19.7.2019 22:34:33

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 23 / 23
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 131 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,17 Elan 31 SGV APS Sipponen Jalmari 09:14:17 11:01:44
Jenkis Daniel, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Jaro Samppa
2. 127 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 08:38:39 11:01:47
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri
3. 118 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 08:51:04 11:04:25
Tast Tuija, Bjurström Rike, Paavilainen Matti, Tast Sofia, Pakarinen Timo
4. 121 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 09:00:01 11:08:22
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Tormo Kaiu
5. 133 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 09:20:17 11:13:05
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Patrikainen Erkki, Pekola Riitta, Papp Zoltan
6. 115 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 09:00:06 11:13:27
Nieminen Ari, , Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Airaksinen Jani
7. 116 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 08:57:57 11:16:14
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Jokinen Arttu
8. 132 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 09:29:14 11:16:41
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Hiltunen Ari, Ax Maarit, Dimakides Sofia
9. 126 Sigrid Augusta FIN-4001 LYS 4 1,24 Hurricane 900 SG- NJK Jönsson Jocce 08:56:18 11:19:26
Jönsson Jonas, Tennilä Kare, Jahn Göran, Henderson Anna
10. 134 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 09:22:49 11:20:53
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kovalainen Olli-Pekka, Mkkilä Harri
11. 122 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 08:44:30 11:21:43
Selin Mika, Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Hotakainen Julius, Hotakainen Kai
12. 124 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 08:41:02 11:27:17
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Lilja Katri, Puhalainen Mikko, Puhalainen Nooa
13. 136 Junnu FIN-11144 LYS 4 1,19 J/80 SK HRV Rantanen Jani 09:33:51 11:31:55
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona, Hyvärinen Vesa, Piipponen Jani
14. 119 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 09:29:33 11:32:48
Kauppila Arto, Hakala-Ranta Antti, Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
15. 135 Juusiituu 10931 LYS 4 1,19 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 09:34:51 11:32:55
Uoti Pekka, Knuuttila Jani, Pekonen Kari
16. 123 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 08:58:08 11:39:54
Sinivaara Mikko, Liisanantti Marja, Karjalainen Antti, Leppänen Harri, Liisanantti Harri
17. 120 Filao GBR-6351 T LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 09:36:26 11:44:47
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka, Kivikoski Jussi
18. 129 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 09:57:44 11:45:11
Lehtinen Jukka, Valkama Ari, Kivi Janne
19. 128 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Nuutinen Ora 09:24:50 11:57:26
Wilhelms Martti, Wilhelms Amanda, Lassila Ville, Lassila Roope, Tyynelä Sami
20. 12 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Perttu 09:54:09 12:02:30
Särkinen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto,
21. 130 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 yksirunko SGV TePS Junttila Hannu 10:50:29 12:37:56
Haukilahti Kristiina, Vartiainen Hannu, vonBonsdorff Henrik
22. 125 Eiri Kehykset L-2112 LYS 4 1,25 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 10:10:18 12:38:12
Miikkulainen Juha, , Aalto Ahti, Valolahti Matti, Vainio Juha, Koskinen Tapani, Kärnä Sampsa, Aalto Merja
DNF 137 Mare FIN-11857 LYS 4 1,18 Bavaria 38 SGF LPS Unelius Mikko DNF
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Heikkilä Janne, Heikkilä Matias, Tuominen Timo