18.10.2019 5:37:29

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 31 / 31
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 102 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 10:38:26 12:05:52
Haimi Paavo, Leskinen Harri, Harvia Timo
2. 90 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 10:32:03 12:05:56
3. 110 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPs Skyttä Vesa 10:32:15 12:06:08
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
4. 88 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 10:27:24 12:07:37
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
5. 99 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 10:27:30 12:07:43
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Lindström Riikka, Leppänen Matti
6. 91 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H323 SGKV HVS Kavén Salla 10:36:00 12:09:53
Itkonen Kari, Pietilä Mikko, Arnkill Anna, Hirvonen Soili, Puustinen Marjaana
7. 98 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 10:39:06 12:19:19
Virintie Annakaisa, Virintie Wilma, Virintie Pasi, Virintie Heikki
8. 92 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Ihatsu Esa 10:47:35 12:21:28
Vilkman Joonas, Nippala Jaakko, Puolanne Harri, Nippala Antti, Pöyhönen Jari
9. 93 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Sakari Nurmi 10:44:11 12:24:24
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Aalto Erik, Paul Henrik
10. 86 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 10:46:34 12:26:47
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Järvinen Janne, Järvinen Katariina
11. 96 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 10:34:22 12:26:55
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta, Rantalainen Ari
12. 138 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV LPS Korhonen Ilkka 11:02:33 12:36:26
Korhonen Ville, Roininen Katariina
13. 108 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 11:10:01 12:37:27
Jakonen Olli, Salo Markus, Rajala Joonas
14. 94 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 10:55:32 12:41:58
Päivärinne Panu, , Raskinen Kari, Kervinen Ykers
15. 106 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 11:21:26 12:42:18
Pynnönen Jukka, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Jari
16. 87 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 11:02:06 12:42:19
Virtanen Kimi, Eskola Pekka, Lipsanen Teppo, Poikolainen Markus
17. 111 Sjöfröken FIN-6656 LYS 3 1,12 Linjett 32 SGV JäPS Niekka Ilkka 11:20:43 12:48:09
Niekka Pentti, Kylmälahti Elina, Kylmälahti Ville, Keskinen Paavo
18. 114 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGV LNS Laine Aki 11:19:46 12:53:39
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
19. 103 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express SGF JVS Strömmer Juho 11:28:22 12:55:48
Wikgren Jan, Salonen Juho, Vesterinen Anton
20. 104 Memories FIN-4235 LYS 3 1,13 H 323 SGV JVS Uvanto Timo 11:22:01 12:55:54
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Kivekäs Lasse, Uvanto Juri
21. 113 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 11:26:42 13:00:35
Nilsson Heli, Heiskanen Riikka, Ollila Tomi, Meriläinen Mira, Leväniemi Markus
22. 101 Sade FIN-5913 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV APS Kansonen Pertti 11:15:11 13:01:37
Honkanen Arto, Piiroinen Mika, Piiroinen Reko
23. 109 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 11:29:22 13:03:15
Alaja Pertti, Pöyry Jorma,
24. 100 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 11:24:32 13:10:58
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka,
25. 95 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 11:25:50 13:12:16
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
26. 97 Saphira FIN-128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 11:23:12 13:15:45
Itkonen Jukka, Itkonen Joona
27. 112 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV PP-SS Heino Jani 11:42:11 13:16:04
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Savolainen Olli, Nivala Iisakki, Tamminen Lasse
28. 107 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,13 Elan 31 APS Lehtimäki Jukka 11:56:16 13:30:09
Hasari Antti, Koivunen Roni, Päkkilä Jari
29. 89 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hautamäki Jarno 11:58:20 13:32:13
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville
30. 105 Yhden Tähden FIN-8094 LYS 3 1,15 Star K LPS Kaarlo Forsman 11:49:35 13:36:01
Koskinen Veeti, Makkula Emil, Niinistö Mikke
31. 85 Isola II FIN-8120 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 12:56:28 14:36:41
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika,