23.7.2019 13:19:52

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 30 Tuiga 11813 LYS 1 0,97 Rozinante 28 F JVS Heikkilä Jarmo 11:56:01 11:30:47
Puurtinen Mikael, Hase Mikael
2. 28 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 12:07:24 12:15:29
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
3. 24 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 12:18:00 12:26:05
Ihalainen Esko, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu
4. 20 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 11:54:33 12:40:44
Lehtonen Arttu, Raami Tuomo
5. 22 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 12:04:08 12:42:59
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Otso
6. 33 Tuulipursi L-3423 LYS 1 1,04 Finn 26 SGV LPS Juhola Kristiina 12:17:01 12:48:24
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja, ,
7. 34 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,04 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 12:19:04 12:50:27
Pakoma Paavo, Lehtinen Ari
8. 36 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 12:19:16 12:50:39
Mansikkamäki Tiina, Lähde Annika, Onne Sini, Onne Lassi, Bundén Heidi
9. 26 Matilda II FIN-826 LYS 1 1,04 Shipman 28 GV RauV Suviola Teuvo 12:34:52 13:06:15
Suviola Irmeli, Suviola Juha, Suviola Miko
10. 38 Carusel FIN-6490 LYS 1 1,04 First 235 S- JäPS Tyllilä Kari 12:35:58 13:07:21
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Arttu
11. 23 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 SG- LPS Kukkonen Janne 12:58:15 13:14:15
Kukkonen Pertti, Valonen Hanna, Salonen Tommi
12. 32 Eulalia L-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Jaakko 13:35:14 13:18:35
Kaukoniemi Iiro, Jylhänlehto Matti
13. 21 Anastasia L-3044 LYS 1 1,03 Guy 27 SGV TRIP Heikkilä Iivari 12:56:49 13:20:35
Westberg Lasse, Lagerstedt Alex, Ervasti Samuli
14. 25 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 SGF PP-SS Salminen Pasi 13:20:06 13:43:52
Makkonen Janne, Roine Juha
15. 27 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 13:30:52 13:54:38
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
16. 31 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 14:25:58 14:17:43
Taipalus Mika, Kirjasniemi Jussi
DNF 29 Lilli 9441 LYS 1 0,96 Mikro 550 S,K JVS Hintikka Mauri DNF
Hintikka Mauri, Hintikka Jussi, Hintikka Anu
DNC 35 Oodi-Matilda FIN-3219 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Harjukari Teemu DNC
DNC 37 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SVG TePS Lehtinen Jukka DNC
Vuosalmi Anssi, Hokkanen Minna