16.7.2019 14:08:25

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 31 / 31
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 99 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 05:00:45 05:49:17
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Lindström Riikka, Leppänen Matti
2. 90 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 05:04:47 05:50:15
3. 110 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPs Skyttä Vesa 05:06:12 05:51:40
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
4. 91 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H323 SGKV HVS Kavén Salla 05:06:24 05:51:52
Itkonen Kari, Pietilä Mikko, Arnkill Anna, Hirvonen Soili, Puustinen Marjaana
5. 88 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 05:06:09 05:54:41
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
6. 102 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 05:13:37 05:55:58
Haimi Paavo, Leskinen Harri, Harvia Timo
7. 98 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 05:14:55 06:03:27
Virintie Annakaisa, Virintie Wilma, Virintie Pasi, Virintie Heikki
8. 138 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV LPS Korhonen Ilkka 05:19:05 06:04:33
Korhonen Ville, Roininen Katariina
9. 92 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Ihatsu Esa 05:19:34 06:05:02
Vilkman Joonas, Nippala Jaakko, Puolanne Harri, Nippala Antti, Pöyhönen Jari
10. 96 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 05:10:42 06:05:13
Mellanen Seppo, Granlund Markus, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta, Rantalainen Ari
11. 106 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 05:26:45 06:05:55
Pynnönen Jukka, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Jari
12. 93 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Sakari Nurmi 05:17:37 06:06:09
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Aalto Erik, Paul Henrik
13. 108 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 05:25:25 06:07:46
Jakonen Olli, Salo Markus, Rajala Joonas
14. 86 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 05:20:59 06:09:31
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Järvinen Janne, Järvinen Katariina
15. 94 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 05:19:19 06:10:52
Päivärinne Panu, , Raskinen Kari, Kervinen Ykers
16. 87 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 05:23:25 06:11:57
Virtanen Kimi, Eskola Pekka, Lipsanen Teppo, Poikolainen Markus
17. 104 Memories FIN-4235 LYS 3 1,13 H 323 SGV JVS Uvanto Timo 05:30:05 06:15:33
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Kivekäs Lasse, Uvanto Juri
18. 111 Sjöfröken FIN-6656 LYS 3 1,12 Linjett 32 SGV JäPS Niekka Ilkka 05:33:28 06:15:49
Niekka Pentti, Kylmälahti Elina, Kylmälahti Ville, Keskinen Paavo
19. 101 Sade FIN-5913 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV APS Kansonen Pertti 05:25:40 06:17:13
Honkanen Arto, Piiroinen Mika, Piiroinen Reko
20. 114 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGV LNS Laine Aki 05:32:38 06:18:06
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
21. 103 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express SGF JVS Strömmer Juho 05:38:53 06:21:14
Wikgren Jan, Salonen Juho, Vesterinen Anton
22. 100 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 05:32:37 06:24:10
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka,
23. 95 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 05:35:22 06:26:55
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
24. 112 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV PP-SS Heino Jani 05:41:33 06:27:01
Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Savolainen Olli, Nivala Iisakki, Tamminen Lasse
25. 113 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 05:44:34 06:30:02
Nilsson Heli, Heiskanen Riikka, Ollila Tomi, Meriläinen Mira, Leväniemi Markus
26. 97 Saphira FIN-128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 05:36:36 06:31:07
Itkonen Jukka, Itkonen Joona
27. 109 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 05:46:37 06:32:05
Alaja Pertti, Pöyry Jorma,
28. 89 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hautamäki Jarno 05:47:15 06:32:43
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville
29. 107 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,13 Elan 31 APS Lehtimäki Jukka 05:47:28 06:32:56
Hasari Antti, Koivunen Roni, Päkkilä Jari
30. 105 Yhden Tähden FIN-8094 LYS 3 1,15 Star K LPS Kaarlo Forsman 05:45:03 06:36:36
Koskinen Veeti, Makkula Emil, Niinistö Mikke
31. 85 Isola II FIN-8120 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 06:12:48 07:01:20
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika,