18.11.2019 20:49:08

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 17 / 17
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 52 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H S,K JVS Ahonen Juhani 09:51:17 10:46:04
Winqvist Stefan, Cederberg Anders, Ahonen Hannamarja
2. 80 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 09:52:35 10:47:22
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
3. 65 Dextra FIN-890 H-vene 1,08 H-vene TaPS Karjalainen Jussi 09:52:57 10:47:44
Turunen Ville, Tuominen Oula-Matti, Viljamaa Janne
4. 74 For Sail FIN-744 H-vene 1,08 H SK JVS Karhusaari Vesa 09:54:35 10:49:22
Kolomainen Lauri, Ovaskainen Olli
5. 70 Marietta FIN-762 H-vene 1,08 H-vene OPS Hassinen Ilmo 09:55:15 10:50:02
Koski Heikki, Vallo Markku
6. 73 Iida FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Hillberg Petri 09:55:30 10:50:17
Ryymin Mikko, Heinonen Kim, Tuominen Tuukka
7. 77 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene 1,08 H-vene LPS Salonen Jaakko 09:55:58 10:50:45
Hillberg Ismo, Eklund Juha, Halmesuo Jari
8. 71 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene sk TTPS Rinne Sakari 09:56:07 10:50:54
Ryökäs Anssi, Kaasalainen Heini
9. 75 SeaKing Sailing Team FIN-705 H-vene 1,08 H- vene HeiPS Alitalo Tomi 10:03:33 10:58:20
Alitalo Emilia, Lehtinen Jyri, Lehtinen Harri
10. 66 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 10:04:46 10:59:33
Utter Timo, Saarinen Timo, Salo Juhani
11. 76 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- HVS Kaven Jorma 10:12:17 11:07:04
Kaven Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
12. 72 Minna Fin-31 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 10:20:34 11:15:21
Salerto Sami, Taipale Terho
13. 67 Miguela L-540 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 10:39:35 11:34:22
Lahtinen Hannu, Heinämäki Jukka, Kultalahti Jarko
14. 78 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S TePS Nousiainen Osmo 10:49:38 11:44:25
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
15. 69 Redtube FIN-228 H-vene 1,08 T52899 K JVS Honkamäki Olli 11:22:32 12:17:19
Aho Kari, Lehtinen Jani
16. 68 Vaakalintu FIN-182 H-vene 1,08 H TePS Glans Ismo 11:51:23 12:46:10
Eskola Antti, Glans Jarmo
DNF 79 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene SK JäPS Vilppala Heikki DNF
Laine Marjatta, Karaburcak Deniz