12.11.2019 5:33:33

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 23 / 23
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 131 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,17 Elan 31 SGV APS Sipponen Jalmari 10:10:32 12:09:06
Jenkis Daniel, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Jaro Samppa
2. 127 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 09:35:03 12:12:59
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri
3. 121 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 09:57:09 12:18:46
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Tormo Kaiu
4. 118 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 09:52:44 12:19:53
Tast Tuija, Bjurström Rike, Paavilainen Matti, Tast Sofia, Pakarinen Timo
5. 133 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 10:19:33 12:24:01
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Patrikainen Erkki, Pekola Riitta, Papp Zoltan
6. 132 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 10:27:16 12:25:50
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Riihonen Kauno, Hiltunen Ari, Ax Maarit, Dimakides Sofia
7. 115 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 09:58:44 12:25:53
Nieminen Ari, , Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Airaksinen Jani
8. 116 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 09:55:53 12:28:28
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Jokinen Arttu
9. 134 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 10:18:48 12:29:05
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kovalainen Olli-Pekka, Mkkilä Harri
10. 126 Sigrid Augusta FIN-4001 LYS 4 1,24 Hurricane 900 SG- NJK Jönsson Jocce 09:55:08 12:33:04
Jönsson Jonas, Tennilä Kare, Jahn Göran, Henderson Anna
11. 122 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 09:41:14 12:34:43
Selin Mika, Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Hotakainen Julius, Hotakainen Kai
12. 124 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 09:35:35 12:39:02
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Lilja Katri, Puhalainen Mikko, Puhalainen Nooa
13. 119 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 10:27:18 12:43:18
Kauppila Arto, Hakala-Ranta Antti, Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
14. 136 Junnu FIN-11144 LYS 4 1,19 J/80 SK HRV Rantanen Jani 10:34:55 12:45:12
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona, Hyvärinen Vesa, Piipponen Jani
15. 135 Juusiituu 10931 LYS 4 1,19 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 10:41:45 12:52:02
Uoti Pekka, Knuuttila Jani, Pekonen Kari
16. 123 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 09:55:12 12:53:42
Sinivaara Mikko, Liisanantti Marja, Karjalainen Antti, Leppänen Harri, Liisanantti Harri
17. 129 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 10:57:31 12:56:05
Lehtinen Jukka, Valkama Ari, Kivi Janne
18. 120 Filao GBR-6351 T LYS 4 1,21 Beneteau First 35.7 SGV TaPS Rellman Ismo 10:38:02 12:59:39
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka, Kivikoski Jussi
19. 128 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Nuutinen Ora 10:22:49 13:11:12
Wilhelms Martti, Wilhelms Amanda, Lassila Ville, Lassila Roope, Tyynelä Sami
20. 12 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Perttu 10:52:45 13:14:22
Särkinen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto,
21. 130 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 yksirunko SGV TePS Junttila Hannu 11:50:23 13:48:57
Haukilahti Kristiina, Vartiainen Hannu, vonBonsdorff Henrik
22. 125 Eiri Kehykset L-2112 LYS 4 1,25 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 11:11:31 13:54:43
Miikkulainen Juha, , Aalto Ahti, Valolahti Matti, Vainio Juha, Koskinen Tapani, Kärnä Sampsa, Aalto Merja
DNF 137 Mare FIN-11857 LYS 4 1,18 Bavaria 38 SGF LPS Unelius Mikko DNF
Malasto Harri, Korkeila Jaakko, Heikkilä Janne, Heikkilä Matias, Tuominen Timo