16.10.2019 13:42:19

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 30 Tuiga 11813 LYS 1 0,97 Rozinante 28 F JVS Heikkilä Jarmo 05:46:15 05:34:02
Puurtinen Mikael, Hase Mikael
2. 28 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 05:54:35 05:58:30
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
3. 24 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 05:58:04 06:01:59
Ihalainen Esko, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu
4. 22 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 05:48:40 06:07:29
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Otso
5. 33 Tuulipursi L-3423 LYS 1 1,04 Finn 26 SGV LPS Juhola Kristiina 05:56:01 06:11:13
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja, ,
6. 20 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 05:51:59 06:14:21
Lehtonen Arttu, Raami Tuomo
7. 38 Carusel FIN-6490 LYS 1 1,04 First 235 S- JäPS Tyllilä Kari 06:01:51 06:17:03
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Arttu
8. 36 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 06:03:08 06:18:20
Mansikkamäki Tiina, Lähde Annika, Onne Sini, Onne Lassi, Bundén Heidi
9. 23 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 SG- LPS Kukkonen Janne 06:13:43 06:21:28
Kukkonen Pertti, Valonen Hanna, Salonen Tommi
10. 34 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,04 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 06:06:27 06:21:39
Pakoma Paavo, Lehtinen Ari
11. 32 Eulalia L-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Jaakko 06:32:15 06:24:11
Kaukoniemi Iiro, Jylhänlehto Matti
12. 26 Matilda II FIN-826 LYS 1 1,04 Shipman 28 GV RauV Suviola Teuvo 06:12:42 06:27:54
Suviola Irmeli, Suviola Juha, Suviola Miko
13. 21 Anastasia L-3044 LYS 1 1,03 Guy 27 SGV TRIP Heikkilä Iivari 06:21:33 06:33:04
Westberg Lasse, Lagerstedt Alex, Ervasti Samuli
14. 27 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 06:24:25 06:35:56
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
15. 25 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 SGF PP-SS Salminen Pasi 06:34:11 06:45:42
Makkonen Janne, Roine Juha
16. 31 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 06:53:24 06:49:24
Taipalus Mika, Kirjasniemi Jussi
DNF 29 Lilli 9441 LYS 1 0,96 Mikro 550 S,K JVS Hintikka Mauri DNF
Hintikka Mauri, Hintikka Jussi, Hintikka Anu
DNC 35 Oodi-Matilda FIN-3219 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Harjukari Teemu DNC
DNC 37 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SVG TePS Lehtinen Jukka DNC
Vuosalmi Anssi, Hokkanen Minna