIN-4235 LYS 3 1,13 H 323 SGV JVS Uvanto Timo 10:14:53 11:39:58
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Kivekäs Lasse, Uvanto Juri
20. 101 Sade FIN-5913 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV APS Kansonen Pertti 10:07:48 11:44:15
Honkanen Arto, Piiroinen Mika, Piiroinen Reko
21. 103 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express SGF JVS Strömmer Juho 10:26:01 11:45:15
Wikgren Jan, Salonen Juho, Vesterinen Anton
22. 113 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 10:27:50 11:52:55
Nilsson Heli, Heiskanen Riikka, Ollila Tomi, Meriläinen Mira, Leväniemi Markus
23. 109 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 10:29:42 11:54:47
Alaja Pertti, Pöyry Jorma,
24. 100 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 10:21:43 11:58:10
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka,
25. 95 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 10:27:01 12:03:28
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
26. 97 Saphira FIN-128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 10:22:01 12:04:01
Itkonen Jukka, Itkonen Joona
27. 112 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV PP-SS Heino Jani 10:42:38 12:07:43
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Savolainen Olli, Nivala Iisakki, Tamminen Lasse
28. 107 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,13 Elan 31 APS Lehtimäki Jukka 10:54:11 12:19:16
Hasari Antti, Koivunen Roni, Päkkilä Jari
29. 89 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hautamäki Jarno 10:54:37 12:19:42
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville
30. 105 Yhden Tähden FIN-8094 LYS 3 1,15 Star K LPS Kaarlo Forsman 10:47:11 12:23:38
Koskinen Veeti, Makkula Emil, Niinistö Mikke
31. 85 Isola II FIN-8120 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 11:48:45 13:19:34
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika,